bugün

gidemediğim için kendime sövdüğüm konserdir, ah amk kafama sıçayım.
Slayer konseri kadar iyi değildi.
(bkz: ne konserdi amk)
gitmedim ama harika bi konserdi. ben böyle bişey görmedim inanılmazdı.
afedersiniz, ortalığın am*na koyan olay.
2008de dünya gözüyle onları gördüğüm için bu sene gidememenin pek üzüntü vermediği konserdir. hiçbişey koymadı ama fade to black'i bidaha dinleyememek. işte o çok koydu be sözlük...
metallica nın istanbulu salladığı konserdir.

hakkında entry girmek için bu kadar beklememin sebebi sanırım yazacak bir şeyler bulabilmekti. hala etkisindeyim sözlük ya.
--spoiler--
+james kesinlikle enerji doluydu. çocuklaşmıştı sanki ama enerjisini biz tribünde olarak hissettik.
-fuel sırasındaki alevler coşturdu bizi.
+havai fişekler filan çok hoştu da tribünden 'yaea her seferinde aynı' tepkilerini almadık değil.
-kameramanları özel mi getirdiler bilmiyorum ama çekimler çok iyidi.
+seek and destroy sırasında desibel rekoru kırıldıysa şaşırmam. ışıklar aşıldığında saha içi çok iyi gözüküyordu. çok özendim size.
-lars ı daha bi konuşkan gördüm bu sefer. en ağırbaşlı eleman oydu ama 'we will come back very fucking soon' derken ki hali görülmeye değerdi.
--spoiler--
iddia ediyorum böyle seyirci avrupa da bulamazlar başka. çok iyidik o kadar diyorum sadece. ayrıca ali sami yen deki gibi meksika dalgası yapsaydık çok hoş olurdu ama artık seneye.

(bkz: metallica loves you)
yani ne desem boş olacak ama,ben yine de bişeyler söylemek istiyorum bu rüyayla ilgili;

1.ilk defa stat konserinde tribünde yer aldım ve diyebilirim ki,sahne önü hadi eyvallah ta,saha içi bilet almak,akıl işi değil moruk.3 günde toşaklarımı yaymak suretiyle süper bir hafta sonu geçirdim.
2.hetfield bildiğin benjamin button lan.her sene biraz daha gençleşiyo.taş gibiydi.taş üstünde taş bırakmadı.rehabilitasyon ve st. anger sonrası 2-3 sene süren detoneliği az da olsa vardı.
3.kirk hammett,kendi halinde,kendi standartlarında çaldı.
4.rob trujillo 2008'den daha sempatik geldi.bas gitarı kaldırıp 30-40 saniye alikofter gibi dönmesi görsel açıdan süperdi.ayrıca sıfır hatayla çalan tek eleman da oydu.
5.lars ulrich'e saygı duymaktan başka yapılacak hiç birşey yok.yok denecek kadar az ritm kaçırdı.o da yeni şarkılardan biriydi.all nightmare long olabilir.tam hatırlamıyorum.
6.trapped under ice yerine motorbreath tercih edilebilirdi.
7.one,fuel,blackend,enter sandman'daki yanarlı dönerli gösteriler,doğanay limonata reklamı kadar olmasa da süperdi.

getirenlere sonsuz teşekkürler.her sene gelsinler,biz de her sene gidelim.
Beklediğimden çok daha iyi bi performansla karşılaştığım konserdi. Öncelikle metallica yaşlandı öldü hacı gibi geyiklere giren arkadaşlara burdan selamı bir borç bilirim.Başlarken sanki creeping death in klasik olduğunu bilmiyor gibi ahaa ahaa one ile giricekler diyen kişilerin olması da manidar bi durumdu.
Konserden notlara gelicek olursam..
1.Saha içinde olmak gerçekten keyifliydi.
2.Hetfield o kadar geyik yaptı ama dio ile ilgili bişey sölememesine içerlemedim değil.
3.Hetfield'ın penaları ağzına koyup vampir taklidi yapması eğlenceliydi.Yani zaten bakıcak olursak sen sahnede eğleniceksin ki seyirci de eğlensin o konuda metallica gerçekten iyi..Seyirciyle elektrik iyiydi.
4.The four horsemen çalmaları iyiydi bize this is special for you dedikten sonra diğer şarkılara nazaran az ses çıkması çoğu kişinin bu hangi şarkıydı lan moduna bürünmesi hoş değildi.
5.Death magnetic e de ben dahil fransız kalındığını anladım.
6.Ateşin, havai fişeklerin ne zaman nerden atılacağını bilsek bile yine de muhteşemdi.
7.Her zamanki gibi en çok eşlik edilen şarkılar, Nothing else matters,Seek and Destroy ve Master of puppets oldu.
8.Şarkıların sololarına bile ooo die eşlik edilebilmesi güzeldi.

9.Trapped under ice ve blackened çalınması beni gayet memnun etti. :Unforgiven da olaydı süper olurdu.
10.Trujilo yine enerjikti.
11.Kirk çok nota kaçırdı,bitse de gitsek modunda gibi geldi bana.
12.Lars şarap tadındaydı yaşlandıkça performansını arttırmış olağünüstü iyi seviyede çaldı her ne kadar yorulsa da..
13.Bi kamyon pena attılar hatta hetfield kapalı tribüne kadar ulaştırdı sanırım.*
14.Foma sahneden indikten sonra götün götün sahne önünün arkasına kadar ilerlemeye değdi sanıyorum.
Bunu her konserde söylüyolar mı bilmiyorum siz en iyisiniz demekle ama bence hallerinden belliydi çok iyi hissettikleri çocuklar gibi şendiler memnun kaldılar.Lars yine we will see you very fucking soon diye noktaladı ve yakında tekrar gelebileceklerini hissediyorum.Kısacası çok keyifli bir konserdi. (bkz: hell yeah)
tek kelimeyle harikuladeydi.
lys 2 sınavına girmemek için bir bahane olabilirdi; ama konser 16.20'de sanırsam; ancak kafa dağıtmak için bir bahane olur.
giden var, gidemeyen var, hayat çok garip zaten, vapurlar falan... *
... saatlerinde patlama olmaz umarım.
The big four çıkacaktır. Slayer Anthrax Megadeth Metallica gidenler thrash'a boğulup gelecekler.
guitar hero metallica oynayarak hazırlandığım konser. bu sefer 2008'dekinden daha farklı olacak.
yarın gerçekleşecek konserdir.
--spoiler--
"gimme fuel, gimme fire, gimme that which i desire
oh, yeah!
--spoiler--
bildiğim kadarıyla biletlerinin tükendiği konser.
malesef gidemeyeceğim konserdir. burdan tüm yazarlara sesleniyorum:
"şu konseri hd bir şekilde kameraya çekin"
gördügümde allah dedigim haberdir.. tüm Metallica'lılara hayırlı ugurlu olsun..
gidebilmek için gerekirse maaşımdan kendime sakız bile almayacağım konser. Muhtemelen bir daha göremeyeceğiz Metallica yı Türkiye de onunda etkisi çok tabiki. Şu ahir ömrümde elime geçen ikinci fırsatı kaçırmak istemiyorum umarım kaçırmam
dediğim konserdir *
zirve yapılması gereken konser.
ulan bunun zirvesini yapın, yazarlarla takılalım.
sap gibi kalmayalım orda *
(bkz: Farz olan konserler)
metallica nın resmi sitesine göre f1 parkında gerçekleştirilecek konser.
http://tr.sonispherefesti.../03/Soni-tk-wkd-black.jpg

Bilet fiyatları:

Tek Günlük

Sahne Önü 250 TL
Saha içi 105 TL
VIP 200 TL
1.Kategori 150 TL
3.Kategori 95 TL
4.Kategori 65 TL

Kombine

Sahne Önü 400 TL
Saha içi 160 TL
VIP 300 TL
1.Kategori 200 TL
2.Kategori 150 TL
3.Kategori 140 TL
4.Kategori 110 TL
sonisphere fesival kapsamında geleceği sağlam kaynaklardan öğrenilmiş olup henüz türkiye ayağı kesinleşmemiştir fakat metalica'nın geleceğine kesin gözle bakılmaktadır iron maiden'ın gelmesi için taksimde bi yürüyüş yapıldı fakat iron maiden gelmeyeceği kesinleşmiştir. fiyatlar henüz açıklanmamıştır ayrıntıları http://www.sonispherefestivals.com/ adresinden takip edebilirsiniz.