bugün

çocukluğumuzdur.
sokak oyunları.

çocukluğun vazgeçilmeziydi.
Tsubasa ve kaplan vurusu.
(bkz: Bizimkiler)
(bkz: kaygısızlar)
o coşkulu şarkıları. insana mutluluk verirdi.
sokakta oynayan çocuklar geleceğe umut beslerdik. pc başında atar yapmazdı çocuklar.
öğretmenlerin tebeşir fırlatması, daha akıllı tahtalar yoktu.
karın ağrısı numarası yapıp okuldan kaçmak, çünkü o zamanlar sınıfta kalma diye birşey vardı ve devamsızlık yapmaktan korkulurdu.
sabahları yayınlanan çizgi filmler. şimdiki gibi ucube değildi karakterler.
akşamları yayınlanan ve belirli sayıda olan tv dizileri. milyon tane yoktu ve insanları hapsetmiyordu eve. kadınlar evlerinin önünde çekirdek yiyorlardı. şimdi ise telefonda şu dizide şu oldu şu şunu yaptı diye anlatıyorlar sadece.
pazar günleri piknik alanından yer kapmak için erken saatte uyanıp evden apar topar çıkıp topu almayı unutmak. şimdilerde çok piknik yapan kalmadı.
pokemon digimon power rangers tsubasa dragon ball z.
rte yoktu o zaman.
"sevim koş katiller geldi" repliği pek bir özlenmektedir tarafımca.
Ajax futbol takımı. Kluivert , litmanen , frank de boer , overmars , davids , van der sar. Şampiyonlar ligi şampiyonluğu , finali , yarı finali ve dağılan yıldızlar. Louis van gaal.
atari salonları. tek jetonla oyun bitirip isim yazdırmanın keyfine diyecek yoktu.
arabanın altından bacakla top almaya çalışmak. kız erkek mahalle maçı. suratıma yediğim tekmeyi unutamam. şerefsiz uğur.
en çok şarkıları özledim. mustafa sandalı dinlemek için radyonun başından ayrılmazdım.
pamuk şeker ve sokaklarda gezen dönme dolaptır.
saklambaç,
Tombik,
Tasolar,
Ateri,
Misket tabiki! Ayrica çamurda oynadiğimiz çivi oyunu, ağaç dalindan yaptiğimiz kalinca bir sopa ve bir tenis topu ile oynadiğimiz baseball..
Gazoz kapaklari ile oynadiğimiz oyun, deli yürek, haidi, şirinler, tsubasa, calimero vs vs.. Ve bir çoğu..
hakan peker - karam'dır.
(bkz: leblebi tozu)
9 aylık oynamak.
mahalle mahalle dolaşıp köpekleri dövüştürmek. şu anda bunun ne kadar insafsızca olduğunu düşünsem de özledim. karabaş kıs kıss kısss kıss.
90larda özlenen şeylerdir .

Bir radyomuz vardı . Bir kutu da kaset . Murat kekilli'den ;

bu akşam ölürüm beni kimse tutamaz sen bile tutamazssın yıldızlar tutamazz . Sözlerini içeren şarkı favorimdi .

Birde yonca evcimik bandır bandır ye beni doyamazssın tadıma şarkısında yatakda zıplayarak kendimi dans ediyormuşum gibi hissederdim .

Abimin klavyeli aterisi vardı . O olmadığı zaman küçük kırmızı arabaların olduğu bir yarış oyunu ve mario'yu oynardım .

Ve 90'larda sokak oyunları vardı , arkadaşlarımız vardı , kapımızın önünde evcilik oynardık . Su savaşları yapardık .

Yaşandı ve bitti .
çılgın bediş.
sıdıka.
(bkz: mahalle maçı)
metal camiasının hiddeti tabi ki...
şu dönen salıncaklar. Hani bir adam eliyle çevirirdi ya. Çok severdim küçükken onlara binmeyi. Şimdi çok nadir de olsa görüyorum ve ufak bir tebessüm geçiyor dudaklarımdan.
delikanlı çağlarım, şeytan azapta, ölürüm sana- tarkanın tüm eski şarkıları
levent yüksel'in zalim şarkısı olabilir mesela.
güncel Önemli Başlıklar