bugün

geminin ufak olanına ya da bir işler döndürüp gemi aldıysanız, o gemiye verilecek ad. halihazırda recep tayyip erdoğan'ın oğlunda bir tane bulunmaktadır bu gemicikten...
2005 yılında 500 milyon maaşa çalışan burak erdoğan'ın son zamanlarda cazip bir fiyata satın aldığı yüzen şey. çok küçük, öyle kelepir ki alamadığım için ben utandım.
geminin küçüğüdür. ayrıca çocukların oyuncak gemilerine ve kağıttan yapılmış gemilere verilen addır.
ah bir gemiciğim olsa
çok şey istemiyorum aslında
kıtalar arası ticaret tek isteğim
ah bir gemiciğim olsa
babam tekrar başbakan olsa
çok şey istemiyorum aslında
birazcık cebim dolsa
başlıca özellikleri şunlardır:

en az 16-17 seneliktir.

300 bin dolar peşinatı vardır; olay bu parayı bulmaktadır.

geri kalan taksitlerini kendi öder.

bir ytl mazotla çalışır.

transform özelliğine sahiptir, yeri gelir gemi de olur...
98 metrecik ebatı vardır. her yere taşınabilir. sökülüp takılabilir. cepte taşınabilir. herkes sahip olabilir.
300-400 bin trink parayı saydıktan sonra kalanı vadeeeli vadeeli rahaaat rahaat ödenebilen gemi türü..

ama şimdi ayıp lan, gemi var gemicik var..

bana da burs verin,ben de gemicik alacağım..canım çekti,sevaptır hem..

dur bi dakika onun için ımm,bir şey gerekiyordu..neydi ya..ben en iyisi o 300 bin dolarla bir muayene olayım..

hıh buldum ; basbakancik

düzeeeltmee : serdar akar gemide^yi çekerse ben de gemicik^i çekerim..evet,güzel fikir.belki filmden gelen paralarla kendime bir gemi alabilirim.ya da gemicik.
rte dilinde, satın alınması kolay gemidir. yoldan geçen adama sorsanız o da alabilir yÂni, büyütülecek bir şey değil(miş). yediniz mi? Âfiyet olsun.
su içinde milyon dolarlık küçük gemi.
mini mini gemicik almıştı.
ticarete demir atmıştı.
aldı onu kendisine
ro ro ro ro olsun diye

ro ro olurken filolaştı.

ceplerimiz boş kaldı.
küvete giricek kadar küçük, küçücük hatta... utanma! cebinde taşı, o raddede küçücük gemicik.
300 bin, 400 bin olmadı 500 bin dolarcık pesinat veriyorsun, nedirki?
bugun "benim 500 bin dolarım yok" diyene kızmı veriyorlar allah aşkına?
sünnettendir efendim onlar sünnetten.
yedinizmi?
yediyseniz devam edin, altta kalmaya alışıksınızdır nede olsa...
haramzadelerin minicik gemiciği bu, battımı size nedirki?
almak için 400 bin dolar civarı bir peşinat yetiyor efenim.ayrıca alırken 15-16 yaş civarı olanlar tercih edilmeli keza sıfırına verilecek parayla ne villalar alınır.neyse dediğim gibi peşinat sonrası satıcıyla anlaşırsanız kalan kısmı taksitlendirme kolaylığı sağlanabiliyor.ayrıca asgari ücretin 400 ytl olarak kalması konusunda da ısrarcyım.

ey tayyip erdoğan , ülke ülke olalı senin gibisini görmedi. siyasi arenaya renk katıyordun, 23 temmuzda siyaseti bırakacak olmana üzülmesin de ne yapsın insanlar!

aylar yıllar sonra zorunlu edit: 23 temmuzda siyaseti bırakmadı kendisi. en geç 2023'te halife olmayı planlıyor.
babam akp mersin milletvekili adayi. secimi kazanirsak bundan almayi du$unuyor bana. *

yalniz cok yakiyor bu meret yahu...
abartılan gemiciktir. neden abartılıyor ki içinde ufacık bir jakuzicik, küçücük bir havuzcuk, envayi çeşit oturma takımı, salon salomanjesi bulunuyor diye titanic mi ilan etmek gerekir. gemicik bile fazla gelebilir belki sandal falan mı desek ki?
"gemi var gemicik var" diyen erdoğan, şöyle konuştu: "bunun sıfırı var, eskisi var. siz kalkar 15, 16, 17 yaşında bir gemi alır, bu gemi de eğer o gemiciklerden olursa ve bunun da ödeme koşulları gayet iyi olursa, kredi sistemi falan gayet iyi olursa, hatta kendi kendine ödeyebilecek bir noktada olursa, niye alınmasın. kalkar 300, 400, 500 bin dolar peşinatla bir gemi alabiliyorsan ve bunun taksitlerini de bu gemi kendisi ödeyebiliyorsa, bunu yapabilirsiniz" dedi.
içinizde 2 milyar maaşla çalışıp kelepir diye değeri 1.500 milyon dolar olan bir tekneyi almayı düşünen varmı. düşünmüyorsanız allah sizi bildiği gibi yapsın. bu devirde teknesi olmayan büro çalışanını dövüyorlar be.
şaka gibi değil mi?
nedir canım 300-500 bin dolarcıkla gemicik alınır, gerisini de kendi öder. yurt gencliği okuldan mezun olup işsiz neden gezmektedir? bir gemicik alır gecinip gitmek varken? anlasılır sey değildir bu işsizlik sorunu.
bu gemicik dışında pek sevgili burak ve bilal erdoğan'ın bir de 1 milyon dolarlık villacıkları bulunmaktadır.
Evet yeni öğrendiğimiz bir terimdir.100 kusür metrelik şeye!gemicik denilmektedir. Ne var ki parasızlıktan!burslu okumuş bir insanın da gemi alacak hali yoktu tabi ki gemicik alacak.
(bkz: milyon dolarlık çocuk oyuncağı).
ekmek fiyatının 150 iken 300 , tüp 18 ytl iken 35 ytl olması. karşılıksız çeklerin yüzde ikiyüze vurduğu . kobilerin perişan olduğu. bankaların yarısının dışarı satılması. yabancı sermayeye duyulan ilgiden dolayı bir çok arazi satışı vs... gibi olayların yaşandığı iktidarın baş kahramanının oğlunun aldığı gemicik. lütfen abartmayın. ulan titanic değil ya.
90-100 metre boyuna, 10-20 metre enine, 200 tir yuku kapasitesine sahip gemilere verilen ad.
cocukken hepimizin sahip olduğu kuvette banyo yaparken yuzdurdugumuz oyuncak. tayyibimde oğluna almıştır küvette oynasın diye.
akşam eve erken geldi babam...
-"sana gemicik aldım" dedi.
-"baba!" dedim.
-"oğlum!" dedi.
hepsi bu.
tdk tarafından 98 metre uzunluğunda 17 metre genişliğindeki her gemi gemicik olarak adlandırılıyor. bunun dışında 50 metre de olsa 1000 metre de olsa diğer herşey gemi. elbetteki bunun botu, yatı da var. ancak gemicik için özel standartlar çizilip biçilmiş.

bir de gemicik almak inanılmaz kolay birşey. peşin parayı ödüyoruz, bankaya gidip de 2 milyon dolar ı "merhaba ben cemal, 2 milyon dolar kredi alıyorum (göz kırp) ödeşiriz sonra ehehehe" diyerekten alıyoruz.

buyrunuz armatörsünüz.**
gemicik değil başbakancık