bugün

90lı yılları yaşamış olan efsanevi neslin, o döneme ait özledikleri bir takım unutulmaz anılarıdır. (bkz: tsubassa)*
şarkıların içtenliği.
yerlerde sürünerek oynanan miskettir.
helvacıoğlu marka platik ve renkli flütler.
süper baba...
dizilerdir.
(bkz: kaygısızlar)
(bkz: süper baba)
(bkz: sıdıka)
renault 12. tamam çok iyi değildi belki ama ayrı bir çekiciliği vardı. Tek tük görüyorum şu sıralar, nasıl hoşuma gidiyor.
refah-yol hükümetidir.

bir tarafta çiller'in gafları, öte tarafta erbakan'ın fıkraları...

tv ekranlarında siyasetin renkli olduğu yıllardı o yıllar vesselam.

hadi ordan hadi ordan'dan tutun da, hokus pokus dansına, bunlar fasa fiso'ya kadar..

çiller'in halü..si..las..yon'undan cenab-ı allahı size emanaet ediyorum ve herhangi bir ölü kaybı olmamıştır'a kadar onlarca laf ve gaf...

bir de çiller'le mesut birbirlerini yerlerdi...

şimdi tek parti olunca eski renk ve neşe yok, hepimiz tek adamın ağzından çıkan lafa bakıyoruz şimdilerde...

ah ah 90'lı yıllar. sokakların, hatıraların, tv ekranların kadar siyasetin de renkliydi...
galatasaraydan hagi.
(bkz: ip ve patates baskısı yapmış nesil)
istanbul'un taksim gece hayatı.

Temiz, varoşların daha istila etmediği, eğlenmek isteyen, bilen, müzikten, az çok sanattan anlayan, çok paralı olmasa da kafa insanların takıldığı, arkadaşlarına bara çıktım diye övünmek için değil de gerçekten insan tanımak, ufkunu genişletmek için çıktığı geceler. Sarkıntıların, tecavüzlerin, sarkmaların normalleştiği 2000lerdeki yozlaşmanın öncesi süper dönem

Ben demiyorum, bölümdeki hocalarım diyor. Gözleriyle de buğulu buğulu geçmişe bakıyorlar.

Şimdiki kulüp ortamına bakıyorum da hayal etmesi zor o dönemleri.
şimdiki gibi gri ve karanlık olmayan, sarı-lacivert fenerbahçe.
show tvnin her farklı kuşakta farklılaşan jenerik müziği.

http://www.youtube.com/watch?v=lPcJQwLFo5s
(bkz: atari salonu)
parkta misket oynamak. (bkz: kuyu)

mahalle maçları.
sporcu kartları olmazsa olmazdır.

görsel
leblebi tozu.
ağaçtan erik toplamak.
Televizyonda izlenecek bir seylerin olması. Simdi nerde sacma bir konsept var her kanalda aynısı!
sensible soccer ve kick-off oynamak.
amiga 500.
eski sevgilim. 90 doğumluydu çok özledim.
kendi sesinden kaset doldurmak.
Pokémon tasoları ve kızkaçıran.
Barış Manço.
(bkz: alf)