bugün

metin lokumcu isimli bir öğretmenin, oligarşinin kolluk kuvvetlerinin müdahelesi sonucu öldürüldüğü halk düşmanı mitingidir. ahmet pehlivan'ı doğuran artvin elbet bir gün hesap sorar.

oy verme hesap sor!
direniş komitesinde birleş!
su haktır, satılamaz pankartı varmış ölen vatandaşın elinde, ölmeyi haketmiş yani anlayacağınız.

akp ve amerikan uşağı saidiler bunların hesabını verecekler.
pkk lıların hopaya kadar sızdığını gösteren mitingdir. akp seçim otobüsleri ve partililerin araçları sevgi pıtırcıkaları chp ve halkevleri üyeleri tarafından taş yağmuruna tutulmuştur.miting yapması engellenmeye çalışılmıştır.
ulan partiniz o kadar miting yaptı , birkaç kişinin gösterdiği bireysel tepkiler dışında nerde bukadar çirkefçe bir olay gördünüz?bi de kalkmış mazluma yatmazlar mı , te allam ya.
akp polisinin orantısız müdahalesi doğrultusunda yaşamını kabetmiş adamı pkk'ya yıkmaya çalışan zavallılar da oksijen tüketiyor bu evrende.

(bkz: ben bugün bunu gördüm)
sözlükteki pekeke lileri bile rahatsız eden mitingdir.o derece.
bir kişini ölümüne yol açan miting. acistasyon ödüllü tipler hemen polisi suçlamaya başlamış. *şimdi akp li falan değilim, değil akp tüm islamcılar bir anda yok olsa vah demem. ama doğru konuşmak karakterimdir.

konuya girmeden önce şunu belirtelim; daha önceki seçimlerde de hopa olmasa da aynı ilin sınırları içinde sürekli; mhp üyelerine ve partiye karşı darp, araçlarını kundaklama, afişlerini yakma gibi olaylar vuku buluyordu. hatta bunu yapanlar internet sitelerinde ''faşistlere geçit vermedik'' gibi söylemlerle bu barbarlıklarıyla, bu öküzlükleriyle övünüyorlardı!

şimdi gelelim konuya; ya solcu arkadaş hopa senin malın mı? hah? ne yaptın lan bu ülke için bu ülkenin başbakanını oraya sokmayız buraya sokmayız diyorsuz.

ayrıca olayın büyük ihtimal en azından başatanların chp ile alakası olduğunu tahmin etmiyorum. şu da unutulmasın birine ölüm biçiyorsanız o kişiden gelecek şeylere de eyvallah çekmeyi göze alacaksınız.

kendi yaptıklarınızı övüne övüne anlatın, kendinize yapılanları da gerek ''bir kişiye 40 kişi dalıyola ühühü'' gerek '' polis yaşlılardan bastonunu aldı'' kıvamındaki acitasyonlarla edebiyatınıza devam edin.
hopa halkının eline koluna sağlık başbakanın otobüsünü taşlamışlar helal olsundur efenim. bizim bursa halkı anca yalakalık yapsın güdülmeye alışmış koyun misali.

erken gelen edit: taraftar timsah değil koyundur, stad yalanları seçim zamanı yeniden alevlenmiştir ahaline duyrulur.
bir insanın akp'nin polisi tarafından katledilmesine sevinen, oh olmuş diyen, ipe sike gelmez teorilerle olayı meşrulaştırmaya çalışan, orospu çocuklarını bile kıskandıracak adilikte insanların olduğunu görmemizi sağlamış mitingtir.
Polisin yoğun gaz saldırısı sonrası bir emekli öğretmenin öldürüldüğü mitingdir. Libyadaki yada suriyedik protesto burda olsa nolur acaba. bu kadarcık protestoyla bir kişi ölüyorsa sanırım toplu katliam olur.
başbakanın ölen vatandaş / öğretmen için ne diyeceğini merak ettiğim durum vardır bu mitingde..

kılıçdaroğlu nasıl yorumlar sorusu da söz konusu elbet.
rte den ilk yorum;

--spoiler--
hopa'ya eşkiya indi
--spoiler--

http://www.haberturk.com/...635743-hopaya-eskiya-indi-

evet seni eleştiren, protesto eden herkes eşkiya bu ülkede.
ne de olsa padişahlar eleştirilmez, protesto mu asla!

vurun kellesini!!!
taş atan elleriniz dert görmesin efenim.
olayın sorumluları akp polisinden önce ezilenlerin sosyalist platormu veya gençlik muhalefeti adlı sikimsonik teşkilatlardan biridir. bir zahmet küfürleri akp den, tayyipten ve polisten önce bu ............ * kitleye edin.
recep tayyip erdoğan da, miting otobüsünün içinde görevlilere bağırırken görülmüştür, konu ise güvenlik önlemlerinin yeterli olmaması.

en son "benim kimseden korkum yok" falan diyordu; karmaşadan ötürü güvenlik önlemlerini eleştirdiğini de hiç sanmıyorum açıkçası.

hayırdır inşallah?
ölen öğretmen insan, taşla başından yaralanıp aracın altında kalmaktan son anda kurtulan, hastanede yaşam savaşı veren polis insan değil dimi amına kodum dürzüleri. insanlık anlayışınıza da, siyasi görüşünüze de sokayım.
pkk terörünün yetişemediği yerlerde ergenekon terörünün yetiştiğini gösteren olaylara sahne olmuştur.

zaten artık pkk ya gerek yok chp var ya..
yine madur akp ne iş ya ben bu filmi görmüştüm sanki. asker ölünce mhp seviniyor diyen trabzon şampiyon olamayınca trabzonlu chpliler seviniyor diyor. suriyede bigecede 50 den fazla protestocu devlet tarafından öldürülüyor madyada kükreyemiyor. ben diyorumki bu taşı atıranda kendisidir bu kafadaki bi isan için düşünülebilir.
orospu çocuklarının taş yağmuruna tuttukları miting yolunda konvoydan düşüp ağır yaralanan polis memurunun yaşam savaşı verdiği miting.

o taşlar bir yerlerinize girsin a... k.. faşistleri.
tüm bunlara hiç gerek yoktu. çok büyütüyoruz şu siyaset denen saçmalığı. 12 haziran da kullan oyunu bitsin olay sadece bu olmalı. ha birde o polisin suçu ne ?
akp ve yalayıcılarının iyice gemi azıya aldıklarının; bu memlekette hoşlarına gitmeyen herkesi hapislere doldurmaya, olmazsa daha beterini yapmaya devam edeceklerinin son göstergesidir. "e faşistim ama duble yol yapıyorum" diyenler bana; almanya'nın dünyanın en gelişmiş otoyol ağına sahip olmasını sağlayan hitler'i hatırlatmaktadır. sonuç malum. dünyanın en güçlü ülkesinden, bi ton gözyaşına, yıkık dökük bir harabeye, iki parçaya ve onlarca yıllık bir ekonomik gerilemeye giden yol; işte o almanya'nın nazi dönemindeki otoyollardan geçiyor. zira hız sınırı yoktur alaman otoyollarında. almanlar da acele gidip ecele gitmiştir uygun adım.

ancak bu ülke; ne 30'ların almanya'sına, ne de 70'lerin iran'ına benzemez. bu ülkenin "aklı hür, vicdanı hür" gençleri yetiştirme potansiyeli olmuştur her dönemde. "yok biz %40 oy aldık, yok biz 45 aldık" falan filan diye bi tarafınız kalkıp, bu ülkenin aydın bir öğretmenini öldürdükten sonra pişkinlik yapmaya kalkmayın. o gençler bi çakarsa, atalarınızın ingiliz gemisiyle kaçışı gibi, amerikan denizaltısıyla warp hızında topuklarsınız... adam olun, efendilik öğrenin!
(bkz: artvinin hopası halkın sopası)
siyasi görüşü ne olursa olsun Hükümet aleyhine asılan Pankart'a karşı AKP'nin, Cemaatin Polisinin Karadeniz'in bir ilçesi olan hopa'da terör estirmesi, Pankart açanları dövmesi, hızını alamayıp bütün hopa'yı gaza boğması, bütün hopalılara gaz işkencesi etmesi, bir öğretmeni öldürmesi ve akabinde de galeyana gelen kişilerin Tayyip'in konvoyuna taşlı saldırması, AKP'nin polisinin yine gaza gelip bu sefer gaz sıkmaktan vazgeçip bütün ilçe sakinlerini dehşete düşürecek şekilde Karadenizliyi korkutmak amaçlı sanki hakkari'deymiş gibi otomatik tüfeklerle ateş açmasıyla son bulmuş mitingdir.

yaşanan polis terörü sonucunda olan olaylara tepki verirken mesele SAğ-sol meselesi değildir. Mesele Karadenizli olup olamama meselesidir. Polisin karadeniz'in hiçbir şehrinde, ilçesinde böyle aşırılıklar yapmaya hakkı yoktur. Eğer ki bir karadenizli burada suçu kendi hemşehrilerinde buluyorsa, ondan karadenizli falan olmaz ya bir cemaatin köpeğidir, ya cahil ya da kanında karadenizlilikten çok ibnelik dolaşmaktadır.

ayrıca yaralanan polise de herşeye rağmen allahtan şifa dilemekten başka çaremiz yoktur, Keşke AKP partizanı olmasaydı da Koruma polisliğine kadar yükselemeseydi, o otobüsten düşmezdi.
solcuların götlerinden kan alındığı miting.
her iki tarafında yanlışları olan olaylı miting. öncelikle akp'nin hala eleştiriye aşırı tahammülsüz olduğunu düşünüyorum. en ufacık eleştiri de şirazeleri kayıyor hemen. hopa'nın sol görüşlü olması ve akp'nin küresel sermayenin taşeronu olarak görünmesi tabi ki küresel sermayeye karşı olan hopa halkını harekete geçirmiştir ve demokratik hakları olan protesto gösterisi haklarını kullanmak istemişlerdir. buraya kadar hiç itirazım yok ama işte o protestolara taş, sopa katıldı mı işin rengi değişiyor. demokrasilerde olmazsa olmaz bir unsur karşı görüşün söz hakkıdır. ne olursa olsun karşı taraf konuşmalıdır. hal böyleyken akp ne olursa olsun o seçim konuşmasını özgürce yapabilmeli idi. yani kimsenin o konuşmayı engellemeye hakkı yoktur. bindirilmiş kıtalar da olsa dışarıdan otobüsle de gelseler, kimsenin hiç kimseyi taşlamaya hakkı yoktur. bdp ve pkk yanlılarının kendi çöplüklerinde seçim arabalarına, seçim bürolarına saldırmaları nasıl bir faşistlikse hopa'daki durumda maalesef öyledir. çünkü işin içine karşı tarafı susturma eylemi girince artık orada demokrasi kalmaz. sevelim sevmeyelim akp bu ülkenin halkından aldığı oylarla iktidardır ve taşla sopa ile darbe ile değil ancak sandık ile gitmeleri gerekir.
ülke yönetmek amacıyla iktidara gelmiş bir siyasal hareketin gün geçtikçe amacından uzaklaşıp, sağlıksız bir ruh haliyle her istediğim olsun, benden olmayan ölsün zihniyetine dönüştüğünün göstergesidir. bu iş çığrından çıkmıştır, akp iktidar hırsından ötürü artık sağlıksız bir yapıya dönüşmüştür. 2011 yılında devlet kendi vatandaşının canına bu kadar rahat kıyabiliyorsa, kendi yerleşim birimlerini bu kadar kolay yaşanmaz hale sokabiliyorsa burada çok temel bazı sorunlar var demektir. kendileri neron olup romayı yakmaya kalkışmaktadırlar, ve bizler bugün tarihten neron un nasıl sağlıksız bir kafa yapısına sahip olduğunu okuyoruz, ileriki nesillerde hopa mitingini okuyup akp iktidarının kafa yapısını anlayacaklar.