bugün

bu maçın aslında sahadaki futbolcular tarafından değil, maç öncesi malum kişiler, maç sırasında da saha içindeki 4 hakem tarafından oynanacağına inandığımdır. çünkü bu tarz bi maçta ve ligin böyle kızıştığı bir dönemde bu tarz "kader" olaylarını tepedekiler tayin eder. kusura bakmasın kimse... ki bunu her iki takımda maç sırasında anlayacaktır.

not: galatasaraylıyım.
beşiktaş'ımızın kadrosunun şu şekilde olmasını istediğim karşılaşmadır.

----------------cenk-----------------
toraman---sivok-----sidnei----egemen
-----------necip-----ernst-----------
--simao--------alves--------holosko--
--------------pektemek---------------
internette gezinirken hakkında şöyle bir yoruma rastladığım maç;

Derbide iki takımda da eksikler var Beşiktaş'ta Quaresma Fernandes Almeida Hilbert Rüştü yok Fenerbahçe de ise haysiyet onur şeref.
burak kaplan, mehmet akyüz ve alves'in forma şansı bulabileceği karşılaşma.
Fenerbahçe nin ilk 11 : Volkan-gökhan-yobo-serdar-ziegler-baroni-emre-mehmet topuz-stoch-alex-sow

Ntvspor son dakika geçmiştir.
bir galatasaraylı olarak çok rahat izleyeceğim maçtır. kim yenerse yensin umurumuzda değil galatasaray olarak. zaten haftayı galibiyetle kapatmışız. derbi ile ilgili söyleyeceğim ise fenerbahçe az da olsa avantajlı gözüküyor.
ersan adem gülüm'ün çok büyük ihtimal ilk 11'de başlayacağı maç. son haberler bu yönde.
bazı kesimlerce el spastico diye adlandırılan derbi.
Beşiktaş'ımızın;
Cenk-Tanju-Egemen-Sivok-Ersan-Toraman-Ernst-Veli-Holosko-Simao-Mustafa Pektemek 11'iyle mücadeleye başlayacağı maç olacaktır.

Ekrem'in oynamıyor olması sevindirici fakat, Ersan'ın uzun süren sakatlıktan sonra nasıl performans göstereceği muamma. Sol bek ve stoper mevkiini Egemen ile değişerek oynamaları muhtemel.
Necip ve Alves gibi faydalı olabilecek oyuncuların, alternatifler arasında tutulması mantıklı bir hareket. Oyun içi müdahale etme şansı tanımış kendisine Carvalhal.
Her ne olursa olsun, kim oynarsa oynasın; galibiyet bekliyoruz Kara Kartal'dan.
ilk 11'miz : cenk, tanju, sivok, egemen, ersan, veli, ernst, ibrahim toraman, holosko, simao, mustafa pektemek şeklindedir. Carvalhal'ı tebrik ederim, bundan daha güzel bir 11 çıkamazdı. Tek kuşku yaratan isim ersan gülüm. 1 senedir futbol oynamıyor, böyle zor bir derbi de sol bek oynayacak olması onun adına zor olacak diye düşünüyorum.
özgür yankayanın kırmızı kartını evde bırakıp yöneteceği derbi. gönlümüz beraberlikten yana.**
Bir G.saraylı olarak fenerbahçe'nin kazanmasını dilediğim maçtır. Nedenini soracak olursanız , Demirören'in yalaka - yandaş şekilde idare ettiği bjk'den nefret ediyorum. Ben onurlu duruş sergileyen yöneticilerin idare ettiği bir bjk istiyorum , eskiden olduğu gibi. Şimdi ise demirörenin ipoteği altında olan bir klüple lig yarışında dahi olmaktan rahatsızlık duyuyorum.
beşiktaşımızın

Cenk
Tanju
Sivok
Egemen
Ersan
ibrahim
Ernst
Veli
Simao
Holosko
Mustafa

ilk 11'i ile çıkacağı maçtır.

necip uysal yerine ibrahim toraman denen faydasızı oynatan zihniyete lanet olsun!
eğer çok büyük bir futbol mucizesi olmazsa fenerbahçemizin kazanacağı maç.
yenersek beşiktaşlı kardeşlerimizden eksiktik,yenilirsek eksik kadro ile koyduk gibi cümleleri duyacağımız maç.
belki ilkonbir'den 5 oyuncumuz eksik ama, beşiktaşlı olarak her zamanki gibi maçtan umutluyuz. ve kazanacağımıza inanıyoruz.

haydi holosko bir şeyler yap allahsız...

holosko, mustafa ve simao'ya çok iş düşüyor, her ne kadar formsuz olsalar da.
(bkz: the derbi is coming)
necip uysal'ın yerine ibrahim toraman'ın o bölgede oynayacağını öğrenince şu tepkinin verilmesi farz olmuştur.
(bkz: allahını seven üzerime toprak atsın)
4-2 bitecek maçtır.
iki takım taraftarlarının bu akşam size koyacaz sözlerini dile getirdiği maçtır.
quaresmanın yokluğunda simaonun çok çabalaması gerekiyor.
eğer simao gereken performansı gösterip mustafaya pozisyon sağlayabilirse beşiktaşımın kazanacağını düşünüyorum.
fenevin yine boru olacağı maç.

not: cimbomluyum.
ilk yarı beşiktaş bir tane koyar. ikinci yarı fener 3-1 alır bu maçı.

kahin mod off.

edit: galatasaraylıyım. beşiktaşın yenmesini isterim ama gerçekler böyle dostlar.
buram buram fark kokan maçtır. bir de rüştü olsaydı.*
beşiktaşımın her şeye rağmen yeneceğine inandığım maçtır. derbilerde favori olmama rahatlığına güvendiğim maçtır.