bugün

halk tarafından merak edilen sonuçlardır...

önemli şehirlerde hangi parti kazanacak bekleyip göreceğiz...

seçime son 3 gün...

hayırlısı.
ankara - mansur yavaş
izmir - cehapenin adayı her kimse
istanbul - muallak yüzde 50-50

3 büyük şehir böyle olur diğerlerinde çok fazla değişen olmaz zaten. ege ve akdeniz kıyılarında muhalefet, doğu karadeniz ve iç anadoluda iktidar, doğuda demsizler kazanır.
AKP nin türkiye genelinde oy oranının yirmi yılda ilk kez yüzde yirmi beşe veya daha da aşağısına düşeceğine inandığım, umduğum seçimdir. Olmayabilir, her ne olursa da vatana millete hayırlı olsun.
Sözlüğün en güzel kızı olarak diyorum ki Büllüğü büyük olan kazansın.
tahmin edilmesi çok zor olan seçimlerdir ama imamoğlu'ndan memnun olmayanlar da var fakat ben memnunum çünkü kent lokantaları yaptı. seçim günü belli olur.
akp'nin tüm seçim bölgelerinde tulum çıkaracağı bir seçim olacaktır. elinden giden büyükşehirlerin hepsini geri alacak, hatta iddayı büyütüyorum izmir gibi chp kalesi görülen yerleri dahi alacak ve üzerine, mevcut şehirlerini de rekor oyla elinde tutmaya devam edecektir.
(#46937210)

görsel

havalar hala serin kardeşim üstünüzü örtün yatarken.
32 mart günü burdayız, * konuşuruz, ben anlatırım sen mel mel bakarsın.
--spoiler--
32 mart günü burdayız
--spoiler--

Tamam. Swh.
Bir partinin yandaşı olup belediyeden malı götürme beklentiniz yoksa sikinizde olmaması gereken sonuçlardır.
istanbul’da diğer partiler %12 civarında oy alır,kalan 88’in 46.8 ‘ni Ekrem imamoğlu 41.2 sini şer cephesi alır diye düşünüyorum.Ama ysk vs sandık dışı etkenler vs bir takım ayak oyunları.Umarın çatışmasız bir seçim olur.
aylardır yaptığım "ankara ve izmir chp de kalır ama istanbulu akp alır" tahminimin istanbul kısmını bir parça geri çektiğim seçimlerdir.

--spoiler--

32 mart günü burdayız, * konuşuruz, ben anlatırım sen mel mel bakarsın.

--spoiler--

neden istanbulu rahat alırlar tahminimi geri çektim ? akp aynı 2019 da olduğu gibi o kadar kel alaka bir aday çıkardı ki benim tahminimce doğru bir aday çıkartsa "yüzde 70-80" olan kazanma ihtimalini gene kendi elleri ile yüzde 50 ye indirdiler. buraya defalarca yazdım eğer tevfik göksu gibi bir tipi veya binali yıldırım tarzı birisini ( murat kurum gibi ) aday çıkartmadıkları sürece istanbulu rahat kazanırlar diyordum. ancak akp gene 2019 daki kibrine yenik düştü ve "nasıl olsa bağcılar esenler fatih zeytinburnu üsküdar sultanbeyli falan bizde ayakkabıyı aday göstersek kazanırız" girdabına kapıldılar.

murat kurum da sağ olsun her televizyona çıktığında her açıklama yaptığında pot üstüne pot kırdı tıpkı binali yıldırım gibi.. daha istanbulun ilçelerinin nerede olduğunu bilmeyen adam imajı var akp lilerin bile gözlerinde. çevremdekilerin alayı koyu akp li babalarına laf söylerler erdoğana söylemezler o dereceler ama onlar bile sorguluyorlar bu durumu. murat kurum kendi kampanyasını yürütmek yerine sürekli imamoğluna salladı durdu. o da televizyona çıktığı zamanlarda tabi yoksa kampanyanın yüzde 80 ini gene cumhurbaşkanı yürütüyor zaten. 2019 da da aynı hatayı yaptılar istanbulda kendi seçmenleri bile "bu ne ya ibb adayı yıldırım mı erdoğan mı" demeye başlamış ve seçimi kaybetmişlerdi. şimdi gene aynı hataya düştüler ve seçimi kazansalar bile çok ufak farklarla kazanabilirler. üstelik iyi parti kendi adayını çıkardı yüzde 5-7 civarı oy oraya kayacak ve "demsizler"de kendi adaylarını çıkardığı halde bu hatalar akp ye eksi yansıyacak.
Football manager kariyerimin gelecek sezonu kadar ilgimi çekmiyor çünkü hiçbir şeyin değişmeyeceğini biliyorum.
Çoğu kişinin uykulu ve isteksiz gideceği seçimler. Bitse de kurtulsak…
Her şekilde kaybedenin halk olacağı seçimlerdir.
Ne zaman ki halk iyiye gitmenin ilk şartının yöneticiyi değiştirmek değil, halkın kafasını, algısını, eğitimini değiştirmek olduğunu anlar, anca ondan sonra kimin yönetiminde olacağının bir anlamı olur.
O saate kadar mezardan Atatürk çıkıp gelse gene Bi bok olmaz.
3'ün 1'ini Akape alır diye bekliyor iseniz; daha çok beklersiniz. Hooop 3-0 Cuhape olur. Net.
(bkz: sonu sürprizli)

Şaşırdığımız çok şey olacak diye umuyorum.
(#46933110)
haritayı ortadan ikiye kesersek, bence bunun batısında ak parti'nin alabileceği iki büyükşehir denizli ve bursa olabilir.

benim görüşüm bu...
cehapenin zortlayacağı seçim olarak tarihe geçecektir.
ankara ve istanbul'da dem(hdp)-fatih erbakan ikilisi seçim sonuçlarını belirler, izmir yine chp'de kalır.
Ekremin işi zor murat kazanırsa direk kepçeleri sahaya sürecek ona göre oy verin.
Içişleri bakanı mitingde dedi ya, siz kime oy verirseniz verin biz kurduk tezgahı...3. gelişmemiş geri dünyada hangi ülkede normal seçim olmuş ki, türkiye de olacak,!;;))

Uganda'nın diktatörü idi amin ne demişti---> özgürce fikrinizi söyleyebilirsiniz ama söyledikten sonra ne olacağına karışmam, demişti!!

Yani ha uganda ha türkiye!!..
Trafoya kedi kacmasin yeter.
cehapenin zortlayacağı sonuçlar.
oruç olucam, aç aç seçim sandığına gidip oy veremem kimse kusura bakmasın. oy vermeyeceğim için sonuçları da merak etmiyorum. ahahaha