bugün

Özer ve sosa' nın kırmızı kart görmesi, ersan' ın düşürülmesine penaltı çalınması gereken, Demba ba' nın şık golüne sahne olmuş bir ilk yarının izlendiği maç.
Beşiktaş bu sene şampiyonluğa onuyor belli. Fenerbahçe olmicaksa beşiktaş olsun arkadaş zaten.
ekici iki iyi maç oynayınca götü kalkmış.
Beşiktaş' ın hakem tarafından doğrandığı maçtır. Penaltısı verilmedi, özer ikinci sarı kartı görmeliydi.
Bir beşiktaşlı olarak çifte şanstan x-2 ye 31tl basıp mutluluğu her türlü garantilediğim maç.
Sosanin asisti cenk tosun 3-0 yapti.
3-0 oldu. Oley oley oley! Şampiyon Beşiktaş!
ikinci yarıda önce Gökhan sonra da Sosa' nın kaçırdığı, Serdar' ın asistinde cenk' in düzgün bir vuruşla kalecinin solundan golü bulduğu, Gökhan' ın yerini Kerim' e bıraktığı, Beşiktaş' ın kazanmayı hak ettiği maç. Tebrikler Beşiktaş !
Bir Galatasaraylı olarak diyorum ki biz şampiyon olamazsak Beşiktaş olsun.
vahid vahilhodzic ruhunun geri döndüğü maç. koşan, pres yapan, basan trabzona noldu anlamak güç. bir tane iyi oynayan trabzonsporlu futbolcu yoktu.
Çok güzel bir maç oldu. Trabzon da iyi oynadı.
bıdı bıdı konuşuyoz bazılarına 3 atan takıma 3 atıyoz ama ıyısın yıne bir gunde olsa lider oluyorsunuz.
Beşiktaşın hakemce ağır kayırıldığı maçtır.

Edit: beşiktaşın iyi oynadığı gerçeğini değiştirmez bu, her hafta hakem ırzımıza gecti diye ağlayanlar alışık olmadığından kayırılmaya saçmalamaları normaldir. Kuş beyinliliğe lüzum yok
en az 5 atmamız gerektiği halde 3 attığımız maçtır.
Passolige ve Konya'da OLMASINA rağmen 40000 seyirci, temiz bir futbol ve net bir skorla galibiyet . Tebrikler Beşiktaş'ım .
Tebrikler beşiktasım.. Mustafa.ya buyuk geçmiş olsun.
beşiktaş böyle futbol oynamayı nerden ithal etti bilmiyorum. ama son yıllarda izlediğim en iyi takımdı beşiktaş. inanılmaz bir takım olmuşlar. o sesi şimdiden elnur huseynov kazandı ligi şimdiden beşiktaş. bu beşiktaşa kafa tutacak bir takım daha yok türkiye de.
Bir trabzonsporlu olarak beşiktaşı tebrik ettiğim maç. Tabi ki üzgünüm. Ama takımım şöyıe kötüydü böyle kötüydü yorumu yapmıcam. Keza kötü olduğumuzu düşünmüyorum. Bugün beşiktaş fazla iyiydi biraz da şans yanındaydı. 2. Toplar hep onlarda kaldı. Trabzonspor kötüydü yorumlarına katılmıyorum. Çünkü motta, ersan vb. Birkaç oyuncu 10 yaşında mahallesinde bile böyle top oynamamıştır. Bir daha da böyle oynayamaz muhtemelen. Beşiktaş gerçekten inanmıştı kazandı. Deplasmanda kaybedilen bu 3 puan öyle derinden sarsmadı beni. Hiçbir trabzonsporluyu da sarsmamalı.
trabzonspor ne topu ayağında tutabiliyor, ne oyunu geriden kurabiliyor, ne de katı savunmayı aşabiliyor. yaptığı tek şey topu uzun toplarla kanatlara taşımak - daha doğrusu taşımaya çalışmak- oradan da içeri kesmek. bir takımın bütün hücum anlayışı bununla sınırlı olabilir mi yahu. trabzonspor'umuzun daha kırk fırın ekmek yemesi lazım ligi ilk ikide bitirebilmek için. ayrıca devre arasında da bir oyun kurucu transfer etmemiz ve sezon sonuna kadar bir de kaleci kiralamamız lazım. orta sahaya iyi bir topçu aldıktan sonra da constant'ı sol beke kaydırmak en iyisi olacaktır.

bireysel hatalar, evet üç tane bireysel hatadan gol yedik. ikisi, savunmamızın sol tarafıydı ki bu bölgede son derece zayıf olduğumuzu söylememe gerek yok. diğeri ise maalesef kaleci. ulan o top öyle mi kullanılır be.

beşiktaş'a gelince, ben ilk defa beşiktaş'ın bu kadar sistemli, ne yaptığını bilen bir şekilde oynadığını gördüm. bilic çok iyi hoca, bunu da bugün daha iyi anladım. çok iyi çözmüşler bizi. eğer bu takım bu sene şampiyon olmazsa ve uefada da yarı final göremezse gerçekten çok büyük talihsizlik olur, bu kadar da kesin söylüyorum. türkiye liginde böyle oynayan takımlar olsun da ben yenilmeye de razıyım.
Beşiktaşın futbol parçaladığı maçtır. ilk 2 gol birbirinden güzeldi adeta.
edit:insan kıskanıyor.
Soktuk çaktık yorumları dışında analiz yorumları güzel olan maç. Beşiktaş'ımı tebrik ediyor, bu futbolu güzel yorumlayan yazar dostlarıma teşekkür ediyorum.
başından sonuna kadar beşiktaşımın saldırdığı maç.
son on dakika dahi bırakmadan saldırdılar.
maçı söke söke aldılar.
maç boyunca kötü oynayan oyuncunun olmaması ayrı bi güzellik.
gerçekten gücümüzü tam manasıyla gösterdiğimiz,taraftarıyla golleriyle oyuncularıyla apayrı olan, hafızalarda kalcak coşkulu bi maç oldu.
beşiktaş'ın iyi oynayarak kazandığı maç. 4 tane de çok net pozisyonumuz var.

fakat skorun büyüsüne kapılıp hakemin mehmet ekici'yi oyundan atmamasını görmezlikten gelmeyeceğiz. az kalsın sosa'nın futbol hayatını bitiriyordu, kart görmemek için 2 saat yerde sakat numarası yaptı.

edit: ayrıca özer'in de arkadan çift dalmasına kart çıkarmadı hakem. kedisever satanist'e teşekkürler.
Beşiktaşımın trabzona nefes aldırtmadığı , hakkıyla ve şerefiyle 3-0 kazandığı maç. Not:olcay harikaydı resmen topu söktü aldı ve demba ba ya al at dedi.sosada çok iyiydi adrese teslim süper paslar attı.gökhan töre her zamanki gibi harika oynadı ama gol atamadı olsun canı sağolsun.demba ba zaten adamın dibi dibi süperdi.serdar kurtuluş bile iyi oynadı lan cenke golü attırdı helal olsun .
fenerbahçe bile beşiktaşa karşı 3 defansif orta sahayla oynayıp ortada topu sıkıştırıp kanatlara atılan hızlı toplarla beşiktaşın zayıf olan sağ bek kısmını delmeyi amaç edinmişken bu trabzonun ne yapmak istediğini ben anlamadım arkadaş yani sen kimsin ki beşiktaşa karşı tek defansif orta sahayla oynuyorsun veya oynamaya çalışıyorsun geriye yaslan kapan topu ortada sıkıştır demba ya markaj yap olcayı ve töreyi topla buluşturmasan zaten ikinci yarıda şansında yardımıyla gol atıp maçı 1-0 alırdın bunu bir beşiktaşlı olarak söylüyorum yani yenilsen bile en azından tek farkla yenilirdin aslanlar gibide oyununu oynardın ulan karşında ligin tempo yakaladımı takır takır ofans oynayan hızlı hücüma çıkan en iyi takımı var trabzon bence bu maçta kaybetmeyi haketti galatasaray galibiyeti onları havaya sokmuştu zaten ersun yanalda bu tarz cesur hamleler ve taktiklerle sahaya çıkıyor ama bu beşiktaşın en sevdiği bir taktiktir .beşiktaş oyunu geniş alanda karşılayan sürekli oynamak isteyen takımların belası olup çıkıveriyor buna arsenal ve totenham maçlarıda dahil trabzon ve ersun yanal en baştan hata yaptılar gökhan törenin beceriksizliğinden ,bencilliğinden ve kaleci fatihin gününde olmasından dolayı tarihi bir fark yemekten kurtuldular bence trabzon şanslıydı bugün . nitekim beşiktaşım adına güzel bir maç oldu inş gs galibiyeti gelirse bu takım ligin sonuna kadar zirveyi kolay kolay bırakmaz hele bi şampiyonluğun kokusunu alsınlar yeter ....