bugün

(bkz: entry ve nick uyumu)

Muazzam.
Yine bir cümleyle binlerce yıllık dinler tarihini ve tüm inanç sistemlerini çökerten hiper zeki insan tespiti. nereye ateistiyoruz?
Aslına bakarsan sadece 4 değil belkide binlerce sözüm ona din adamı cıkıp kendi dinini yaratıp insanları kendine kul köle edip kendi himayesine alıp yönetmiş, hala da bu böyle devam ediyor. Şöyle ki bu cok büyük bir yönetim biçimi. Bu sadece bir ülkeyi degil, tamamen dünyayı yönetmek isteyen birkaç insanın bir araya gelmesiyle oluşan bir yönetim kurumu gibi birşey. Sonra aralarında cıkan anlaşmazlıklarla, kendi çaplarına göre kendilerine insanları inandırabilecegi şekilde ''Sözde dinler'' türetip yer yüzündeki insanlara sunmuşlar. Kimi zorlamayla, Kimi de müslümanlık gibi söz gelimi hoşgörü ile himayesi altında toplanmıştır. Yani anlayacagınız, Kandırılıyorsunuz.

nick name : Dinsiz Pezevenk
Aslına bakarsan sadece 4 değil belkide binlerce sözüm ona din adamı cıkıp kendi dinini yaratıp insanları kendine kul köle edip kendi himayesine alıp yönetmiş, hala da bu böyle devam ediyor. Şöyle ki bu cok büyük bir yönetim biçimi. Bu sadece bir ülkeyi degil, tamamen dünyayı yönetmek isteyen birkaç insanın bir araya gelmesiyle oluşan bir yönetim kurumu gibi birşey. Sonra aralarında cıkan anlaşmazlıklarla, kendi çaplarına göre kendilerine insanları inandırabilecegi şekilde ''Sözde dinler'' türetip yer yüzündeki insanlara sunmuşlar. Kimi zorlamayla, Kimi de müslümanlık gibi söz gelimi hoşgörü ile himayesi altında toplanmıştır. Yani anlayacagınız, Kandırılıyorsunuz.

nick name : Dinsiz Pezevenk
bu buda, bu da buda.

ve tanrı budizmi yarattı!

hadi eğlendik, dağılalım.

edit; şimdi buda'yı da tanrı yaratmadı dersek, diğer dinleri de inkar etmiş gibi oluruz.
sonuçta budizmin kurucusu olacağını, milyonlarca insanın bu dine mensup olacağını bilmiyor olamaz tanrı. bunları gerçekleştirmesi de tanrını izni olmadan mümkün olmayacağına göre...

beynimi siktin attın evlat!
zaten sıcak amk! klima da yok nirvanaya ulaşalım.
nirvana demişken...
Din hep bir tane idi. Tüm peygamberler aynı dini anlatmıştır. insanlar bu hale getirdi.
(#)12 Başka açıklaması yok gibi.
(#)11 olcaktı o.
tanrı'nın, 'ben daha iyisini gönderene kadar en iyisi bu.' demesidir.
insan Richard Dawkins'i arar oluyor.
şimdi olay şöyle gelişiyor. insanlar kendilerinden fiziksel olarak güçlü gördükleri öküze, ağaca, fırtınaya, yağmura, aya, güneşe tapıyorlar ulan bunlar napıyo bana tapıcaksınız diyerek yaratıcı din gönderiyor. her seferinde de revize ediyor. akıl alıyor mu hayır o zaman daha detaylı araştırın. 4 taneymiş 5 taneymiş en sonuncusuymuş sanki dünya eskisinden iyi halde de yeni bir dine gerek yok mu? tamamen mantık değil olay.sizinle kalbiniz ve inanç arasında bir şey din. sana bana farklı.
peki radyonun içinde şarkı söyleyen meleklere ne diyeceksin bakalım?
o da mı yalan?
Dört kitap var da dört büyük din yok o da kendi içinde bir başka ilginç hadise.
tarifi tam tutturamayınca böyle vıcık vıcık bişey çıkar ya ortaya...
müslümanların palavrasıdır. yahudi ve hıristiyanlara göre tanrı sözü kutsaldır ve hiçbir insan onu bozamaz. müslümanlar ise işine gelince allah koruyacak dedi diyor. ee zaten eski ahitte de yeni ahitte de bunun tanrı sözü olduğu ve korunacağı yazıyor. mantık aynı mantık. sadece islama ait bir saçmalıktır.
4 büyük kitap vardır eyy sözlük.
tevrat
zebur
incil ve kuran
biraz dogru bilgiler verin. burası Uludağ
kardeş sana açıklama yapardım ama anlama kapasiteni ve basitliğini başlığına bakıp gördükten sonra vazgeçtim. neden yorayım kendimi. çok bilgisizsiniz. biraz okuyun. sağdan soldan duymayla iş yapmayın bilenlerin arasında ciddiye alınmazsınız bu kafayla.

"anlattıkların karşıdakinin anladığı kadardır."

bomboş bir başlık.
bak şimdi müptezel kardeşim. bu satırları sincanlı mustafa eşliğinde neşeli bir şekilde yazıyorum sen pink floyd açıp soft bir kafada oku. şimdi dört tane din mantığını kafandan söküp at öyle bi sikko yok. tanrının gönderdiği tek din islamdır. sadece şeriat hükümlerinde farklılıklar vardır. nedir bu farklılıklar? misal veriyorum isa'nın şeriatında içki haram değildi fakat muhammedin şeriatında içki haram. başka bir örnek süleymanın şeriatında heykel traşlık haram değildi. muhammedin şeriatında haram. musa'nın şeriatında zekat binde birdi. muhammedin şeriatında kırkta bir. vs. vs. yani anlayacağın güzel kardeşim tanrı ilk insandan bu yana çeşitli kavimlere uyarıcı elçi göndermiştir bunlardan bazılarına da kitap göndermiştir. şeriat hükümlerinde farklılıklar olabilir fakat tevhid akidesi aynıdır.
soktuğumun insanının genlerinde gavatlık bulunduğu için çoğu din tahrip olmuştur. en sonunda tanrı yeter ananızı sikerim alın size son hükümlerim deyip noktayı koymuştur.
Hepsi tek din oysa ki, sadece yeni sürüm gelmiş gibi düşünmek gerekir.
iyi ki üçte bitirilmiş inmesi dedirten başlık. Düşünsenize 4. kitabın telefonlara güncelleme ile indiğini veya D&R'da çok satanlar listesinde Metin Hara kitabı ile kapıştığını.
Allah cehenneme atmakla tehdit etmez! insan kendi cehennemi hakeder!
Zaten insanların nasıl bir varlık olduğu ortada!
görsel

ulan tek din inmiştir o da islamiyet

4 kitap inmiştir onunla karıştırıyo olma sen?
Allah insanı yarattı ve ona diğer çoğu canlıya vermediği nimet verdiki o nimetde akıl ve irade.

Eğer sen aklını kullanarak kendi iradenle iyi bir kul olursan yaratılanların en hayırlılılarından olursun.

Sen aklına kullanarak kendi iradenle iyi bir kul olmassan kendi kendini cehenneme göndermiş olursun!!

Ve 4 tane din gönderilmedi hep islam dini vardı, kıyamete kadar olacak.
Öncelikle 4 tane olduğuna kim nasıl karar veriyor?

Ve Sen kocaman bir masanın ayağında yürüyen bir karınca gibisin.Masanın ne işe yaradığını bilmeden masayı yapanı sorguluyorsun.
4 tane dinden sonrasını okumadım.