bugün

merkantilist somurgecilerin eline yaglayacagimiz mac.

gel 21,45 gelll.
Selçuk, Drogba ve Burak üçlüsü ilk 11 de başlarsa Galatasaray'ın maalesef kaybedeceği maçtır. adamlar ısrarla 4 5 haftadır takımın ağzına sıçmakla meşguller ve Mancini bunları oynatmaya devam ediyor. Ontivero, Koray, Hajrovic dururken bu kazmalar oynarsa Galatasaray kaybedecektir. umarım yanılırım, umarım bu lafları ağzıma tıkarlar. ama geçen hafta ki Beşiktaş maçı benim bütün ümitlerimi tüketti.
chelsea'nin çok sayıda eksiği olduğu maçtır. bunun anlamı, chelsea'yi bir daha böyle zor bir durumda bulamayacağınızdır. dolayısıyla galatasaray'ın en verimli oynadığı sistem olan 3-4-1-2 son derece yerinde bir karardır ve kalabalık orta saha ile savunma güvenliğini elden bırakmadan alayına isyan saldırmak gereklidir. zemin, chelsea için zorlayıcı olur. tribünler de öyle. galatasaray doğru sistem ve kadro ile sahada olursa siker atar. bak yazın bir kenara.

ama saçma sapan sistem değişiklikleri ve oyuncu tercihleri olursa; sıçtık. tarihi fark olur. bunu da yazın.

tribünler yarak kürek alkışlarla, sadece oturarak maçı takip ederse bu avantaj değil, dezavantaj olur. zira bizim süper taraftarımız, kendi takımını ıslıklama konusunda türkiye-avrupa farketmeksizin büyük potansiyele sahip.

açık ve net konuşuyorum. bu maç, galatasaray tarihindeki en önemli virajlardan biridir. her ne olursa olsun, tribünde oturup galatasaray'ı ıslıklayanın eli kırılsın, dili kopsun.
4-2 galatasarayın alacağı maçtır.
Bu akşam oynanacak maçta futbola tesir etmesi muhtemel her şeyin galatasaray'dan yana olması gerekiyor öncelikle. Saha zemininden taraftarın tepkisine, hakem kararlarının takımı olumlu etkilemesine, hatta ve hatta rüzgarın bile Galatasaray lehine olacak şekilde işlemesi gerekiyor. Galibiyet almak zira aslanın ağzında değil, midesinde.

Chelsea buraya şüphesiz kaybetmemek için geldi, öncelikli hedefleri o. Yani klasik tabirle 'bize 1-1 verin, siktir olup gidelim, maç falan yapmayalım'a razılardır şüphesiz. Bakın 0-0 değil, 1-1 dedim. Yani burada bir gol atmaya tercih edeceklerdir. Hatta bu tarz iki ayaklı maçlarda 0-0 yerine 2-1, 3-2 kaybetmeyi isterler, çünkü rövanşta yine 1-0 onlara yetecek ve yine kendi evinde gollü beraberlik tur anlamaya kafi olmayacak.

Naçizane görüşüm, Galatasaray yine yıllardır kendi bünyesinde muhafaza ettiği maça hızlı başlama isteği ve evindeki taraftar desteğiyle ilk 10-15 dakika üstün taraf olacaktır. Ancak geçen seneki Mourinho'nun takımı her iki maçta da ilk 10-15 dakikada golü bulan taraf olmuştu. Yani bu adam baskı altında rakibi uyutmayı iyi beceriyor. Burada özellikle semih ve Muslera komutası altındaki sarı kırmızılı savunmanın uyanık kalması gerekiyor.

Hücum anlamında açık söyleyeyim, Burak ve bu seneki Selçuk'tan bu akşam pek beklentim yok. Drogba ve özellikle de sneijder kişisel becerileriyle skor üretebilir. Zira bu atmosferde sayısız maça çıkmış adamlar. Onun dışında alex ve Eboue'den de alışılagelmiş performansları üzerinde oynamaları lazım ki kayda değer bir şeyler yapılabilsin.

Mancini'den de ikinci yarı -muhtemelen ilk 11'de başlamayacak olan- Hajrovic ve Yekta kurtuluş hamlelerini 60'a kadar yapmasını bekliyorum. yoğun bir tempoda ve bir o kadar ağır baskıda geçeceği için orta sahamız bu dakikaya kadar düşecektir. Felipe Melo'nun yükünün de azalması adına skor her ne olursa olsun bu adamların bu dakikalarda devreye girip sorumluluğu üzerlerine almaları gerekiyor, bilhassa Hajrovic'ten bunu bekliyorum.

Bu turda ingilizler'in hepsi 2 yiyip, hiç atamadılar, inşallah aynı istatistik bu maçla birlikte devam eder, inşallah.
gollü beraberlikle bitecek olan maç. tahminim ise 2-2 çünkü iki takım da tempolu başlayacak. iki takımda da kendisini bir kez daha ispat etmesi gereken futbolcular var. öte yandan galatasarayın defansı bok gibi. chelsea uzun toplarla sikmese bari.

goller: hazard(2) burak yılmaz ve drogba.*
galatasaray evinde oynadığı avrupa maçlarında her zaman favori olmuştur bu maçında favorisi galatasaraydır.
berabere bitecek gibi duran maç , 1-1 tahminim..umarım kazanırız.
fatih terim dönemindeki gibi hücum ağırlık bir kadroyla çıkmayacağını artık herkes biliyordur mancini hocamın.daha dengeli bir kadroyla chelsea'yi uyutup şansımız da yaver giderse gol atıp,gol yemeden tamamlayabileceğimiz bir maç.benim tahminim gol yeriz yönünde ama galatasaray bu, sever böyle maçları.

beklentim şu şekilde bir ilk onbir ile sahaya çıkarması mancini'nin.bakalım.

görsel

başarılar galatasaray.
gs tv de ali ferahbottan dinleyeceğim, uyuyakalırsam kesin mağlubuzdur, uyutmazsa o sesle kazanıyoruz demektir.
2-2 berabere bitecek maçtır.

bitmesse gelin
bizi temsil edecek olan galatasaray takımına zorlu mücadelesinde başarılar diliyoruz. bu arada 3 sonuçlu bir maçtır.
bir beşiktaşlı olarak galatasaray'ın kazanmasını canı gönülden istediğim şampiyonlar ligi karşılaşmasıdır. Vurduğunuz gol olsun, başarılar.
beklenen kar yağışının gelmediği maç. genç cimbomlular rahatsız. *
inşallah kazanırsınız kardeşlerim, her ne kadar trabzonsporlu olsamda türk takımının yanında olacağım sonuna kadar başarılar dilerim.
opel alt tribunden takimlarina destek olacaklarin mesaj atmasi gereken karsilasma.
kısır geçmesi muhtemel maç. chelsea' nin önemli maçlarda şimdiye kadar hiç fark atamadığını görüyoruz çünkü hücum güçleri yeterli seviyede değil.

bu yüzden mourinho takımı daha defansif oynatıyor. mancini' de böyle bir maçta takımı baskılı oynatacak kadar salak değil bu yüzden galatasaray' da kapanacak. zaten galatasaray eğer topu fazla ayağında tutmaya başlarsa işte o zaman mourinho' nun istediği olacak.

chelsea rakibin hatalarını asla affetmeyen bir ekip. bu yüzden galatasaray' ın kesinlikle çok iyi savunma yapması lazım. alanları çok iyi kapatması lazım. özellikle hazard ve willian' a dikkat edilmesi lazım. oscar oynarsa oda var tabi.

galatasaray gerekirse 0-0' ın üstüne yatması lazım yoksa mourinho' nun takımını başka türlü eleyemeyiz.
drogba ile burak birlikte oynarsa şayet galatasaray farklı malup olur. kanaatimce, zannımca ve fikrimce burak oynatılmamalı.
bu akşam başbakan istifa ettiğini açıklasa bile ...

- olm tayyip dur iki dakka .... !

diyip her türlü izlenecek maçtır.
Chelsea'yi bir türlü gözümde büyütemiyorum. Halbuki adamların sayısız başarıları var. Çok da büyük kulüp. ama ben korkmuyorm nedense. Bir dortmund, PSG gelse çok daha fazla tedirgin olurdum. Galatasaray'a inanıyorum. Başarılar diliyorum. Hak eden kazanır inşallah. Aynı zamanda, bu maçın türkiye'nin sikik gündemini değiştirmeye hakkı yok. Adettendir kadro isteği/tahmini;

muslera
eboue, semih,chedjou, telles
ceyhun
selçuk,melo,sneijder
burak, drogba
fenerbahçeli olarak galatasaray' ı destekleyeceğim maç. (pek umutlu değilim açıkçası, chelsea 1-3 alır bence)

not: evet böyle fenerbahçeliler de hâlâ var.
çok heyecanlıyım lan.
sabahtan beri galatasaray sözlük teki 12 dakikalık intro yu izliyorum.

hem korku hem heyecan hem umut ne ararsan var içimde. diyorum ilk dakikalar gol yersek tadı tuzu kalmaz maçın.
bir yandan defansa güvenememek...
ilk yarım saat gol yemeyelim aman. sonra takımın güveni gelir kendine.
bir yandan da ilk dakikalarda gol bulursak diyorum.
kafam çok karıştı lan.

http://www.rerererarara.net/
(bkz: bugün günlerden galatasaray)

el üreme organıyla gerdeğe giren şom ağızlı şikeci ibnelerin chelsea'nin kazanmasını istediği maç. anlaşılan cech'in yiyeceği goller sadece chelsea'ye girmeyecek.

yenilirsek de üç beş çuval kına yollarız bunlara, anca yeter amk.
chelsea'nin tt arena'ya boruları döşeyeceği maçtır.
galatasaray ın olimpiyakos gibi sürpriz yapacağı maç. 2 - 0 biter.