bugün

evet efendim...

30 sene amiyane tabirle it gibi çalışıp evladına hiçbir bok miras bırakmayan, sözde emekçi yeri geldiğinde de laf koymaya çalışan acziyetini ben işçi emekçi falan filanım diyerek geçiştirmeye çalışan esasında aciz olduğu kadar kafasının da çalışmadığı salak babadır.

ulan 30 yıl, dile kolay 30 yıl a.ına koyiyim insan kendini 2 ayda geliştiriyor bu salak baba ise 30 sene it gibi çalışmış, leş gibi kokarak eve gelmiş a.ına koyiyim ne ev ne araba ne banka hesabında para bırakıyor. sonra ölüp gidince ah babam sağ olsaydı, köşede otursaydı bir karlı dağ gibiydi şarkıları söylüyorlar.

hiç kafası çalışmıyorsa ben iddaa risk merkezinde analistim orda çalışıyorum oran vereyim 2 maç value de para kazansın.

s.keyim öyle babayı ya.
Allaha şükür miras çok ama öyle bir babam olsa da yine çok mutlu olur ve bunu onun yüzüne vurmazdım.
Guvenilen daga kar yagmasi deyiminin ortaya cikmasina neden olmustur.
O babanın tek kusuru prezervatif kullanmamaktır.
babasi olmayanların icini ciz eden durumdur.

bu arada ; formati siktiniz attiniz. gelmisler baslik altinda laf sokuyolar birbirlerine.
Amk, öyle babanın ya... Acizdir. iq'su da düşük olabilir.
Gerisi sikimde değil diyen babadir.
Ben yıllarca çalıştım kazandım evladımda benim gibi çalışıp kazanabilir düşüncesiyle bırakmayabilir dogru bir harekettir.
30 sene evladına bakmışsa artık bir de mirası yok diye arkasından atılıp tutulmaması gereken emekçi baba.
Herkes kendine yeticegi kadar kazanmali diyen eşitlikçi arkadaslarin çoğunun babalarina ettikleri sitem.
Buna bu kadar kafayı takanlar için; (bkz: ferdi hayat sigortası)
o bir RTE değildir.
O bir yandaş değildir.
O bir emekçidir.
o bir senin karnını doyuran liderdir.
Eger cocugunu okuttuysa, ondan buyuk miras yoktur.
orospu çocuğu olan babadır, bir baba bunu yapmamalı bence. yani babalar iyi olmalıdır, para vermelidir. çalmamalıdır bazı orospu çocukları gibi.
hayırsız bir evladı olduğundan varislerini iyi seçmeye çalışandır.
emekçi değil düşüncesizdir.

daha da beteri 30 sene boyunca yüklü maaş alıp bütün akrabaların ev almasına, iş kurmasına yardım ederken evladına karnını doyurup okutmak dışında hiçbir para yardımı yapmamış babadır. Üstüne üstlük akrabalara yedirdiği paralar yüzünden olan kredi borcunu da çocuk yüzünden oldu der. Kimse emekçi demesin böyle rezillere. Allah rızkını verir deyip çocuk yapmayacaksın. Geleceğini hazırlayamayacağın çocuğu yapmayacaksın özellikle her şeyin sermayeyle yürüdüğü bu yıllarda.
asgari ücretin ne kadar olduğunu bilmeyen, kendisini Amerika da zanneden çocuğun babasıdır.

ulan bu parayla miras mı yapılır!

patates ve dana eti stok etseydi daha makbule geçerdi. zira altın kadar değerli!
ya kumarcı ya da hırsızlık yapmamış olan babadır. sanki normal çalışan çok para kazanıyor da...

yandaş değilsen, harama el uzatmıyorsan parti işi ile ihale ile... çocuklarına pek bir şey bırakamzsın.
bu baba hangi baba önce onu bilmek lazım. büyük ihtimal 30 yıl it gibi çalışmış, çoluk çocuğa bakmış ve geriye bırakacak bir şeyi kalmamıştır. bıraktığı en güzel şey zaten yemeyip yedirdiği evlatlarıdır. düşüncesiz babadır yazanları görünce ayar oldumda; onların ben AMK.
Babasına aciz diyerek başlık açacak insanın hakettiği babadır.
72 yaşında babam allah benim ömrümden ona ömür versin. Memur maaşıyla harama el uzatmadan alın teriyle kazandı rızkımızı. Bodrum dairelerde sel basan evlerde oturarak 60 yaşında kooperatifle epi topu küçük bir ev alabildi.
Kapıdan girince aslanoğlum deyip kucaklayıp, kokluyor ya yeter lan. Ayrıca helal kazanayım derse maaşla insan ne mal edinebilir ki.
72 yaşında babam allah benim ömrümden ona ömür versin. Memur maaşıyla harama el uzatmadan alın teriyle kazandı rızkımızı. Bodrum dairelerde sel basan evlerde oturarak 60 yaşında kooperatifle epi topu küçük bir ev alabildi.
Kapıdan girince aslanoğlum deyip kucaklayıp, kokluyor ya yeter lan. Ayrıca helal kazanayım derse maaşla insan ne mal edinebilir ki.
oğluna gemicik bırakır ama kağıttan.
para değil insanlık bıraksa kafidir.
baban mirası bırakmış da sen alamamışsın be evlat.

(bkz: insanlık)
Hiç bir şey bırakmadıysa ciddi anlamda hayatı yanlış anlamıştır. Sadece ye iç bulduğunu bulduğun gün harca mantığı saçmadır. Çok ufak da olsa akıllıca yatırımlar ve evlada kalır diye değil rahat bir hayat için sahip olunması gereken şeyler karşılanabilir.