bugün

Derbi günü akla gelendir.
300 kişiyle yapılan bir baskındır. Türk futbol tarihinin unutulmazları arasındadır. Bjk'lilerin:
Delikanlı fener neredesin? Tezahüratından sonra fb'liler bodoslama inönü stadına girmiştir. swh.

https://youtu.be/dPHKnYcW_Ug?si=HCSr-C8o4dtgn7DD
Futbol tarihinin güzel ayarlarından biridir ama en büyüğü değildir. Futbol tarihinin en büyük 3 ayarını aşağıya bırakıyorum.

1- galatasaray ın son maçta kadıköy de fenerbahçe den şampiyonluğu alması,
2- bjk lilerin “biz fenerliyiz stada giremedik şu pankartı açar mısınız” diye fenerlilere açtırdıkları eşşek kadar “korkak tavuk ortega pankartı”,
3- fenerbahçe nin galatasaray ın 100. Yılında ligi şampiyon bitirmesi.
fenerbahçe'nin beşiktaş'a verdiği tarihi ayar. kapıları yıkıp girdik içeri, bastık stadı.

bestesini de aşağıya yazıyorum. ağır küfürler var ama bu benim bestem değil, yazılan bir besteyi bırakıyorum aşağıya.gbl

orası beşiktaş
olsa da ne yazar
az mı siktik sizi
göt oğlanı kartal

300 kişi geldik
ananızı siktik
o zaman nerdeydin
göt oğlanı kartal.
Türk futbol tarihinin en büyük raconu olabilir.
Fb taraftarı Stada alınmamıştı.
Maç başladıktan sonra çılgınca bir hareket ile bodoslama Stada girdiler.
Tribündeki Beşiktaş'lı taraftarlar susmuş ve korkudan bembeyaz olmuştu. swh.

görsel
görsel
baskın değildir, turnikelerin bozulmasından mütevellit taraftarın müze kapısından alınıp tribüne çıkması olayıdır. tabi müzeden saha içine açılan kapı kilitli olduğundan dolayı baskın olarak adlandırılmıştır. kanarya severlere duyurulur.
baskın filan değildir. bir kaç ay önce şike operasyonu geçiren fenerbahçe nin nasıl olsa kupa elimizden alınacak psikolojisi ile hareket eden taraftarının maç başlamasına rağmen içeriye alınmamasına kızarak demir kapıyı kırıp tribünlere çıkması olayıdır.
Maçta görevli polislerin görevini yapamaması ve fblilerin bir direnişle karşılaşmaması sonucu aslında baskın olmayan inönü stadına giriş yapmaları.
Türk futbol tarihine damga vurmuş bir baskındır.
Gfb grubu müzenin içinden birer sansar gibi geçerek inönü stadına girmiştir.
izlemesi ayrı komik ama takdir edilmesi gereken bir harekettir.
beşiktaşlıların içine kazık gibi oturan, en büyük taraftarın fenerbahçe taraftarı olduğunu bir kez daha kanıtlayan olaydır.

dk2 : delikanlı fener, nerdesin haney?

dk 4: vali istifa! vali istifa!
blitzkrieg le yapılmış baskındır. kesin bilgi yayalım.
aziz yıldırımın maçtan sonra yıldırım demirörene telefon açıp ''Tanrıya bin şükür ki taraftarlarınız taraftarlarımızı evlerine sağsalim gönderdi'' şeklinde konuştuğu rivayet edilir.
fener taraftarının çocukça gerçekleştirdiği eylemdir. ulan çarşı da çocukla çocuk olup aşağı inse napacaktınız acaba.
baskın olarak birinvi baskındır. çünkü ilk baskın aslında truva.
-abi bizi neden kimse sevmiyo. çok büyüğüz ondan değilmi.
+yok olum her ortamda ibnelik yapabilme kabiliyetimiz var.
-sen şu rıza efendi pankartını naaptın abi.
+he omu doktorlar çıkardı bi kısmını ama hala parça var içerde.
stada alınmama kararlarına kendileriyle beraber beşiktaş taraftarlarının da karşı çıktığı, turnikede yapılan eziyete karşı tepkisini göstermiş taraftarın zaten oraya kadar gelme sebebi olan tribüne girmesini "basmak" olarak nitelendirmek için ancak fenerli olmak lazımdır.

bak şimdi sevgili fenerli arkadaşım zaten senin taraftar grubunun rakibi olan taraftar grubu tribüne girmiş sen kime baskın yapıyorsun baskın dediğin maçtan önce gelirler millet birbirine girer bunla bunu nasıl bir tutuyorsun acaba?
uğur dündar ın fırın baskınlarını hatırlatmıştır.
şener şen in şekerpare filmindeki baskın akllıara gelmiştir..
baskın denilmesi bile acayip bir durumdur. ne baskını oğlum nerde baskın turnikeler açılmamış kapıdan yüklenmişler girmişler.
köpeğe vermezsen terbiye,müze kapısından girer derbiye!.. denilesi baskın(!)dır.

(bkz: 27 ekim 2011 inönü stadyumu baskını/#13523659)

yalnızca köpeklerin dünyası siyah beyaz olduğundan köpeğe terbiye verme işini sıkı tutmak gerekir.

alınan alınsın söylediğimden, haksızlığa uğramış olan o taraftara köpek diyen itlerin alınması daha uygun olur!

(bkz: köpeklerin dünyasının siyah beyaz olması)

http://galeri.uludagsozluk.com/r/192673/

sadece itlerin dünyasi siyah ve beyazdan ibarettir!
(bkz: bi siktir git) (bkz: götünden haberin yok)
beşiktaşlıların alışık oldugu baskın, adana'da bile baskın yemişlerdir ya. büyük hezimet.
hatırlar mısınız bilmem, bu inönüyü bastık diye kendi kendini gaza getiren taraftara zamanında kadıköyde dümdüz gitmiştik de bir bok yapamamışlardı. o vapurla kadıköye gidişimiz, inişimiz.. ortada fenerli yoktu. kalmadı. sonra bizi vapura bindirdiler, fenerlilerin meşaleleri yandı iskelede birden bire. o zaman dün ki o sözde baskın yapan taraftar neredeydi düşündükçe merak ediyorum doğrusu. ulan bu febe taraftarı çok ibne dedik, hala da diyoruz.

not: eksileyin ibneler.
not 2: bu sinirim fenerlilerin konuşmaları üzerine oldu. yoksa koyu bir beşiktaş taraftarı olsam da, kadıköydeki olayı tasvip etmemiştim. maç için değil resmen fenerli sikmek için inilmişti o vapurlardan.
baskın tarifine uymayacak durumdur.

buna baskın diyen baskınlar gelsin lan.ama galatasaraylı bir tribüncü olarak fenerbaçe taraftarını tebrik ediyorum.tebrik sebebimi uzun uzun yazıp kendimi yormayacağım lan.tribüncü adam anlar neden tebrik ettiğimi...
ne baskını lan?
içinizdeki aptala basın önce.
sanki marifetmiş gibi gelip ciyaklanmaması gereken durumdur.