bugün

son zamanlarda iki kulüp arasında esen dostluk rüzgarının ön plana çıkmasını beklediğim maçtır. skor hiç önemli değil.
eğer beşiktaş sağ bek de ekrem ile başlarsa, o kanadı stoch'un koridora çevireceği maç olacaktır.

(bkz: geçen sezon dia nın ekremi terletmesi)
galatasarayimin dunku galibiyetinden sonra bugun ayaklarimi uzatip kafami guzel yapip keyifle izleyecegim derbi maci...

not: gonlum besiktastan yana
iki takımın da son maçlarında puan kaybetmesi ve cezalı oyuncular nedeniyle keyfi kaçan maçtır..gazı alınmış kola gibidir..

alınan sonuçların hepsi galatasaray'a yarayacaktır..
beşiktaş'ın ne yazık ki çok eksikle oynayacağı maç.
tam performans göremeyeceğiz beşiktaş'tan. ama derbilerin sonucu belli olmaz. bekleyip göreceğiz.
Besiktaslı'ların Geliyoruz ! Tabirini ilk maçta da bu maçta da kullanılan maçtır. Anlam vermek mümkün değildir , iyidir hoştur ama demezler mi adama ilk maçta nereye geliyonuz diye ?
Neyse Bekliyoruz leş kargaları.
koyu bir beşiktaşlı olarak etrafıma bakıyorum. şu hayatımın hiç bir anında bu kadar umutsuz, çaresiz bir taraftar görmedim. çok üzülüyor insan. ilk 11'de uğur inceman, nobre, erhan güven'in olduğu zamanlarda bile daha çok umutluyduk.
şunu unutmamalı ki kadıköy beşiktaş için her zaman rahat bir deplasman olmuştur. fenerbahçelilerde bunun farkındadır. son günlerde bazı spor sayfalarında hiç bir fenerbahçe taraftarının ağzından "3 atarız, 5 atarız" sözü duymadım.
fenerbahçenin kazanma şansının bulunmadığına inandığım karşılaşma.
bilyoner.com'da fenerbahçe kazanır diyenlerin oranı %68 iken beşiktaş kazanır diyenlerin oranı %7.

bir derbi bahsinde en son bu kadar büyük fark olduğunda fener bombok bir oyun ile galatasaray'a kadıköyde puan vermişti ve binlerce kuponu piç etmişti.

tanım: fenerbahçe çok çabuk gaza ve rehavete gelen bir camia olduğundan "kesin kazanır" deyip yüklü bahsin oynanmaması gereken karşılaşma.
şike için para veren kulüple şike için at veren kulübün karşılaşması ne diyelim daha iyi şike yapan kazansın.*
Şehitlere Teşrik Tekbiri getirmiş büyük Fenerbahçe'nin Büyük taraftarının 2600 Beşiktaşlı ile birlikte maçtan önce bağıra bağıra Atatürk'ün gençliğe hitabesini söyleyeceği maçtır.

http://www.youtube.com/watch?v=MoTl2eOPSYQ
beşiktaşın cezalı oyuncularından dolayı, fenerbahçenin alacağı maçtır.
maça başlayacak tahmini 11 ler

cenk-i. toraman- sivok- egemen- ekrem- ernst- necip- veli- simao- edu- almeida

volkan- orhan- serdar- yobo- ziegler- topuz- emre- critian- stoch- alex- bienvenu

not: sow un 11 de başlayacağını düşünmüyorum. başlarsa takımın oyununu, sistemini, ligin sertliğini, rakip stoperleri, takım arkadaşlarını tanımadığı için zorlanır kötü başlangıç yapar.

not2: derbilerde eksik olanlar daha motive olur. beşiktaş bu maçta kaybetmez.
taraftarların karşılaşma öncesi 'gençliğe hitabe'yi okuyacağı karşılaşma.

(bkz: taraftarların gençliğe hitabe yi okuması)
carvalhal i az çok tanıdıysak şu kadroyla çıkacaktır beşiktaş.

-------- cenk-------
ekrem egemen sivok tanju
----- necip toraman----
--------ernst--------
veli --------------- simao
-----------edu-------------
aykut kocamanın açıklamasına göre sow ilk 11'de başlayacak.
hayırlı olsun siftah bekliyoruz.
Beşiktaşımın gençlerinin efsane olma yolunda büyük adım atabilecekleri fırsat maçıdır.
futbolun; futbolcu ederiyle, yıldızıyla değil, akılla, mücadeleyle güzel olduğunu ve bu tarz maçlarda alınan paranın değil forma aşkının öne geçtiğini idrak ederlerse sonuç çok tatlı olur. Aksi takdirde bariz Fenerbahçe şanslı maalesef.

tribünlere gelirsek; taraftarıyla amigolarıyla olması gereken dostça yaklaşımlarla tüm baltalamalara güzel yanıt verilmiştir, böyle devam eder umarım. futbol deplasmanıyla güzel.
umuyorum ki maçtan önce esen dostluk havası maç esnasında yerini küfürlere ve havada uçuşan kartlara bırakmaz.
beşiktaş gençlerinin efsane olma yolunda adım atabilecekleri maçmış! ben tanju'nun dışında genç göremedim necip-veli zaten bu takımın aslarından bjkliler yine kendilerine avuntu arıyorlar.
her fenerbahçe galibiyeti yıldırım demirören için bir kurtuluş olmuştur. o meşhur 3-4 lük galibiyet zamanını düşününce dertörenin nasıl kurtulduğu, derin bir ohh çekip başkanlığa devam ettiğini, yeni yalanlar söyleyip bizi kandırdığı aklıma geliyor. şimdi artık dertörenin gitmesi için tam zamanı. burdan alınacak bir galibiyet beşiktaş için bir çok yaranın kapatılması değil ertelenmesi demek olacaktır. o yüzden ben beşiktaş'ın kazanamamasını diliyorum.

tanım: yıldırım demirören için önemli bir maç.
keyifli bir mücadele olacaktır. Objektif bakan biri olarak beşiktaşı daha galibiyete yakın görüyorum. Bununla beraber maç öncesi okunacak gençliğe hitabe de gündem yaratacaktır.
demirören yönetiminden kurtulmak adına, faklı bir mağlubiyet almak istediğim maç.
evde yalnız izlenilmek istenmeyen, ankarada ufak bir organizasyon yapılarak toparlıca izlenilmek istenen derbidir.
gollü olacak. rüyamda gördüm. iki takım da karşılıklı goller buluyordu ve bayağı eğlenceli bir maça benziyordu. maçın sonucunu ise bağlayamadan uyandım.
-----------cenk--------------
ibrahim toraman-sivok-egemen-tanju
--------necip-ernst-----------
holosko-muhammed demirci-burak kaplan(alves)-
---------m. pektemek------------

(bkz: hayal kurmanın bokunu çıkarmak)