bugün

28 yaşında üniversiteye başlamaktan kat be kat sağlıklı durumdur. "üniversiteyi geç bitireni sikiyollarmış heri" izlenimi oluşturmak mantıksızdır, aymazlıktır, darbe karşıtlığıdır.
haticeye değil neticeye bak denilesi durumdur.18 yaşında olup üniversiteye girememektense 30 yaşında olup üniversite bitirmek gayet de takdire layık bir olaydır.
olabilitesi mümkün ve de çok olagan bir durumdur.okul bitirme nin de yaşı olmasa gerek.
30 yasında üniversiteye baslamaktan daha iyi olan durumdur.
çok şükür diyip o yaşta bitirdiğine dua etmelidir.
mezun olunduktan sonra iş bulma ihtimalinin daha da zayıf olacağı kesindir.
bitiren şahsın iş bulma imkanının neredeyse imkansız olduğu durumdur. devlet kapısı hariç neredeyse hery er 27-28 yaş sınırı koyar. polislikte dahi böyledir bu. özel sektörde ise az zamanda çok işler halletmiş insanlar aranır. yani 30 yaşında üniversite bitirmektense, lise mezunu olarak işe girip yükselemeye çabalamak daha mantıklı gelir bana.
56 yaşında derse giren amcayı görse beterin beteri var diyerek sevinecek olan kişidir.
askerliği kısa dönem yapmak için 25 yaş civarında açıköğretime yazılan adamın zaferi.
bir şekilde eğitimini tamamlamış insandır.herkes keyfine beklemiyor,ailesinin borçları fasa fiso derken okumaya fırsat bulamayan kardeçlerimizde vardır.
açık ve net söylüyorum, yenecek bok değildir. gelin gelelim 15 ay askerlik yapmaktan da iyidir.

not: tam otuz yaşımda okulu bitirip askere gittim.
50 yaşında sünnet olmaya benzer.
30 yaşında üniversiteye başlayıp yeni bir meslek seçmek isteyen şuan işi gücü olan insanlarda vardır. Örnek : ben.
er kişi zaten zengin değilse 31 yaşında evlenmek demektir.

(bkz: yazık la kimin çocuğuysa).
30 yasina gelmeden (bkz: ayda 7000 euro kazanan erkek) ya da bayan versiyonu olamayacaktir. Ezik iste.
bir aksilik olmazsa sonraki üniversitemi bitireceğim yaştır. çok geç midir ?
45 yaşındaki evli ve iki kadınlı çocuğun üniversitede 2. ve 3. sınıftan dersler almaya devam ettiği günümüzde önemsiz bir ayrıntıdır. bir insanın yaşı kaç olursa olsun okuma, öğrenme, bilgi depolama, sosyalleşme hakkı vardır.