rakip takimlarin taraflarinin bircogu iste bu kadar yuzsuzdur. silme ihtimaline karsi girdi numarasi degil direkt spoiler veriyorum.

--spoiler--
sivas'ın santrayla birlikte yatışına sahne olan tiyatroların sıktığını gösteren oyun.

bu hafta geçen oyunlara göre daha farklı bir senaryo var, fener hakeme rağmen kazanmış olacak maç sonunda güzel yazılmış gerçekten. he bir de herkes hakemi konuşacağı için kimse sivas'ın yatışını konuşmayacak. yani burada yunus yıldırım kötü adam rolünü oynuyor. ne öyle daha ilk yarıdan 3 tane yemeler falan anlaşılıyordu hemen gerçekçilikten uzaktı. * artık aziz mi yazdı, mecnun mu yazdı, şansal mı yazdı bilmem ama güzel yazmışlar.

fener'in hakeme rağmen kazandığı sanılacak maç.
--spoiler--

yazarimsi: public agent
Galatasaray ın iki defa şampiyon olduğu seneyi unutan fenerbahçeli embesillerin ağladığı maç. Takımınız adam gibi oynasın lig kupasını da digitürk lig kupasınıda alsın ondan sonra konuşun dalyaraklar. Fb nin korcansız çıktığı maç. Kalede korcan olmayınca demek ki..
Maç sonucunun kısa özeti ;
görsel
şikeci derbisi olmuştur, küçük şikeci büyük şikeciye koymuştur.
http://www.tff.org/Defaul...geID=198&hafta=21#grp

sivas ı küçümsememek lazım. ligde 4.sıradalar. iyi fikstürle şampiyonlar ligine bile gidebilirler. fenerbahçe malum seneye avrupa da yok.
Sivassporun feneri 2-0 yendigi mactir. Penalti verilmeliydi ama meirelesde kirmizi kart görmeliydi, devre arasinda almassan forvet iste kendini böyle rezil edersin, yanliz suna deginmek istiyorum futbolun dogasinda yenmekte yenilmekte var peki fenerbahce yenildiginde neden hakemi sucluyor kusura bakmayin ama bu gelenek oldu yani! futbol oynayin adam gibi kazanin, yenildiginizde de bahane bulmayin.
Adettendir öncelikle Galatasaraylı olduğumu belirteyim. Sonra da maç hakkındaki yorumlarımı yapayım.

- Son zamanlarda hakem hatalarının bu kadar başını alıp gittiği bir maç izlememiştim.

- fenerbahçenin verilmeyen bir penaltısı var evet. Ki çok da bariz yani tam da hakemin gözünün önünde oluyor. Kendisinin bu konudaki bahanesi nedir merak ediyorum. Hadi o görmedi orta hakem de mi görmedi ? Hadi onu da geçtim ya yan hakem ? Neyse diyelim. insanlık hali maç içerisinde penaltı verilmediği , hakemlerden kaçtığı olabilir. Neyse.

- bu pozisyonun akabinde egemen'in pozisyonu geliyor. Hadi o pozisyona sarı verilebilir belki tamam. Ama egemen'in o itirazına direk kırmızı çıkarılmaz arkadaş. Sen türkiye'de yönetiyosun bu maçı. Galatasaraylısının da fenerbahçelisinin de beşiktaşlısının da hakeme hararetli itiraz edip kart görmeden atlattıkları çok olmuştur. Ama bu itiraza kırmızı ? Kamooon derler adama. Zaten pozisyonu bir daha izlerseniz hakemin eli böyle bi üst cebe gidiyo vazgeçicek gibi oluyo sonra çıkarıyo. Hakem kendi bile kararsız. Belki başka sorunları vardır bunlar saha içine yansımıştır olabilir.o da insan sonuçta.

- meireles'in direk kırmızı görmesi gereken bir pozisyon var ki , pozisyon sonrasında sivassporlu oyuncunun bacağında meireles'in kramponlarının 1'e 1 ölçekli haritası çıkmıştır yani. Ve sen bu pozisyonda avantaj veriyosun eyvallah - ki avantaj işaretini de oyuncular tepki gösterdikten sonra gösteriyor. hala aklının maçta değil başka bir yerde olduğu kanısındayım - sonrasında da dönüp o pozisyona sarı kart gösteriyosun. Aga yuh.

bi süre dinlendirilmesi gereken bir hakem resmen.
fenerbahçe bu maçta katledilmiştir. verilmeyen penaltı tam bir skandal, hele hele beşinci hakemin o olayı görmemesi imkansız. lakin göremeyecekse onu oraya niye diktiler diye sorarlar adama. egemen'in pozisyonu faul dahi olmayabilir. egemen eğer küfür falan etmediyse öyle bariz bir müdahalesi de yok hakeme.

not: beşiktaşlıyım.
egemen'in kartı doğru. sarısı da kırmızısı da. kimse kalkıp da bana savunmasın "aa ama burası türkiye bik bik"... sikerler. sen süper ligde fenerbahçe forması giyen defans oyuncususun. bu sana hakeme küfür edip üzerine yürüme hakkı vermez, aksine efendi olup adam gibi kenara çekilip takımın için daha çok canla başla mücadele etmeni gerektirir.

meireles kesinlikle atılmalıydı. atılmadıysa bile federasyonun bir kaç maç ceza vermesi gerekiyor. hadi federasyon da vermedi, ersun yanal'ın biraz bu adama insanlık öğretmesi lazım. sahada yaptığı hareketi biz sokakta yapsak 6 ay hapis cezasına çarptırılırız amına koyim!

penaltı pozisyonu penaltı net ama her maçta olabilen şeyler bunlar. dün de galatasaray'ın 16. dakikada net penaltısı verilmedi... ee napacaktı galatasaraylılar oturup buna ağlayacak mıydı? profesyonellik nerede?

kısacası, sivasspor oynaması gerektiği gibi oynayıp 3 puanı haklı bir şekilde hanesine yazdırdı, fenerbahçe'de düşüş devam ediyor. hakeme bok atanlar da dönsün sezon başından beri kendileri lehine yapılan hatalara baksın...

şansal söz sende.
şike mike ben anlamam. şunları söyleyeceğim. 2005 yılında 2-1 biten bir fb-ts maçı vardı. türk futbol tarihinde cem papilanın yönettiği bu maç dışında hakem hatalarıyla daha çok bilinen, konuşulan maç bilmiyorum. yalnız o günden bu güne ben böyle bir şeyi ilk defa gördüm. bu kadar net fauller, net penaltılar, net kendini yere atmalar.

oyunla ilgili konuşmak gerekirse, raul meirelesi oynatmak bir hatadır. ama normal bir hatadır. anlarım. herkesin yapabileceği bir hata çünkü. benim ptt 1. ligde yedek oynatmayacağım mehmet topal için de aynı şekil. bunları anlarım. ama kadlec nedir abisi? sen bu adamı önceden defalarca oynattın, denedin. böyle kritik bir maçta böyle bir hata büyük bir hatadır işte. kanat manat demesin kimse kanatsız oyna! daha iyi oynarsın.

emmanuel emenike nin yokluğu bir yana bu maçta cristian baroninin ilk 11 de başlaması fenerbahçenin bulacağı golün erken gelmesini sağlayabilirdi. olmayan golün. maçın başlarında fazla baskı yapmayan, boş alan bırakan sivasspora karşı cristian ın derin ve akıllı pasları etkili olacaktı muhtemelen. gol erken gelince de hakem oyunu katletse bile fenerbahçe futbolcuları hakem hatalarına karşı bu kadar tepkili davranmayacak. dolayısıyla fenerbahçe oyunu 11 kişi tamamlayacaktı.

onu da geçtik kim oynarsa oynasın hani bazı maçların daha başında sonunu kestirirsiniz. bu maç da onlardandı. fenerbahçenin rahat galip geleceği bir maç ve egemenin oyundan atıldığı ana kadar- son on yılda ikinci kez atılmış heralde- tabi o dakikalar en geç on beş dakikaya gol gelecekti ki hakemler "durun hele ben de varım bu oyunda" diyerek müdahele ettiler. izin verilmedi. olmadı.

geldik galatasaraya. geçen yıllar bir galatasaray orduspor maçı vardı. orduspor 2-0 öndeydi herhalde. galatasaraylı defans oyuncusu gole giden ordusporlu bir futbolcuyu yere atıyor ve kırmızı kart görüyor. yanlış bir karar yok, hakem hatası yok. teknik heyet var sadece. adamlar kulübeden fırlıyor. fenerbahçe yetişecek çünkü! puan farkı kapanacak. aman yarabbim! hasan şaş gözlerini çıkarmış. trübünden gönderilen fatih terim. yav en azından bari hakem hatası olsaydı. biz de şaşırdık bunlar niye böyle yapıyor diye. galatasaray şampiyon olacak, hem de ilk defa. ya olamazsa. olmalı. galatasaray şampiyon olmalı. "bir şeyler yapın lan şampiyon olacak galatasaray o kadar"

o günden bu güne. ersun yanal var. maç sonu açıklama açık ve net "fenerbahçe şampiyon olacak" bitti. her şeye rağmen maçın son dakikasında desteğine devam eden fenerbahçe taraftarı var. bir de galatasaray var. verilmeyen penaltılarla ilgili çalışma yapmışlar. gördüm onları kasmayın hiçbir penaltı bu kadar net olamaz. kaybedilen puanın asıl nedeni de verilmeyen penaltı değil. ayrıca ben böyle ekran görüntüsü alarak her takımın elli tane verilmeyen penaltısını bulurum. adamlar çalışma yapıyor bir de. yazık lan. tamam haksızlık yok oldu o zaman.

kardeşim, keşke diyorsun. sen bugün fenerbahçenin alacağı üç puana müdahele edildiğinin farkındasın ve bunun fenerbahçenin kendi beceriksizliğiyle gerçekleştirmemiş olmasını hazmedemiyo olabilirsin. ama bırak da ağlama. ağlayacaksa fenerbahçe taraftarı ağlar. sen niye ağlıyosun? otur yerine bir şey söyleme kıkır kıkır gül alay et, öyle böyle koydular işte de, ya da bana gel de ki "hakeden bulur" de. tamam ben seni yine anlarım ama, gelip her maçtan sonra "ispat" yapmayın. açgözlü olmayın bu kadar. adam olun.
meireles'in pozisyonunu anladık, hadi egemen'in salyaları hakemin bağırsaklarına kadar girdi onu da anladık. ulan hakemin gözünün önünde elle oynama var, bariz penaltı, bu kadarı da olmaz.

bunu not olarak aşağıya belirtmeden söylemeliyim ki galatasaray'lıyım ve puan farkı bu şekilde düşecek, şampiyonluk yarışı bu şekilde kızışacaksa olmasın böyle şampiyonluk.

futbolun içinde birilerinin kirli elleri ile halen kukla oynanıyorsa sikeyim böyle işi afedersiniz. ben önce adil bir futbol düzeni istiyorum, sonra takımımın her zaman arkasındayım.

Not: yargıtay'ın onama kararına uyulması gerektiğini de düşünmekle birlikte o konu üzerinden bugünkü maça yollama yapılmasını doğru bulmuyorum.
özetle;
http://www.webaslan.com/i...l.php?tm=2014/02/09/80441
bir beşiktaşı olarak senelerdir hakemler anamızı ağlatıyor hiç çıkıpta bu kadar bağıran çağıran bir yönetimimiz olmadı.
fenerli cimbomlu arkadaşlarım hiç darılmasın her sene hakemler sayesinde en az 10 puan hanenize yazılıyor.
Fener şampiyon olursa hatırlanmayacak ama gs şampiyon olursa en az 10 yıl kafamızın sikileceği maç. Senin hakem gibi düdüğünü sikeyim.
Fenerbahçenin şampiyon olmasını riske sokan maçtır.
hakemin yaptığı haksızlıkların damga vurduğu maç. ulan varya bu hakeme ne küfür etsen az...
ilk defa fenerin hakkının yendiği maçtır. Şaşılacak iş.
süper lig maçı. neymiş efendim sivas'lı futbolcu bile penaltı demişmiş bık bık bık. hakem yanlış karar verdi diye egemen efendinin hakeme horozlanıp küfür etmesi mi lazım. pozisyona objektif bakabilen her insan yunus yıldırım'ın egemen'in bir sözünden sonra kırmızıyı çıkardığını falan görür zaten. hatta emre'de duyduktan sonra eyvah kırmızı çıkıyor diye egemen'i itekleyip hakemi engellemeye çalıştığını görüyoruz. ayrıca fener'in erciyesi son dakika golüyle yendiği maçta da caner erkin'in çoktan oyundan çıkması gerekiyor. bunu ne kadar konuştunuz ?

https://www.dropbox.com/s/zsupg5za11jtjge/caner.flv

fenerbahçe'nin hakem hatasıyla penaltısının verilmediği, ama fenerbahçe'nin futbolcularının sorumsuzluğu ve tepkisizliği nedeniyle kaybettiği maçtır.
Hakemlerden, hakem hatalarından en son konuşacak olan takımın, taraftarlarının ve yönetiminin hortladığı maçtır. ulan ülkede trabzon'un haklı şampiyonluğu yeniliyor adamların bu kadar sesi çıkkmıyor be. Biraz utanır insan hakeme laf etmeden önce. tamam kabul hakemin hataları yok değil ama aynı şekilde fenere karşı da yaptığı hatalar var. Beşiktaş'ın yıllardır hakemlerle başı dertte onlar da bu kadar çığırtkan olmadılar. ama iş fenere gelince başkanı ayrı öter, taraftarı ayrı öter. Trabzon napsın ulan trabzon..

Not: Tarafsız bi gözle yazdım eksileyecek olanlara duyrulur. Galatasaraylıyım.
maçı izlemedim ama futbolcuların bir kaçının konuşmasını dinledim ilk defa bir fb futbolcusunu acıdım ya. gökhan gönül resmen ağlıyordu artık ne yaşadılarsa?
simdi bu macla ilgili "e ne olmus ilk kez mi hakem hatasi oluyor bir macta?" diyenler mutlaka vardır. kendilerince hakli da olabilirler. ancak bu macta yapılan hakem hatalarinin farki, macta oynayan ve maci izleyen fenerbahcelilerin bu hatalarin sadece hakem hatasi olmadigi hissine kapilmasidir. benzer durum 2004te besiktas samsun macinda da yasanmis, hakemin gosterdigi cogu kart dogru olmasina ragmen tavirlari adil bir mac yonetmedigi havasi yaratmıştı.
dünyada ilk kez bir penaltının verilmediği karşılaşmadır. amma kafa siktiniz yeter lan! yok penaltı verilmediği için caner sarı kart görmüş. penaltı verilse egemen sinirlerine hakim olup kırmızı görmeyecekmiş. 10 kişi kalmasalar sivas onları yenemezmiş. sivas yenmese fener yenecekmişmiş..

fenerbahçe'nin üç kuruşluk top oynamadığı karşılaşmadır.

geçen sene gs-mersin ve gs-orduspor maçlarının ilk yarılarını göbeklerini kaşıya kaşıya izleyen tipler gelmişler burda hakem de hakem diye ötüyorlar. siktirin gidin, yoksa kalbinizi kırarım!
yine hakemin futbolun önüne geçtiği bir futbol müsabakası.
verilmeyen penaltı gibi fenerbahçenin tonlarca aleyhinde verilmeyen penaltı gösteririm size.
kendilerine olunca canları yanıyor. ama mevzu bir tek penaltı değil. arkalarından dolu dizgin gelen takımın yarattığı gerginliğin patlaması bu. korkunun ecele faydası yok.
puan farkının görünürde 4 gerçekte 1'e düştüğü maç olmuştur. ersun yanalın takımlarının sezon ikinci yarılarında lök diye durduğu istatistiğini haftalardır yazmaktayız ve dediğimiz gibi de olmakta. fenerbahçe şampiyonluğu yüzde yetmiş ihtimalle galatasaray veya beşiktaş ikilisinden birine kaybetmiştir.
Penaltı bariz. Egemen, sarı kart gördüğü pozisyonda rakibi götüyle dürtmüş ve dengesini bozmuştur. Sarı kart normal, kırmızı kart ise hatalı kanımca. Ancak nasıl bir dialog geçtiğini de bilmeden konuşmamak gerek. Ama şu var ki, öyle ya da böyle Galatasaray ensesine binecek fenerin. Bu kaçınılmaz. Fenerliler artık daha yakından hissediyorlar aslanın nefesini.