bugün

insanların yağmur yagmasına hiç bu kadar sevinebilecegini tahmin edemezdim. acaba daha nelere hasret kalacagız?
--spoiler--
KOCAELi'DE BiNA VE iŞ YERLERiNi SU BASTI
Kocaeli';nde şiddetli yağış nedeniyle bazı binaların alt katları ile iş yerlerini su bastı, çok sayıda maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi. Kocaeli'nde saat 11.00 sularında başlayan sağanak yağış nedeniyle kent merkezinde çok sayıda binanın alt katları ile iş yerlerini su bastı. Çok sayıda maddi hasarlı trafik kazasının meydana geldiği kentte, trafik akışında aksamalar oldu, elektrik nakil hatları ile bazı GSM şebekelerinde arızalar meydana geldi.

Belediye ekipleri, binaların alt katlarında ve yollarda biriken suyun tahliyesine çalışıyorlar. Kocaeli Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, yarım saat içinde metrekareye 34 kilogram yağış düştüğünü, yağışın devam edeceğinin tahmin edildiğini bildirdiler.
--spoiler--
ntvmsnbc
hala yağmaktadır kesilmeden yaklaşık 39 dakikadır yağıyor. v alınan ilk haberlere göre temde zincirleme bir kaza olmuştur.
saat 16: 04 olmasına rağmen tek bir damlanın düsmediği, aksam haberlerinde;
- biz rüzgar dedik siz yağmur anladınız..
seklinde hakkında savunma yapılacak, özlediğimiz su damlalarının ivmeyle yere düsmesine verilen ad.
istanbulun avrupa yakasına yarım saattir deli gibi yağan ve sanırım bazı yerlerde su baskınlarına sebep verecek yağmurdur.
4. (bkz: yamur yağıyor seller akıyor) (bkz: arap kızı camdan bakıyor) *
ahanda hafif hafif gök gürlemesi geliyor acıbadem taraflarında...
şu an camlarımı yalayan damlalar bütünüdür.
1 litre şaşal'dan daha az yağan yağmurdur. (bkz: okşadı geçti)
bursa'yı bir türlü etkisi altına alamayan yağmurdur. bekliyoruz efendim.*
amannn bitti denen yağmurdur.
dört gözle beklenen, bir an önce yağsada rahatlasak denen yağmurdur.
An itibariyle Bayrampaşada bir iki dakika yağıp gitmiş yağmurdur.

Tabi bu iş böyle olmaz sağanak bekliyoruz...
an itibari ile şişliye tüküren yağmur.
uzun zamandır hasret kaldığımız ve buram buram özlemini duyduğumuz;
şahsımında biraz sonra yağmurda yürümenin nasıl bi duygu olduğunu anımsamak amacıyla dışarı çıkıp yürümeme sebep olacak hadise...
an itibariyle fındıkzade'de şakır şakır yağan yağmurdur.
cok beklenecek yagmurdur, birkac dakikalik ciseltiden sonra bulutlar dagilmaya baslamistir.

(bkz: mikaille konustum haberler kotu)
gebze de 14:30 gibi başlamış olan, 1-2 dk sağanak sonra çizelemeye başlayan yağış.
bursa' yı yer yer etkisi altına almak için çabalayan yağıştır. * * * *
an itibariyle 4 levent oto sanayii de başlamış olan yağmur. hem de oldukça şiddetli, allah derede oturanlara yardım etsin.
gözümüz camda heyecanla beklediğimiz yağmurdur. hava puslandı ama bakalım allah'ım yağdır artık... yağmura hasret kaldık be..
13,21 itibariyle Henüz etkisini gösterememiş yağmurdur.
olması durumunda su önlemi almak yerine bol bol yağmur duasına çıkılacak durum.
(bkz: önce tedbir sonra tevekkül)
sözlükte olanı: (bkz: once deveni bagla sonra tevekkul et)
eger yağmazsa bana kafayı yedirebilecek yağıştır. (bkz: sen bu yağmuru bekliyorsun ama o yağmayacak nihahaha)
sağanak yağar ve samsun gibi olursak;

(bkz: yarra yering)
güncel Önemli Başlıklar