bugün

sıkı bir akp düşmanı olmamla(eski entry lerimi okuyanlar görür hatta ispatlamak gerekirse (bkz: idam cezasını akp ve diğer liboşlar kaldırdı/#12062189)) ve ergenekon konusunda ortada durmama rağmen son şike olayları biraz da olsa fikir değiştirmeme neden olmadı değil. çünkü;

öncelikle bilmemiz gerekir ki bu iş ergenekona benzemez insanlar o davada taraf olabilirler fakat bu olayda durum farklı çünkü bu işin siyaseti, ideolojisi olmaz. futbol nihat genç'le R.tayyip erdoğan'ı bir duyguda birleştirebilir.o yüzden bu konuda iktidara yüklenemeyiz. aziz yıldırımın indirilmek istendiği söyleniyor peki öyle olsa bile bir insan tuttuğu takımın bu durumlara düşmesini ister mi hem de futbolun içinden gelmiş bir insan. tabii fenerbahçeli kardeşlerimiz alınmasın asla hüküm vermek gibi bir niyetim yok. bekleyip sonuçları görmek en mantıklısı. ayrıca bu konudaki tek entrym de budur hep suskun kalmayı tercih ettim.

unutmuşken ünal aysal başkanımızın da dediği gibi düşene vurmak bize yakışmaz.

hem sizsiz olur mu lan lig sonra şampiyon olunca biz yoktuk ki olum ondan oldunuz ehi ehi dersiniz. *
soruşturmanın şekli açısından beni huzursuzlandıran operasyon. bir bilgi kirliliği var ortada ama türk futbolu için en hayırlısı neyse o olsun.

galatasaraylıyım.
gün geçtikçe burnuma pis kokular getiren hadise.

http://inci.sozlukspot.co...-bakin-buraya-cok-onemli/ gerçi muhtemelen okumuşsunuzdur.

beyler adam wikileaks..
aziz yıldırım mevlana'dan sözler aktarırken, mecnun da sokrates'ten bir bukle sunmuş bizlere. savcılar ne sordu ne sundu ise hepsi filozof kesilmiş başımıza.

http://spor.milliyet.com....1412935/default.htmalıntı

otyakmaz, cezaevinden taraftara mesaj verdi

açıklamada, son olarak yaşanılan süreci daha iyi açıklamak adına sivasspor kulübü başkanı mecnun otyakmaz’a ’taraftara bir mesajınız var mı’ sorusunun iletildiğinin belirtildiği açıklamada, otyakmaz’ın cevabı şöyle aktarıldı: "sokrates idama götürülürken karısı ağlayarak ’sen suçsuzsun, neden seni haksız yere götürüyorlar’ demiş, sokrates ise ’haklı yere götürseler daha mı iyiydi’ cevabını vermiştir. ’yiğido gibi’ teriminin oluşmasında büyük katkıları bulunan sayın başkanımıza yiğido gibi aramıza katılması dileklerimizle..
iyice bok kokmaya başladı. her gün yeni bi isim. biz geçen sezon futbol mu izledik?!
bir pazar sabahı başlayan gözaltına alma hadiseleriyle halen sürmekte olan soruşturmadır ki dalgaları asıl amacı olan

aziz yıldırım'ı yuttuktan sonra biraz daha zayıflamıştır.

yukardaki babalar aziz başkanın kalemini kırmıştır. yerine iktidara yanlısı bir patronun geleceği aşikardır.

ama bu hemen olmayacaktır. 2 sene sonra yeni bir yönetim yeni bir fenerbahçe yaratıp onu da sevmemizi bekleyecekdir.
kim düşer, kim çıkar, kim gol yedi, kim para verdi mevzularından arınarak bir şeye dikkat çekmek istiyorum.

ak parti'ye muhalif olan birçok insan var tıpkı benim gibi. ve çoğunda da haklılar. fakat hiçbir rakip takım taraftarı şu operasyona siyasi bir gözle neden bakmıyor ya da bakmak istemiyor? ergenekon savcısının başlattığı bir şike soruşturması olduğundan neden kimse bahsetmiyor? akp yanlısı basının her gün haberlerde fenerbahçe'yi itin götüne sokmasının altından neden bir şey aramıyor? operasyon büyüdü. trabzonspor ve beşiktaş'ı da etkisi altına aldı. bugüne kadar tek suçlu fenerbahçe gösterildiği için rakip takım taraftarları bunları hiç düşünmedi ama bugünden sonra düşünmeleri gerekiyor. fethullah'ın manevi oğlu hakan şükür'ün milletvekili olmasından sonra galatasaray'a kimsenin dokunamayacağının farkında değil misiniz? at gözlüklerinizi çıkarın biraz... bunları merak ediyorum. tamamen futbolla alakasız olarak, ayrı bir pencereden bakmaya çalıştım.

şöyle bir şey de var; http://www.odatv.com/n.ph...olun-imami-kim-1107111200
Hepiniz Aziz'in Çocuğusunuz!
Koca koca adamlarsınız!
Sorsanız hepiniz başarılı işadamı..
Heybetli duruşunuz var.
Ama heybetli bedeninizin içinde bir karakter yok.
Bir hırsızın peşine düştünüz de, karakter, onur, haysiyet bırakmadınız.
Yalan söylüyorsunuz gözümüzün içine baka baka.
Korkaksınız!
Adil olamayacak kadar korkaksınız!
Gerçek olamayacak kadar yalansınız.
Zavallısınız!
Kendine güvenemeyecek kadar pısırık, gerçeklerden saklanacak kadar küçüksünüz.
Bu tiyatronun aktörü olamayacak kadar beceriksiz, figüran olmayı kaldırabilecek kadar siliksiniz.

Bir HiÇSiNiZ!
ZAVALLI, KORKAK, BECERiKSiZ, YALANCI, KARAKTERSiZSiNiZ!

HEPiNiZ AZiZ'iN ÇOCUĞUSUNUZ!
*
sanırım ünal aysal bunu demek istiyordu.
http://www.stargazete.com...n-duymaz-haber-366325.htm
Türk spor tarihinde yeni bir sayfanın açılımı başlamıştır. Adı geçen takımlar, yöneticileri ve taraftarları ne yazık ki bu lekeyi uzun süre taşıyacaklardır. Sekiztaş'a alışamamışken bir de şimdi şiketaş ya da Be-şike-taş şeklinde başlıkların ve pankartların açılacağı aşikardır. En sonunda olacağı buydu ama. Senelerdir yapılan serzenişler, uyarılar kulak ardı edildi ve bu duruma gelindi. Yazıklar olsun bu soruşturmada adı geçen takımlara. Bir Beşiktaş taraftarı olarak da içim kan ağlıyor gerçekten. Fenerbahçeliler de aynı şekilde olmalı. Yine de anlayamadığım şeyler de yok değil. Şike soruşturmasının şu anki lokomotifi olan Beşiktaş ve Fenerbahçe eğer iddialar doğruysa ve şike yaptılarsa neden o zaman milyonlarca dolar ödeyerek kadrolarına yıldız oyuncular katıyorlar? Sivasspor ya da istanbul Büyükşehir Belediyesi'ni küçümsemiyorum ama bu takımlara para verilecekse bu oyunculara verilen paralar boşuna değil midir?

Herşeyden önemlisi eğer bu olaylar biliniyorduysa ilgili adli makamlar neden bu kadar bekleyerek tüm ligi kaosa soktular? Şu an yaşanan tam bir kaos ve kimse ne bok yiyeceğini bilmiyor.

Beşiktaş ve Fenerbahçe taraftarına geçmiş olsun... Ama sadece taraftara. Ne yazık ki gönül verdiğimiz takımlar böylesi bir rezilliğe imza atarak hepimizin yüzünü kızarttılar. Yöneticilerin birbirlerini arayarak "geçmiş olsun" demesini de hiç anlamıyorum. Ulan bu iddialar doğruyda bu adamlar senin hakkını yemiş. Bu kadar basit. Ama olaylar o kadar sıradışı ki kimse nasıl tepki vereceğini ve karşı tarafa ne diyeceğini bilemiyor. Bir Beşiktaşlı olarak bağrıma taş basarak yoluma devam ederim. Herhalde insanların çocukları suç işlediğinde hissettikleri de benzer şeyler olmalı.
yavaş yavaş gündemdeki yerini kaybetmeye başlamıştır. yapılan yine yapanın yanına kar mı kalacak ? bence evet.
galatasaraylı taraftarların cemal nalga olayını çabuk unutup yerli yersiz yorum yaptıkları soruşturmadır.
suç isnad edilen takım taraftarları sürekli geçmişten bir şeyler çıkartmaya uğraşıyorlar. Sen kırmızı da geçtin. Polis çevirdi. Manası var mıdır ki desen " ama geçen gün falan abi de geçtiydi kırmızıda" olur mu? Kurtarır mı ? Yer mi türk polisi ?

Mızrak çuvala girmez. Galatasarayamıza çamur atacağınıza kendinize dönüp bakın bi, neyin taraftarlığını yapıyorsunuz ? Sizin durumunuzda olsam ağzıma almam takımımın adını, bırak savunmayı, taraftarlığı.
(bkz: sabah/#12477026)
kanımca, maalesef fenerbahçe'nin şampiyonluğu gitmiş ve küme düşürülmesi kesinleşmiştir.

zaten, (avukatının açıklamalarından anladığım kadarıyla) aziz yıldırım da "yapmadım" demiyor, "herkes yaptı" diyor. doğrudur, herkes yapmıştır. ancak bu operasyonun hedefi ve amacı fenerbahçe'dir. (bkz: maalesef)
şike şike gündemi değiştiren hede.
savcının soyadı berk değil de baransu olsa fenerbahçe halı sahada maça bile çıkamazdı!

(bkz: mehmet baransu)

(bkz: mehmet berk)
bazı yazarların hakkında "yeni yasa nisan 2011'de yürürlüğe girmesi" nedeniyle bundan önceki yapılmış şike teşvik suçlarında federasyonun ceza veremeyeceğini düşündüğü soruşturmadır.

nisan 2011'de çıkan yasa ceza hukukunu ilgilendirir. federasyon bu tarihten önce zaman aşımına uğramamış olması şartıyla her türlü suç unsuru olabilecek olaya ceza verebilir. bunun için nisan 2011 sonrasını beklemesine gerek yoktur.
beni futboldan soğutan olaydır.gece gündüz sanki dünyada başka sorun,dert yokmuş gibi şike konuşuluyor.Afrikada açlıktan on binlerce çocuğun öldüğü,binlerce insanın açlıktan kırıldığı bir felaketi 2-3 dakikalık bir habere sığdırıp haftalardır şikeyi konuşup tartışan saygı değer basın mensuplarını tebrik ediyorum.
tırt soruşturmadır.
soruşturmanın başrolündeki fenerbahçe'ye bile yaptırım uygulanmayacağı aşikardır.
demek ki bizde o taşşak yokmuş.
telegol'ün kıçında patlaması muhtemel soruşturma. öyle diyolla!*
bu işin sonunda medyanın feci şekilde rezil olacağını düşündüğüm soruşturma.
delillerinin uludağ sözlük yazarlarına neden sunulmadığını merak ettiğim soruşturma.
03/07/2011 tarihinde spor camiasının muhtelif üyelerinin tutuklanması suretiyle başlamış olan soruşturma olup, türk futbolunun bir nebze de olsa temizlenebileceğini ummaktayım.
fener'i batırmak için yaratılmış, aslında var olmayan soruşturma.
bütün iş fener'i batırmakta.
aman ne yapalım edelim fener'i batıralım.
fener çok güçlü amk batıralım fener'i.
atalım insanları içeri, fener batsın.

arkadaş ne kafası bu hakikaten? edebinizle bekleyin soruşturmayı. deyin ki; böyle bir şey varsa suçlular cezasını çeksin, gerekirse takım da çeksin. gerekirse düşelim. geri çıkarız, çok daha güçlü çıkarız.
bunu demesi bu kadar mı zor?
neden hala kendi kafanızda yarattığınız saçma sapan fenerbahçe cumhuriyeti egosuyla hareket ediyorsunuz? neden arkadaş neden? neden biraz alçakgönüllü, biraz sabırlı olamıyorsunuz? neden neden?