bugün

allaan salaa işte arkadaş. yazabilecek neleri olabilir ki bunların? sonuçta gözleri toprağa bakıyor, dagobah'ta inzivaya çekilmesi lazım.

edit: (bkz: ironiden anlamayan nesle aşina değiliz)
götüne güvenip hıyar tarlasına giren yazarlardır.

sıklaştırır nemlendirir ultraviyole ışınları ile damarları açar, 30 yaşında gibi zinde yapar ergenlik sivilcileriniz için.
allaha şükür ki varlar yoksa neolurdu buraların hali dedirten insanlar. allah başımızdan eksik etmesin.
daha da beteri bunların 35 yaşına gelmiş olanları da var. * * *
yazar olabilirsin dediler yaş sınırından bahsetmediler diyerek şarkı söyleme isteği uyandıran bir cümle.
onbir yaşında kafası çalışıp, onyedi sinde hayatı kavradığını düşünen insan modelinin kuracağı cümledir.
normal bir kişidir. öyle şaşılacak bir durumu yoktur. *
30 yaşına gelmiş halen sözlükte yazan yazarlara şaşıran ergenlere* bir nevi eğitim verme, tecbüre paylaşma, bilgi aktarma amacıyla sözlükte bunulurlar.

master yoda tarzında hayat felsefesi verecek diye bir kural yoktur. kendi çapında yaşadıklarını ders alınması için anlatır.*
tıpkı hayatınızda danıştığınız abi, ablalarınız gibi. deneyim paylaşırlar. sözlükte olmaları gerekir, çünkü genç yazarları hayata alıştırırlar.
Ununu elemiş, eleğini asmıştır. Ergen gençler gibi ortam sahibi olmak için değil, hoşça vakit geçirmek için sözlükte yazan insandır.

Önemli Not: Arkadaşlar Yapmayın, etmeyin. Bu başlığı dönüp dolaştırıp gündeme getirmeyin.*
bu ironi olmuş, mis gibi koktu.
bulunmaları elzem olan yazarlardır.
37 yaşına gelmiş hala da yazmaya bıkmamış olan never neverland gibi yazarlar da mevcuttur.*
30 yaşına gel,sen hiç bir yere yazma,yazama.
tecrübelerini gelecek nesillere aktarma isteyen yazardır.
5 yıl sonra bir ayağı çukura düşecek olan yazardır.
çoğalmasını dilediğimiz, çoğalması ile birlikte sözlüğün kalitesini yükselteceğine kanaat getirdiğimiz yaş topluluğu insanlar.
ufaklıkların sözlüğü inci sözlüğe benzetmesini engelleyen yazarlar.
30 yaşına gelip halen yazmamış olan insandan iyicedir.
var bunlardan. ulan gelmişsin 30 yaşına siktir git çocuğuna falan bak onu parka götür ha evli değilsin o zaman da git misafirlikte yaşlılıktan falan bahset götünde ki kıllar ağardı lan yeter defoool.
edit: başlığı görünce başını eğip üzülen 30 yaşında ki hadsiz , ağla ulan ağla hala kapatıp gitmiyor sözlüğü.
Edit2: hay amk hepiniz mi 30 yaşındasınız lan.
dostum istersen baştan eksileyin beni yine de anlatacağım. -24 yaşındayım, hazırlık da okudum 3.sınıftayım.- hayatımda yaşadığım bir taraftan en sarsıcı, en yıpratıcı, en yıkıcı bir taraftan da gerçekten karakterimi dünyanın merkezi "anadolusu" haline getiren acı şey şu ki; şikayet ettiğim ya da içime sindire sindire eleştirdiğim (bkz: ilk entrydeki vatandaşın mesajı gibi) ne varsa yaşadım. maalesef yaşamaya da devam ediyorum. hani derler ya büyük lokma ye, geber de büyük laf etmemiş ol. bir-iki eksi yemek uğruna bile olsa -ki bundan kaçınan mallar var maalesef- hayatın gün be gün öğrettiği şeyleri söyleme haddi ve gereği duydum maalesef. zira ve keza 30 yaşına geldiğinde sen de hollywood dağının tepesine oturup l harfine sakso çekmeyeceksin be birader afedersin ama. einstein'ın iki meşhuuur sözü var sırayla söyliyeyim de isteyen istediği tarafına yerleştirsin;
-Sadece iki şey sınırsızdır, evren ve insanoğlunun ahmaklığı, ilkinden o kadar da emin değilim. ve diğeri;
-Aptallara göre insanlar; ırk, cinsiyet, milliyet, yaş, statü, renk, din ve dil başta olmak üzere 8’den fazla kategoriye ayrılırlar. Halbuki olay bu kadar komplike değildir. insanlar sadece 2’ye ayrılırlar: iyi insanlar ve kötü insanlar.

He sen buraya kadar okuyamadın da gözün sonsöze mi -özet kısmına- kaydı? He özetliyeyim sana: kasma birader, kasma. Ölümlü dünya bu, kasma.
30 yaşından küçüklere dert olmuş maldır.
sozlukte yazmak icin 30 yas alti kuralinin oldugunu sanan mallari gun yuzune cikarmistir. simdi guzel kardesim beyninin basmadigi sey su ki; sen niye burada yaziyorsan o adamda o yuzden yaziyor. ha diyorsan ki ben abaza bi malim, yazma sebebim baska, ki oyle gorunuyor o zaman o kucuk beynini 30 yas ustu adamlar icin yorma sen. cunku ugrasicak cok daha kucuk seylerin var senin.
uludağ sözlük açıldığında 20'li yaşlarında olandır, sözlükle büyüyendir, yaşlanandır.
benim lan bu. valla bak. (yaş +40) gündüz iş yerimden yazarım. akşam da evden. oğlum pes atıyor şu anda. muhtemelen senden 3-4 yaş küçük. Ben de burada karı kız tavlamaya çalışıyorum. terbiyesiz adamın tekiyim Işte. birazdan da hafta Sonu sebebiyle kitap okurum. hayat çok adi bir nane, ciddiyim bak. seni de öper bir gün....*
Kendisi 30 unda nasada calisacagi icin hala sozlukte takilanlara sinir olur.sekilsiniz ya a.q.
acidigim insandir. misafirlige gidin sosyallesin amcalar. en kotu cay bahcesine gidin.
12 yaşında olup siktirip gidip parkta oynaması gereken yazar fikri.