bugün

(bkz: bunu yapan bunu da yaptı)

kendisi çok zekice yanıtlar iddiaları, belgeleri..;

bunlar belge değil , bilgidir. benim isviçre bankalarında 1 kuruş param olduğu ispatlansın, görevimi bırakırım..

yanlış biliyorsam uyarınız , ama ben isviçre bankalarının yargı işin içine giirmeden hesap sahibi açıkladığını görmedim hiç. zaten bu yüzden adres isviçre olmuyor mu..
isviçre bankalarına para yatırılma sebebi ''gizlilik esası'' olmasından dolayıdır...

o yüzden tayyip, ''ispatlanırsa istifa ederim'' diyor...

o değil de elin almanı, amerikalısı olayları ortaya çıkartıyor ya ona yanarım.

(bkz: deniz feneri)
parasızlıktan çocuğunu burs ile okutabilen sn. başbakanımız var.
Allah, zengin iş adamlarımızdan razı olsun. Yoksa dünya'ya rezil olacaktık. ayda 1 milyar dolar faiz ödeyen bir devletin başbakanı çocuğunu parasızlıktan okutamayacaktı.
Muhalefetin Wikileakse dayanarak dile getirdiği isviçre de 8 hesabı var iddiasını 2008 ve 2010da isviçre ile imzalanan ve Erdoğanın onayladığı gizli hesapların açıklanmasıanlaşması çürütüyor.
Wikileaks ın açıkladığı belgelerdeki isviçre de 8 hesabı var iddialarına ispat edin bırakırım diyerek sert tepki gösteren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ın, geçen ay önce isviçre deki gizli hesapların açıklanmasını sağlayacak anlaşmayı imzalayarak Meclis e gönderdiği ortaya çıktı.
2008 yılında Meclis e sunulan tasarıda, isviçre bankalarındaki gizli hesapların açıklanmasına ilişkin bir hüküm bulunmuyordu. Tasarı Meclis te görüşülmeye beklerken, küresel krizle birlikte isviçre deki gizli hesaplar yeniden gündeme geldi. Erdoğan, 2008 yılında işadamları ile yaptığı toplantıda, bazı işadamlarının isviçre de iki yıl yetecek zulaları olduğunu açıkladı. Aynı dönemde, ABD ve Fransa da, küresel krizi gerekçe göstererek isviçre ile gizli hesapların açıklanması konusunda anlaşma yaptı. Bu gelişmelerin ardından Erdoğan da, ekonomi yöneticilerine isviçre ile gizli hesapların açıklanması konusunda anlaşma yapılması için görüşme yapılması talimatını verdi.
allah'ın tek bir kuruşu param yok (allah'ın yok benim var ben yer miyim yemem) şahsına münhasır bir hesaplar bütünüdür.
"ispatlarsanız istifa ederim" demiş olan başbakandır.
ha 8 tane hesabı bulunmasının hiçbir sakıncasının olmamasını bir kenara bırakalım.
hesabı yoktur bile...

kısacası iftiradan başka birşey bilmeyen muhalefet yine kalıbının dışına çıkmamıştır.
sakin olun hesap değildir o hesapçıktır. ne hemen alevleniyorsunuz ala ala.
rumların bizim çocuk dediği rte'dir.
bayılıyorum şu bizim akp düşmanlarına. ne idüğü belirsiz bir sitenin kimden aldığı belli olmayan belgeleri ile siyaset yapmıyorlar mı? kahrımdan kahkaha atıyorum. eğer erdoğanın isviçre bankasında sekiz hesabı varsa ve içinde tüyü bitmemiş yetimin hakkı varsa allah hesap sorsun diyorum. haram olsun diyorum.

darbe planlarındaki belgelere inanmayan bir milletin, bir sitenin belgelerine inanması, inanç anlamında derin sorunları olduğunun göstergesi. neden israil, abd, ingiltere, ermenistan, fransa vs gibi ülkeleri karıştıran belgeler yok da, hep dünyadaki hassas konular hakkında var? ya da neden türkiye ve özellikle akp hakkında? isviçre'de hesabı olan tek türk erdoğan mı?

özel mülkiyetin yokluğunu savunan ve kapitalizme isyan eden solcu-komünist zenginlerin, atatürkçüyüz diye geçinen ve devleti bölmekle suçlayanların hesaplarını neden ortaya çıkarmıyor?
başbakanı sevmesem de bi sittirin gidin diyeceğim iddiadır.

laf üzerinde de görüldüğü gibi bu bir iddiadır. iddia söyleyenin ispat etmesi gereken bir yükümlülüktür. iddiada kendisine fiil isnad edilenin bu iddiaları ispatlaması çok saçmadır. eğer bir şeyi iddia ediyorsan kıvırmadan o iddialarını ispatlayacaksın. delikanlı gibi.

hadi şimdi ben de diyorum ki türkiye de 5 milyon insanın isviçre de hesabı var, nolacak şimdi? nasıl ispat edeceksiniz bunu?
-isviçre bankasında başbakan ın hesabı varmış aga.
-ee ne yapayım.
-nasıl yani ya wikileaks diye bir olay çıkartmış dünya çalkalanıyor.
-banane aga ya.
-hayda başbakan olum bu adam cebe atmış senin paralarını.
-tayyip erdoğan ın oyu şu an kaç.
-tahmini %46 falan çıkıyor anketlerde.
-şimdi ne kadar olacak.
-düşer herhalde %32 lere kadar.
-chp nin oyu ne kadar?
-valla %28 falan herhalde.
-ee o zaman.
-doğru lan yine başımızda rte var hay aq.
-birde seçim öncesi iki atraksiyon yapar.
-banane aga banane.
-şimdi anladın mevzuyu answer question hesabı repeat after me. *
(bkz: onda para çok gibi)
çocukken püskevit bulamazdı.
ak parti genel başkanının üstüne düşeni yapıp acilen aklaması gereken hesaplardır.
bir bulunsa da yer yerinden oynasa dediğim hesaplardır. ama bulunsa da ne olacak he der geçer bizim millet.
cin gibidir başbakanımız maşallah. "bir allah kuruşu yok isviçre bankalarında" diye yeminler eder böylece başı da ağrımaz. hakikaten yoktur bir allah kuruşu, milyar düzeyinde altın, euro ve çeşitli eurobondları vardır.
gerçekten kendisinin "bir allah kuruşu yok"tur isviçre bankalarında. çünkü içindekiler bizim paralarımızdır. eyvallah abiler biz alıştık.

(bkz: abi bana bi 20 lira versene)
sallamasyon haberlerle karalama yapmaya çalışan sahte belgecilerin eskimiş ithamları.
tüm dünya ülkelerinde neredeyse kimsenin, hiçbir devlet başkanının, hiçbir m.vekilinin, elçinin inkar etmediği, herkesin kabul ettiği belgelere bir tek belkide rte'nin itiraz etmesi, yalan demesi oldukça gülünçtür.
(bkz: adam başbakan beyler)
kimseyi ilgilendirmeyen durumdur.

benimde 8 ayrı bankada hesabım var nolucak simdi?

kardeş hem sen nerden biliyorsun? bankacımısın?

kikiki.
bari birini bize bırak be adam denilen olaydır.