bugün

bütün dünyanın merak ettiği ve ingilizlerin nefesini tutarak beklediği 29 nisan 2011 cuma günü gerçekleşecek olan kraliyet düğünü.
(bkz: arabanın arkasına mutluyuz yazdırmak)
(bkz: bir diana değil)
düğün arabasına atlayıp zarf isteyesimin geldiği düğündür aslında ama, keskin nişancı filan vardır ondan tırsıyorum sözlük.
gidip bir burma takmak şarttır gelinimize.
gelin arabası kaza yapmasa bari dediğimiz düğündür.
davetiyelerin degil, katilimcilarina hediye olarak verilecek altin varakli havlularin denizli'de uretildigi dugundur.
http://www.sabah.com.tr/Y...avlulari-denizliden-gitti
(bkz: elalemin derdi seni mi gerdi)
tatiller nedeniyle büyük britanya'ya toplamdaki maliyetinin 50 milyar dolar olacağı konuşulan düğün.
elemanlarımdan biri o günü izin isteyince ne kadar önemli bir organisasayon olduğunu anladığım düğün.

(bkz: dingilizler evlenince biz demi evlenmiş sayıldık)
--spoiler--
Hanım koooş... Prens William ve Machaster Unıted kontesi Kate cuma gün boyu evleneceklermiş. Çok çılgın bir tören olacakmış.
--spoiler--
konvoyun önünü kessen parayı kırcağın düğün.
(bkz: bizi enterese etmez)
gitme imkanım olsaydı bir 20 lira takıp çıkardım.para yok ne yapıyım.
(bkz: gelin arabasının önünü kesmek)
(bkz: kate middleton a altın takmak)
(bkz: düğünde ankaralı namık eşliğinde oynamak)

bol simli topuz yaptırıp düğüne gidesim geldi ha. genç çiftten de üç çocuk bekliyoruz artıkın.
bu zamanda bana saçma geliyor arkadaşlar. prensmiş, prensesmiş, kralmış, kraliçeymiş. bir insanın, doğuştan bu şekilde etiketlenip, ayrıcalıklara sahip olması, hele ki bu zamanda, bana çok saçma geliyor. kökten kaldırılsın bu monarşik düzen.
garip hayaller görmeme neden olan düğünüdür.

a - anons,
k.t. - kız tarafı.

(anons)- damadın halasından bir çeyrek altın.
k.t. - koskoca kraliyet ailesinin taktığı takıya bak.
k.t2 - sorma kardeş sorma. amma pinti yere gelin gitti bizim kız.
k.t. - bari pastayı güzel sipariş etselerdi.
k.t2 - limon içen mi. koyiyim mi?
devamında gerdek gecesinin yaşanacağı, ertesi sabah ta kraliçe 2. elizabeth'in gidip kanlı çarşafı görüp saray balkonuna asacağı düğündür.
bir nihat doğan-seda sayan düğünü değil.
dünyada gelinliğin düğünden daha çok konuşulduğu tek düğün. Burjuvazi ve diğerleri.
tony blair gibi birisinin davet edilmediği düğündür.
çiftin evlendiği düğündür.
düğüne katılmak için az sonra londra uçağına bineceğim sevgili sözlük. tek amacım düğünde elime mendil alıp halkı halaya çağırmak.
aa obama'nın bile davet edilmediği düğündür. şakacı kraliçe.
davet edilmediğim ama davet edilsem "davete icabet sünnettir" kaidesince mutlaka katılacağım düğün töreni.
(bkz: kim sallar seni)