bugün

13 yıldır milliyetçiliği ayaklar altına aldık diyenler götleri sıkışınca milliyetçiliğe sığındıkları gibi, 13 yıldır milli bayramları ne yapıp edip kutlatmayanlar 29 ekim cumhuriyet bayramı'nı 4 gün kutLatıyorlar.

Göt korkusu başka hiçbir korkuya benzemiyormuş, di'mi teyyo pehlivan?
Öğretmenlerin, en azından bir kısmının fazlasıyla hakettiği pazartesi tatilinin de içinde bulunduğu ancak gereksiz uzatılmış tatildir.

30 ekimin tatil olmasına hiç gerek yoktu seve seve de okuluma giderdim.

Hakettiğimiz pazartesi tatiline gelecek olursam; sen pazar günü yatıp keyfin olunca oy kullanmaya giderken ben sabah 7 den gece 1 2 artık oyları ne zaman teslim edersem o zaman evime döneceğim demek. Örnek vermek gerekirse geçen ki genel seçimler de 3 te eve girebilmiştim.

Şimdi kalkıpta hala öğretmenler yatıyor diye bi beyanla insanın karşısına gelindiğinde haliyle sinirleniyor insan. Kimse kusura bakmasın ben o halde ertesi gün okula gitmiş olsam öğrencilere hiç bir faydam dokunmayacaktı. Bunun yanında okulların temizlik düzen sorunu da ayrı mevzu.

Tatil mi tatil dinlenin kış günü yağmur da var zaten. Arada oy vermeye çıkarsınız, çıkmışkende bi çay kahve içer sevdiklerinizle sonra geri dönersiniz.
+Arefe de var.
vay dünyayı yalayıp yutmuş sözlük ergenleri vayyyy!

biri de "almanyada amerikada çalışmak..." diye başlamış. çok biliyorsunuz ya türkiyeyi! tepesinden tırnağına dolaştınız ya. hakkınızdır konuşmak.

o almanya amerika gibi başka ülkeleri karıştırıp kan içen devlet değiliz. hiçbir zaman sömürgelerimiz olmadı. dünyanın yarısı bizimdi ama "sömürmedik."

ve ergenler bize herşeyi söyleyebilirsiniz ama "çalışmıyorlar" diyemezsiniz. bir araştırın o alman itinin ülkesinde çalışma saati kaç saat amerikada kaç saat bizde kaç saat? herifler dünyayı sömürüyor o işler öyle kolay değil. evet klasik laftır ama doğrudur; " bu herifler seni rahat bırakmaz yoksa evet... türkiye çok daha ileri bir ülke olurdu. "

yine bir gerçektir ki amerika ve almanyada türkiyede olanlar olsa ülkeleri batardı...
memleketin yılda yapılan resmi tatil gün sayısı ile gelişmişliğini özetleyen durum.
Adamlar biliyor kendi mallarını.

Ekmekle beslenen, 1000 lira alan bademler nereye tatile gidecek.
(bkz: tatile gitmeyin sandığa gidin)
pazartesi salı da idari izin olsa chp lilerin hepsi tatile gider
ve akepe feyk oylarla zampiyon olurdu. eksiği tamam edin.
4.5 değil 5.5 gün olmasıdır.
nedense bana hiç uğramayan bir tatildir...
Bence çok tatli bişey yani. Pembe pamuk şeker gibi. Tatil kalp ben.
chp tatile gidecek diye akp yi mi suçluyosunuz?

e yuh.
tatil yap oy kullanma demektir. malum kendi partidaşları ve sempatizanları asla tatil nedir bilmedikleri için karşı parti sempatizanlarına git tatil yap geleme demeye çalışmıştır.

(bkz: bunlar hep oy için)
o özel gün; daha fazla tatili hak ediyordu ama, neyse.
mali güç arttıkça malum partinin oyları düştüğü için, öğrenim seviyesi arttıkça oyları düştüğü için daha düne kadar kutlamamak için rapor alan öğrenci ayağına yatan insanların cumhuriyet bayramının tatilini uzatmaları durumudur. samimiyetsizlik.
seçimden öncesi ne koparsam kar mantığı gibi oldu. Ancak 28 Ekim 2013'de salı gününe gelmişti. Neden tatil yapılmadı ?
böyle böyle yıllık iznimi kullanamayacağım.

kurban bayramında kullanayım dedim tatil yaptınız, 29 ekimi birleştireyim dedim tatil yaptınız.

olm bak yılbaşında da kullanamazsam izin yanacak. şimdiden söyleyin kullanayım önceden bari.
resmi tatil olunca sevinemiyorsan özel sektördesin demektir.
(bkz: ben de harranlıyam)
iyice bir tuhaf olduk. Geçmişte kutlama yaptırmamaya çalışanlar şimdi 4 gün izin enteresan.
bankalar çalışmaya devam edeceği için... daha fazla yazamıyorum abv.
bir devlet memuru olarak "oh yea" dedirtmiştir.

çalışın sefil özel sektörler sizi. ahahahaha.
Kardeşim özel sektör çalışanları it gibi çalışacak ancak sen devlet olarak ben memurlarımı dinlendiriyorum diyeceksin. Mantığa bakar mısınız?
Yine yeniden kabus olan tatillerden biridir,

- february 18, 4 gün tatilim nereye gitsek acaba.
Bize 6 gün olan tatildir. Uzatmalar da eklenecekmiş. Dün toplantıda müdür bey söyledi. Ayy canını yediğim ya.