bugün

kendisini ağırdan alan, yüz vermeyen bir kızın 3 sene boyunca peşinde heder olmaktır. muhtemelen evlilikle sonuçlanacaktır bu eylem.
kaybedilse de "en azından uğraştım" dedirten saygıdeğer bir çabadır.
(bkz: platonik aşk)
dangalaklıktır.
Takıntısı olan insanların yaptığı eylem. Bir türlü bırakmaz öyleleri kızın peşini.
saygı duyulması gereken bir koşudur. "Birşeyin değeri ona ulaşmak için harcadığın çaba ile ölçülür" lafını hatırlatır.
ilkokulda yaşadığım durum. kız bilmiyordu.
Saplantıdır,hırstır.
1 seneye yakın hoşlandığım kız oldu ama 3 sene ne demek hacı. bu kadar yıl yüz vermeyen bir kızın peşinden koşmak sadece kendini parçalamaktır. bi süreden sonra çeker kenara konuşur insan.
sağlıklı bedene ve sportif bir fiziğe sahip olmaktır.
ilkokuldan ortaokula kadar yaşadığım durum. tabi o 5 seneydi. hey gidi günler.
(bkz: bayanlar 100 metre)*
(bkz: babayı almak)
yanlıştır, sonuç getirmez ya da istatistiksel olarak düşük başarı oranındadır. anket mi yaptım hayır ama kalıbımı basarım bu böyle. bi kızın niyeti varsa 3 sene sürmesi mümkün değil. değil 3 sene kız hemen kendini belli eder. erkekte de bişeyler uyanmaya başlayınca bu sefer ağırdan alma tripleri başlar. bu hep böyledir.
mesela ben ayrıldığım kız arkadaşımın 1 sene peşinden koşmuştum. noldu? huzur yüzü görmedim 3 sene. bırak o istesin yoksa kız milleti insanın hayatını sikiyo afedersin. 3,5 yıldan sonra senden ayrılınca da 3-4 ayda başkasını bulabiliyo. sende böle mal mal geziyosun 1,5 yıl, korkudan hiç bi hatuna yanaşamıyosun.

bunu okuyan bayan arkadaşlarda yalqnsa yalan desin, beklerim.
bos istir en fazla 3 hafta zaman bicilmeli hayatin akisina tas konmamalidir.
Hiç bir işe yaramayan ve en kötüsü de böylesine sevilmeyi hak etmeyen kızın egosunu şişiren davranıştır. Sonuç olarak heder olursunuz bi de işin sonunda " olsun be güzeldi olmadı ama eğlendim hissettim bu da yeter bana " dersiniz ki bu da fakir edebiyatıdır işte.
Koşma değmez onun yerine kendi peşinden koşanlara bak dostum.
takıntı kelimesinin sözlükteki karşılıklarından biri olabilmektedir.
bazen sonuç verebilen bir eylemdir. şimdi herkes bişeyler söylüyor, söyleyecek ama yüzdesi düşük olsa da gerçekleşme olasılığı var. bir arkadaşım bunu yaşadı, çocuk piç denilebilecek bir tipti kızlarla oynardı en sonunda bir kızdan hoşlandı ama kız bu salağın nasıl biri olduğunu bildiği için yanaşmadı çocuk da bunu gururuna yediremedi benim peşimden bu kadar kız gelirken bu nasıl yüz vermez dedi ve koşuya başladı. şimdi evliler, veletleri bile var.
elvan abeylegessedir.bu kız 3 seneden beri bayanlarda ikinci oluyodu.

çok şükür bu sene birinci oldu. artık bir kızın peşinde koşmuyor.

hayat garip artık onun peşinde koşacaklar.*
http://www.mezun.com/mezunusa/images/Elvan-GumusMadalya.jpg

http://www.guncel.net/spo...08/28/gumus-kiz-elvan.htm
amaca ulaşılırsa zafer ulaşılamassa heder olunan bir durumdur.
başarıya ulaştıktan sonra 5-6 ayda ulan nasıl yapsamda ayrılsam durumuna girilmesi kesin gibi olan durumdur.
hırs yapıldıysa -ki hiç sanmıyorum- anlarım. ama genelde böyle durumlarda göz kör olur. yapılan aptallıkların haddi hesabı olmaz.
az daha uzarsa ulaşacağım mertebe.
Kız 3 senedir nereye koşuyor amk.
Üç gün, üç hafta da değil Üç yıl.
Üç yıl sigortalı iş bulup çalışsan emekli olurdun mk.
Salakların işidir.