bugün

CHP Sözcüsü Birgül Ayman Güler in, 4 Aralık Pazar günü izmir'de yapılacağını duyurduğu mitingdir. bu mitingde mustafa balbay ın haklarını savunacaklarmış. sadece kendinden olanların haklarını savunan bir parti olan chp nin kabak tadı vermesidir. Katılmayacağım eylemdir. izmir e gerçek sol, gerçek halkçı parti istiyoruz.
edit: kılıçdaroğlu konuşma yapıyor. bu mitingin pek reklamı yapılmadı, biraz sönük kalmış.
kaç kişiyi kandıracaklarını merak ettiğim miting olacaktır.
bazı şeriatçı kürtleri daha yapılmadan rahatsız etmiş mitingdir.
inadına katılacağız.
(bkz: yaşasın laik türkiye)
türbana özgürlük mitingleri gibi iktidara geldiklerinde kaybolacak, yapılmasına gerek olmayacak mitinglerden biridir.
akp ile chp arasında gizli bir anlaşma olduğunu düşündüren miting. ulan hep aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar bekleyen mallar ne zaman bir araya gelseniz akp iktidar oluyor görmüyor musunuz bunu?
ülkenin %26 sı olarak bir değeri kendi tekelinde görmek, aynı değeri %74 ten uzak tutmaya çalışmak anlamına gelir.

cumhuriyet gibi bir değerin tek sahibi olmaya çalışmak, cumhuriyetin kendi yapısına aykırıdır.

o yüzden cumhuriyet rejimini destekleyenlerin oranı %90 dan fazla iken, cumhuriyetin yılmaz bekçilerinin! oranı %26 da kalır.
ege tv den canlı yayınlanan miting, şu anda kılıçdaroğlu konuşma yapıyor.
CUMHURiYET karşıtlarının kaset operasyonu ile chp'nin başına getirdiği zat tarafından yapılan isim hırsızlığı.
izmir'i her fırsatta karalayan çevrelerin beğenmediği mitingdir.
akp zihniyetine bir tepki olarak ortaya çıkmış büyük mitingidir.

ergenekon akp'nin intikam davasıdır.

görsel

görsel

görsel
izmirin yine kendi kendini karalaması olayıdır.
bir kere daha ne kadar nefret ve öfke ile dolu olduklarını gösterdiler.
yalnız ilgi baya düşmüş anlaşılan. 2007 de olsaydı burası 300 , ekşi ise 5000 tane entry ile dolardı.
ki bu durum kendilerini daha da öfkelendirir. adamlar herşeye öfkeleniyor gerçi.
(bkz: geçti o günler cancağızım)
yapacağını yapıp, kendilerine tepki veren izmirlilere 'nefret ve öfke dolu' diyebilen akpli şahıslara tepki mitingidir.
kelime hazneleri "layiklik, akepe, inkilapçılık, atatürk, kahrolsun şeriyat" şeklinde olan insanların gidip konserde tepinmişçesine dejarj oldukları mitingdir. onlar adına ben üzlüyorum, türk muhalefetini küçültüyorlar.
adam cumhurun yüzde ellisinin oyunu alarak chp nin c sini sökmüş almış chp nin h sini zaten hak getire , adamlar hala mitinglerine cumhuriyet mitingi diyorlar.

tayyip chp ye bakıp şu cümleyi kuruyordur eminim (bkz: ben nerdeyim siz nerdesiniz a q)

not: akepeli değilim. ama realistim .
halktan kopuk, cumhuriyet değerlerine bağlı, atatürkçü, ütopyalarda yaşayanların ve bunların destekçileri cumhuriyet halk partisinin düzenlediği mitingdir.

halkın sorunlarıyla, dünyayla, arap dünyasında olanlarla, avrupayla falan alakası yok bunların. varsa yoksa atatürkçülük, laiklik, ergenekonculuk falan. bir de bize gerici derler. peheeyy ne 5 sene evvellerinden bir farkları var ne de 50 sene.

en gülüncü de 1 milyon kişi beklerken 20 bin kişi toplayabilmeleri olmuş. neyse ki halk akıllanıyor da prim vermiyor bunlara.
orta seviyede bir popstarın konser mitinginden daha kalabalık olmamış.
tarkan olsa o meydanı inletirdi, biraz seyirci çekmek için çağırsalardı da iki göbek atsalardı fena olmazmış.
anlamlandıramadığım mitinglerden biri. gerçekten ne işe yaradığını mantığım almıyor, latife yapmıyorum. biraz farklı icraatlar ya biraz, çok fazla birşey beklemiyor insanlar. madem iki taraf oluştu artık biraz karşıdaki çoğunluğun yaptığı türden icraatlar yapın da elle tutulacak şeyler olsun ortada. şucu bucu değilim ama iktidar olan taraf nasıl "çalışıyomuş" gibi gösteriyosa kendini bu insanlar da o şekilde göstersin ya da ne bileyim farklı şeyler yapsın ama birşeyler yapsın artık. donumuz bile gidecek az kaldı.

edit: eksilemeden önce biri çıkıp şu mitinglerin "ne işe" yaradığını anlatsın, net.