bugün

vestel manisaspor'da petr johana ve rafael marques mariano'nun, masa başı oyunları neticesinde cezalı olmalarından oynayamayacakları, lider ile takipçisinin maçı.
cok büyük bir aksilik olmazsa fenerin liderlige yükselecegi karsılasma olacaktır...
mehmet yozgatlı(fb) nın sakatlık nedeniyle son anda kadrodan cıkarıldıgı ve mateja kezman(fb) ın da aynı nedenden dolayı kadrosunda olmadıgı futbol müsabakasıdır..
kezman'ın masa başı oyunları yüzünden sakatlanıp sahada olamayacağı karşılaşma.*
ayrıca haluk ulusoy gibi bir galatasaray sempatizanı varken neyin masası neyin başı demektende kendini alamıyor insan.
(bkz: masa başı oyunları)* * *
çok büyük bir sürpriz olmazsa bir fenerbahçeli olarak üzülerek belirteyim ki fenerbahçe nin kaybedeceği maçtır.. ben sizden çok istiyorum ama bu takım da eksik olan bişey var, ruh..
kuvvetle muhtemel fenerbahcenin kazanacagı mactır.iddaada cok guzel bir oran verilmektedir. Basınız efenim 1,80i bir daha nerde bulursunuz denilen mactir.
vestel manisasporun çok büyük bir problem olmazsa kazanacağını düşündüğüm maçtır. fenerbahçe-kayserispor maçında gökhan'ın sarı kart cezası sebebiyle oynamadığı, bu maçta da rafael'in oynamayacağı ışığı altında hakemlerin fenerbahçeye karşı enteresan tutumlarının devam edeceği maç olmasından, galatasaraylıların çekindiği maçtır. futbolun adaleti varsa bu maçı vestel manisaspor almalıdır ama ne yazık ki fenerbahçenin inanılmaz bir şansı bulunmaktadır.
edit:fenerbahçenin kadro yapısına ve savunma göbeğine bakıldığında en az 2 gol yemesi olası maçtır.zelenkanın luganoya zor anlar yaşatması olasıdır.
fenerbahçemizin son maçlardaki performansı ile aynı düzelde bi futbol sergilemesiyle sahadan galibiyet ile ayrılacağı maçtır.
galatasaray'ın selameti açısından vestel'in, benim maddi durumum içinse fenerbahçe'nin kazanması gereken maçtır. ama gönlümüzde bir yer tabikii manisa'yı tutuyor. olan benim 30 ytl'me olsun.. yürü bee vestel..
vestel manisaspor'unbaskılı ve hırslı, fenerbahçe'nin ise oyunu rolantiye alarak başladığı maç.
(bkz: mikrofonlarımız merkez stüdyolarında)
manisanın topunu uğur boral az önce çizgiden çıkarmıştır.inşallah vestel manisa alır ama beraberliğede üzülmem.
fenerbahçe'nin ilk ciddi atağında golü bulduğu maç. deivid de souza'nın attığı golle fenerbahçe, 20.dakika itibariyle 1-0 önde.
19. dakikada deivid'in attığı gol ile fenerbahçe'nin 0-1 öne geçtiği maçtır.
edu dracena'nın yaptığı hatayı değerlendiren filip holosko'nun attığı golle 1-1'lik eşitliğin geldiği maç.
su an icin sahada 23 kisinin kosturdugu futbol biseysi.
hakemin ilk yarıyı katlettiği maçtır. lugano'nun metin akan'a yaptığı bariz penaltı, şener'in arka direkteki holosko'ya gönderdiği topun alakası olmamasına rağmen ofsayt diye kesilmesi ve tümer ile uğur'un kasti faulleriyle bu futbolculara kartların es geçilmesiyle fenerbahçe'nin belki de kendisinin bile inanmadığı bir galip skoru yakaladığı, ikinci yarıda vestel manisaspor'un daha iyi oynadığından kazanmayı hakettiği maç olması büyük olasılıktır.
Muhtemelen kutsal ittifak taraftarı olup maçı at gözlüğüyle izleyen bazı yazarların, Fenerbahçe'yi futbol takımı değil katliam takımı olarak lanse etmeye çalıştıkları karşılaşmadır. Vestel Manisasporlu oyuncular hiç faul yapmamışlardır, yapmayacaklardır. Fenerbahçeli oyuncuların her hareketi ise kasti faul olacaktır, içleri rahat etsindir.

Öte yandan, geçen sezon gs ve bjk gibi takımlar Vestel Manisaspor ile deplasmanda oynamaları gereken maçları izmir'de kendi evlerinde gibi oynarken, Fenerbahçe olması gerektiği gibi Manisa'da oynamıştır. Bu sezonki sarı kartlara "masa başı oyunu" diyen değerli yazarların, geçen sezonki bu çifte standarda ne dedikleri merak edilmektedir. "Havuz başı oyunu" mantıklı bir tanımlama gibi görünmektedir.
deivid de souza'nın hat-trick yaparak skoru 3-1'e getirdiği maç.
3-2 fenerbahçe üstünlüğü ile biten maç. (bkz: çok şükür)
fenerbahçeli futbolcu ve taraftarların maçtan sonra hakem selçuk dereli'yi omuzlara alması gereken maçtır. uğur boral'ın 2 kasti faulune kırmızı kart göstermeyen, lugano'nun metin'e cezaalanında yaptığı kasti harekete penaltı çalmayan, şener'in ortasında ofsaytla alakası olmayan holosko'ya ofsayt çalan selçuk dereli, maçın gidişatına etki etmiştir. topla oynamada ve atılan kornerlerde vestel'in önde bitirdiği, futbol olarak ta geçtiği bu maçı fenerbahçe'nin kazanması gerçekten büyük şanstır.
tam rahat bir fener maçı izliyorum diye düşünürken son beş dakika yine üç buçuk attıran maçtır. fener iyi oynamaktan ziyade, iyi mücadele etmiştir. deivid attığı kadar da gol kaçırmıştır, boşuna övmeyin.
fenerbahçe bir kez daha taraftara yüreği ağzında maç izletmiştir. teşekkür ederiz kendisine(!)
petr johana nın cezalı olmayıp oynadığı maçtır. ayrıca nasıl bir zihniyet bu maçta selçuk dereli'nin fenerbahçeye katkı sağlayan kararları olduğunu savunabilir ki.
unutmadan tarzan'ın kullandığı korner kadar fenerbahçe net posizyon kaçırmıştır. fenerbahçe iyi oynamıştır ve lig liderini deplesmanda haklı bir şekilde yenmiştir. gerisi hikayedir.
cumhuriyet coşkusundan izleyemediğim karşılaşmadır.

fakat eve gelip babamı aradığımda skorun 3-2 gollerin de deivid de souzadan geldiğini duyunca verdiğim ilk ve tek tepki oha oldu. deividi ilk geldiği günden bu yana halı sahada topa iyi vuran ama geriye gelmeyen adamlara benzettim. sadece topa iyi vuruyordu. sonra özetleri izlediğimde ise attığı golleri görünce eee? dedim. bunları atmazsa zaten sövgünün en büyüğünü alması lazım, bunları attı diye övgünün en büyüğünü almasına gerek yok.

yolda dinlediğim kadar (takside kısım kısım dinleyebildim) lugano ve appiah'ın iyi oynadığı karşılaşma. kara oğlan için çok iyi oldu o zaman. özlemiştik onu.

vestel manisa için; maç boyunca 12 korner kazanıyorsun ve korner organizasyonu dahilinde tek bir golün yok -ha şimdi 2. gol neydi diyeceksiniz golün organizasyonla atılmadığının hepimiz farkındayız- bu tarz maçlarda bu istatistik çok önemlidir.maşallah dalyan gibi oyuncular da var, şampiyon olmak istiyorsan (ki arkandayım bir fenerli olarak) bunu lehine çevirmelisin.

son olarak daha avrupa var gevşemeyelim derim ben..
zico hakkındaki görüşlerin birden değişmesine sebep olan maçlardan biridir. gaziantep maçında ve bu maçta yaptığı değişikiliklerle hem kafamızı karıştırmış hem de umut vermiştir. daha önce niye yapmadı diye düşünmeden edemiyor insan.