bugün

entry'ler (674)

sözlük yazarlarının en kolay yapabildiği yemekler

en sik yaptigi yemeklerdir.benimki; tavuksuyuna corba, ozbek pilav, firinda besamel soslu etli mantar,sufle.

oğlak burcu

zeki,sadik,antiromantiklerdir.

insana zevk veren basit şeyler

kulakligin kordonlarinin karismamis oldugunu gormek, pantolonun cebinde ne zaman koydugunu animsamadigin para bulmak...

eski sevgilinin yıllar sonra atacağı ilk sms

ruyamda gordum, merak ettim nasilsin?

tek kelimeyle aşk

en soyut gerçeklik.

sadece kızlara yakışan şeyler

işve,cilve..

üçüzlere verilebilecek isimler

ateş, demir, su.

yazarların bıkmadan dinlediği şarkılar

zuhal olcay - bana ellerini ver.

yanlış anlaşılmış şarkı sözleri

benimkisi anlamsal olarak yanlış anlama şekli.Barış Manço nun gamzedeyim deva bulmam şarkısındaki, gamzedeyim i ben bildigin yanaktaki gamze olarak algılıyordum bugune kadar.şarkı daha bi anamlandı gonlumde gercek anlamını algılayınca.gam-zedeyim(hüzünlü, dertli)

sevgili ne işe yarar

bir işe yaramak gibi bi vasfı yoktur. Kanımca işe yarayan şeyler; alet ve yahut araç tarzı materyallerdir.

düşününce bile keyif alınan şeyler

sevdicek, yakın geleceğe dair güzel hayaller...

regl sancısı

doğum yapmayan ve yoğun sancılı bir adet süreci geçirenlerin bundan daha kötü bir sancı nasıl olabilir sorunsalını düşündüren, ağrı kesici almamak için direnen bünyelerde ,sabaha kadar uyutmayan, bel bölgesinin, kasık ve özellikle ayak bileklerinin kesiliyormuşcasına şiddetle ağrımasıdır.

sen daha iyilerine laiksin

inanılabilitesi oldukça düşük bir teselli cümlesidir.

pilavı kaşıkla yiyen insan

çatalla yemenin tadına, zerafetine nail olamamış insandır.

bir erkeğe en çok yakışan şey

kirli sakal, ailesine olan bağlılığı...

sözlük yazarlarının itirafları

sanırım normal bir insan değilim.namaz kıldıktan sonra bazen hatta çoğu zaman çok kısa ve genel bir dua ediyorum.üşeniyor muyum yoksa bir dua etmeye başlasam sanki bitmezmiş gibi bir hissiyattan ötürü mü bilmiyorum.ama kendimi tuhaf hissettiriyor bu tutumumum.

sözlük yazarlarının ruh halleri

kararsız... hafta sonu davet aldıgı zor bir banka sınavına gidip gitmeme konusundan mütevellit. heyecanlı... yaklaşan düğün günü ve yarattığı mide kramplarından dolayı.

yürüyen merdivende sol şeridi boş bırakmak

olması gerekendir.nitekim; hiç de görmeye alışık olmadıgımız bir durumdur.

asla affedilmeyecek yanlışlar

dostçuluk oynayan varlıklar, samimiyetsiz eş dost, her türlü ihanet...

kızların güzelleşmek adına yaptıkları iğrençlikler

konuşurken duduklarını dolgun gösterme çabası...