entry'ler (275)

miracle ın cell no 7

seung-yong ryoo ve kal so-won un baş rollerini oynadıkları film.

koca koca adamları salya sümük ağlatan film.

he öyle mükemmel oyunculuklar, mükemmel görüntü yönetmenliği filan beklemeyin. kötü olan bir şey yok ama mükemmeli de talep etmeyin derim. her saniyesinde ağladım diyen var, ben son on dakika perttim.

nez

(bkz: nez)

breaking bad

ilk 3 sezon nefes kesen dizidir. daha sonralari kadin kasarlasti, adam yavsaklasti, dizi boka sardi. hala bitirmemisimdir. zevk meselesi.

altın orda devleti

"madem altın orda, sen ne bok yemeye buraya kurdun devleti" denilesi devlet. bunlar hep strateji hatası, sonra yok neden çöktük filan... avareller, altın manzaralı devlet kurunca başlarına kuş konduracaklarını sanmışlar herhal.

yalnızlıktan geberen yazara tavsiyeler

harbiden geberdiyse verilesi tavsiyelerdir. malum sözlük başında dinden de uzak kalmıştır yazarcık. şimdi sevgili merhum(e) yazarcık; iki melek gelicek, fazla yüz verme. sana peygamberini soracaklar ağzında bi iki şey gevele... baktın çok üstüne geliyorlar, yalnızlıktan dem vur. sonuçta bunlar hep çift, isyan et filan. kitabını filan sorarlarsa uludağ sözlük filan deme hepimiz .öt yoluna gitmeyelim. ekşi dersin, en iyisi sen onlar sormadan ekşi de, yansın .bneler.

lucy

bu kadar derin bir konuyu bu kadar yüzeysel işlemek... beynin yüzde onuyla bu kadar olur dedirtti.

kurulacak partiye isim önerileri

ysp: 70'ler 80'ler partisi. her zaman is yapıyor.

sözlükteki kadınların kalorifer peteğine benzemesi

o peteğin arasında ısınma hayalleri taşıyan çoğu ergen yazarların kaba benzetmesi.

(bkz: çirkin kadın yoktur az votka vardır)

kızlar neden ayakkabıya bakar

büyük ihtimalle kızların "çekici bir yer bulabilir miyim?" diyerek düşünüp arandığındaki "son umuda" denk gelen yazarların tespitidir.

mevzu şöyle güzel kardeşim. kız seni kesmiş. bakmış bir bok yok. süzüle süzüle aşağı inmiş. malum türkiye standartları... eee sen geceyi yine sol elinle geçirdiğine göre, o ayakkabıyı değiş kardeşim.

yanlis anlasilan adam

veresimin geldiği yazar. (#26427069)

pk

cesur bir film olmuş.

3 idiots ile kıyaslamalar vardı, bu kadar büyük beklenti hayal kırıklığı olabilir -ki ben de bu oldu. bu filmi izlemeye hindistan'a giden arkadaşım var (şaka değil, mal!) "geberdik gülmekten" diyerek gaza getirdi, yok öyle birşey bir iki sahnede tebessüm ettiğiniz doğrudur. film gayet başarılıdır, büyük beklentilerle izlemezseniz beğenirsiniz.

tatil diyalogları

yatak odası diyalogları kitabının kahramanları olan ahmet ve ipek'in roma tatilini konu alıyor. bir veya iki kere güldüm. vasatın çok altında. laf olsun torba dolsun, vakit kaybı. yatak odası diyaloglarını bir kere daha okuyun daha iyi.

ötekiler sahnesi

18 Ekim'de açılmış olan bar. Açılışı ile iyi bir yer olacağı belli oldu. Açılışında Efkan Şeşen, Burhan Berken gibi sanatçılar sahne aldı. Taksim, Sadri Alışık sokaktaki mekan gidilesi olmuş, haberiniz olsun gençler. Bu arada 24 Ekim'de de Efkan Şeşen konseri varmış

yazarların kendini ifşa etmekten aşırı çekinmesi

göte girebilecek entryler durumundan açığa çıkan hadise.

sözlük kızlarını etkilemenin yolları

gereksiz çabalardır, yollardır.

sevgili yazar, ergen, abaza, erkek kardeşim! bu sözlük camiasına on yılımdan fazlasını vermişim. beş-altı sözlüğün temelinde entrylerim yatar. buna rağmen şu lanet sanal dünyanın lanet sözlük camiasından bir adet! evet yanlış duymadın! bir adet güzel kız görmüş değilim. aralarında en güzelinin benim kadar bıyığı vardı, o zamanlarda ben pala bıyıklı sayılırdım hesabını sen yap. canım kardeşim. bırak bu yolları, yolun yol değil! üniversiteye hazırlan, o güne kadar eline, diline, beline sahip çık! sonra bir sabah bi uyanmışsın yanında sana bıyık buran biri var. demem o ki sevgili ergen abaza erkek kardeşim vazgeç bu yoldan. allah aşkına vazgeç! yalvartma beni! huy değiştirsin! *

yazarlara sevgililerinin yazdıkları yazılar

-hamileyim

(bkz: ellerinizden öper)

sözlük konseptinin artık bayması

sözlüklerin kalıcı olmasından mütevellit saçma olan tespittir. adı üstünde sözlük olan bir yapı ile haber alma-verme sitelerini bir tutan şahs-ı bünyelerin ortaya atması normaldir, fakat bu normallik tespitin saçmalığını değiştirmeyecektir. mallık da bazı bünyeler için gayet normal olabilmektedir vesselam.

karşılaştırma için;

(bkz: haber alma)
(bkz: bilgi alma)

ayrıca;

(bkz: ironi)

gelin size gerçekleri açıklıyorum

gelini ile sizli bizli konuşan kaynana veya kayın babanın derin bir konuya gireceğini belirten cümle. büyük ihtimalle adam çapkındır, siz de kardeşsinizdir ama iş işten geçmiştir, artık kasmaya da gerek yoktur hani.

yaşlanmışım sözlük

sözlüğü her açışında ergen muhabbetine dahil olan yazarın sözlüğe olan yakarışıdır. her sözlük yazarının elbet bir gün kuracağı cümledir de kendisi. sözlük ile geçirdiği saatleri ve nasıl keyif aldığını hatırladığı, "hey gidi günler hey", "eskiden buraları dutluktu" kıvamında cümleler kurduğu, hafiften gözler nemlendiği anlarda kurulur bu cümle. o değil de baba oluyorum gençler!

cengiz han tc başbakanı olsaydı

olay kişilerle değil sistemle alakalı olduğu için o da amerikanın kucağına oturur, kürtlere çözüm süreci gibi zırvalar sunarak tüm ülkeyi uyutur, hukuk sisteminin anasını beller, kendine hayali düşmanlar yaratırdı, hırsızlık yapardı.