bugün

kendisi kusura bakmasın ama ya şov yapıyordur ya da malın önde gidenidir. bilidiği dillerin de işe yaramaz diller olabileceği ihitimali de var. ubıhça, dusnerce, aztekçe falan biliyorsa onlar işe yaramaz tabii.
deneyimsiz insandır.

biliyorsunuz artık kurumlar tecrübesiz işe alım pek yapmıyorlar.
3 dil bildiği halde başka bir becerisi yada uzmanlığı olmayan insandır. Güneyde bir otelde veya barda iş bulabilmesi mümkün olabilir.
birisi beden, ikincisi sevgilisinin, üçüncüsü ana dili ise işi çok zor olan insandır. işsiz olması muhtemeldir. (bkz: gidiyorum şimdi elimde çanta)
bir dil bir insan. iki dil iki insan. üç dil üç insan. dolayısıyla işsizlik ihtimali daha büyük. *
bence önce kendi dilini iyi bilsin derim yoksa daha çok işssiz kalır.
her dilden birkaç cümle bilen insandır. kendini geliştirmesi gerekirken kendisiyle böbürlenen insan tipidir. mesela:

+kaç dil biliyorsunuz?
-üç tane
+kendinizi 3 dilde de anlatırmısınız?
-...
3 dil ama hangileri onlar? önemlidir. turist çekme bakımından zengin bir belde bularak çok rahat iş sahibi olabilir.
ayrıca: 3 dil bilip sokakta boş gezen adam tam bir maloz yığınıdır. 3 dili nasıl öğrendiği muammadır.
benim bir adım önümde olan insandır. türkçe, ingilizce, okuduğumu anlayabilecek kadar da almanca...

bu ülkede okumuş, irdeleyen, sorgulayan ve eleştiren adamlara yer yok zaten. işsiz olmak da bunun bir parçası. gel de bu ülkede dur.
işsizse suçludur orospu çocuğu. sistem tıkır tıkır işliyor yoksa, uyum sağlayamayan siktirsin gitsin.
kafasını dil öğrenmekten başka bişeye çalıstıramayan insandır.
ne dediğini bilmeyen insandır.
3 dilde de düşüncesini dile getiremeyen insandır. işsiz olması garip karşılanmamalıdır.
kendisine yuhh denilen insandır. 3 dil arkadaş dile kolay.
herhangi bir yerde işe girmesine ihtiyacı olmayacak insandır. 3 dil bil, istanbul sultanahmette ayda 10.000 tl koyarsın cebine, çok rahat.
ama adam 3 dil bildiği halde aç geziyorsa bilin ki o maldır. parası olmayıp 3 dil bilenler lütfen kusura bakmasın ve ikili ilişkilerde kişisel gelişimini tamamlamaya çalışsın.
3 dili ile bi siki doğrultamayandır.
(bkz: işssiz ne lan)
muhtemelen kişisel gelişimini tamamlayamamış insandır.
(bkz: şansız olan insan)
kendini geliştiremedikten, üretken olamadıktan sonra 3 dil bilsende 3 diploman olsada iş bulman zordur. kapağı devlete atmaya bakacaksın, özel sektör kitap yüklü eşşek istemez.
kpss de kopya çekmemiştir. dayısı da yoksa, sürünür işte böyle.
ülkemizin ne kadar gelişmiş olduğunu gösterir en pollyanna bakışı ile...
deneyim önemlidir. ne insanlar var acayip okuyup yükseliyor ama deneyimi yok diye işe alınmıyor.

bir yandan çalışıp bir yandan okumak lazım artık.
bildiniz maldır. yatmaya alışmıştır. devleti kapısında bekler bana iş bulsun diye.
(bkz: 5000 lira maaş mı yaa)