bugün

izlediğimiz en iyi fenerbahçe ile sadece 1-0 galibiyetçikle biten karşılaşmadır. kaçan penaltımız inşallah tura mal olmaz. belki sadece baroni nin sözleşmesine mal olur.

taraftara not; galastasaraylıyım ve önümüzdeki 20 yıl boyunca belki de birkaç kez yaşayacağım final sevincini dostumuz fenerbahçe ile yaşamak istiyorum.

son 90 dakika. ha gayret çocuklar. meireles, kuyt ve sow a güveniyorum. webo sen gerizekalısın. son dakikada gördüşün kart ile maçı kaçırdın.
vura vura vura, kıra kıra kıra fenerbahçemin kazandığı maç.

bütün bukalemunspor'lu orospu çocukları; dağılın şimdi.
eğer 38 maçtır yenilmeyen bi' takıma 90 dakika boyunca cehennemi yaşatıyorsan, büyüksün fenerbahçe.
mal mal konuşan kediciklerin göt olduğu maçtır. benfica yı sahadan sildiğimiz maçtır. bu ne yeaa bu mu benfica diyen futbol özürlüleri var sikimsonik yorumlar yapmayın fenerbahçe adamın amına koyar!
fener in direklerle mücadele ede ede kazandığı, benfica yı kadıköy e gömdüğü maçtır.
amsterdam a bir kaldı.
amın feryatlarına kapak olmuş maçtır. Nooldu lan taşak oğlanları?
fenerbahçe nin benfica yı sahadan silip attığı maçtır. maçın hakedilen skoru 3-0 olmakla beraber, fenerbahçe de cristian cenabet oynadığı için 2 gol buna kurban gitmiştir. maçtan önce benfica dan çekinen bir birey olarak, bu maçı izledikten sonra final biletini fenerbahçe de görüyorum, karşı tarafın nevri döndü zira.

not: webo yok diye üzülmeyin, fenerbahçe bu oyunu lizbon da da oynarsa bu takımı webo olmadan da siker atar. tebrikler fenerbahçe!
direklerin fener e farkı benim de para kazanmamı engellediği maçtır.

2.5 olan tek maçlık kuponumu direkler yatırmıştır, hay ben o direği oraya dikenin...

bu arada tebrikler fenerbahçe, darısı lizbon a
Fenerbahçe'nin dibine kadar hakkettiği; ancak ne yazık ki haketmediği bir gol bularak kazandığı maç. Hakem hataları hep real madrid'in, Manchester'ın lehine mi olacak arkadaş. Yalnız maçın hakkı fenerin en az iki farklı olarak maçı kazanmasıydı.

Bir galatasaraylı olarak fenerli kardeşlerime tavsiye vereyim. Fazla sevinmeyin. Benfica'ya karşı 1-0 çok iyi bir sonuç değil. Bunu aykut kocaman faktörünü göz önünde tutarak söylüyorum. Eğer fenerbahçe portekiz'de aynı hırsla ve istekle sahaya çıkmazsa, ben çekileyim kontradan gol bulayım diyerek sahaya çıkarsa, şunu söyleyeyim Benfica, Lazio değildir. 20 dakikada üçlük yapar adamı. Bugün Benfica'nın kötü oyunun sebebi, fenerbahçe'nin isteği ve Benfica'yı oynatmamak üzerine kurulu sistemidir.

Tebrikler fenerbahçe, yolunuz amsterdam değil, kupa olsun....
Fenerbahçeli taraftarların hakettiği maçı kazandığına, finale bir adım daha yaklaştığına sevinmesi gereken maç. bir galatasaraylı olarak ülkemiz adına biz de seviniyoruz.
Bize 38 maçtır yenilmeyen benfica galibiyeti yaşattığın için TEŞEKKÜRLER FENERRBAHEÇEM !!!
ALLAHA ŞÜKÜRLER OLSUN...
ilk yarıda fenerbahçe lehine korner verilmesi gerekirken kale vuruşu verildiğinin unutulduğu maç.
fenerbahçe adına kusursuz maç. takımlar iyi değil dediler, fenerbahçe gruptan çıktı. çeyrek final dediler, geçtiler. lazio kim yeeaa oldu fenerbahçe koydu geçti. ve bugün yenilmeyen benfica'yı pozisyon vermeden yendiler. tek kelimeyle helal olsun.
1-0 fenerbahçe galibiyeti ile sonuçlanmıştır.

bir galatasaraylı olarak tebrik ederim.
inşallah fenerbahçe finale çıkar.

aykut kocaman ı korkaklığı için çok eleştirdim ama fenerbahçe tarihinin en büyük başarısına imza atmak üzere. tebrikler.

kaliteli ayaklara sahip takımda en beğendiğim oyuncu salih uçan. bu çocuk daha çok oynadıkça yıldız olacak.
bugün gökhan gönüle ayrı bir parantez açalım. helal olsun çocuk sana.
haksız çıkmaktan son derece memnun olduğum maç fenerbahçe bastırdı bastırdı hakettiğini aldı. şunu unutmayalım aynı baskıyı 2.maç benfica yapacak hazırlıklı olmak lazım sonra vay efendim aykut'a bak geriye çekti falan diye saydırmasın millet. deplasman oyunu diye bişey var.
pierre webo moussa sow'uyla, orta saha salih uçan'la, cezan alan taraftarla, gidiyoruz amsterdam'a!

fenerbahçe bu gece belki de sezonun en iyi futbolunu oynadı ama maçın hakkı bu değildi. kaçan penaltı, direkler.

umarım finale giden biz oluruz.
maç öncesinde fenerbahçe için golsüz beraberliğin iyi bir sonuç olacağını öngörüyordum ancak maç sonundaki yorumum fb nin farkı kaçırdığı yönündeydi.
tebrikler fenerbahçe, final yolunda başarılar.
not: tahmin edemeyeceğiniz kadar iyi bir bursasporluyum ama öncesinde türküm.
Keşke Fenerın golü olmayan kornerden gelmeseydı de bu ıyı oyunu öyle taçlandırsalardı dedırten maç olmuştur kı galıbıyette taraftarn payı oyunculardan fazladır.
futbolu pes oynamaya benzeten garibanların baroniye yüklendikleri maç olmuştur.

şu pozisyon gol olsaydı yok bilmem ne o penaltı kaçmasaydı şöyle olcaktı fasafisoları ile yürümüyor bu iş. peste bir gol kaçırırsın. iki sıfır alacağım maçı bir sıfırla aldım mantığı belki bir pes maçı için geçerlidir amma velakin gerçek dünyada futbol kaderi diye bir olay mevcut.

ilk yarının sonlarına doğru fenerbahçenin kazandığı penaltı ile baroni topa son derece sert ve köşeye vurarak çok güzel bir penaltı vuruşu gerçekleştirdi. kaleci doğru köşeye uzanmasına rağmen top öyle sert ve köşeye gitmişti ki top bir kaç santim daha sağa gitse idi yüzde yüz başarılı bir penaltı vuruşu gerçekleşmiş olacaktı. yani anlayacağınız o top bir kaç santim ile direğe çarptı diye tuttuğunuz takımın bir futbolcusuna küfürler saydırmanız anlamsız. boşuna debelenmeyin o an dünyada hiçkimse o adam kadar o golün kaçtığına üzülmedi.

diyelim ki penaltı gol ile sonuçlandı. maç yine bir sıfır bitecekti. kötü ihitmalle bir bir. iyi ihtimalle bir gol daha bulup iki birlik bir sonuç. söylediğim gibi izlediğiniz bir pes turnuvası değil. hem fenerbahçenin oyun yapısı artık belli ve oturmuş. bu takım skoru korumaya çalışır. bayernin barcelonaya yaptığını yapmaz. yine de tebrikler fenerbahçe. adamsın cristian.
fenerbahçe ve benfica nın, avrupa liginin tempo ayarını yukarılara çekmek için var güçleri ile çalıştığı maç olmuştur.

bunda ; iki takımın da bu seviyeye gelene kadar oynadığı maçlarda sıkı futbolla aldıkları olumlu neticeler, fenerbahçe nin, skor avantajına rağmen maç öncesinde portekiz seyahatinin zorlu geçeceğini bilmesi, hakemin oyunun akışını etkilemekten uzak tutumu ve benfica pivotu cardozo nun servisi sağlayacak argümanları verememesi etkili olmuştur.

bu sezon avrupa da iyi işler çıkaran fenerbahçe nin, ağırlık merkezi orta alan olan futbol pratiğini ; seri galibiyetlerinde önemli bir rol olarak değerlendirdiği söylenebilir. meireles in, rayında sergilediği mücadele dozu, cristian ın, kritik maçlardaki paylaşım içerisinde seyreden oyunu, gökhan gönül ün sağ kanada entegre olarak rakibin hızlı kanat başlatıcılarının aklını çelmesi ve ziegler in de, kalibresi ölçüsünde yaptığı rahatsız edici çıkışlarla merkeze ortak olması dikkat çekenler.

portekiz deki maçın, fenerbahçe nin avrupa ligindeki en zor müsabakası olacağı kesin. ancak avantajları da yok değil. bunlar temel olarak ; mehmet topal ın sabit yapısını farklı bölge opsiyonları eşliğinde unutturacak olan caner in jokerliği, lazio, plzen kadar mücadeleye odaklanmayan benfica orta alanının yapacağı kritik hataların ; kontraya meyilli olmasa da fenerbahçe nin işine gelebileceği, cardozo nun zaman zaman içinde bulunduğu ağır aksak yapısının ; şayet ki formda olmazsa, benfica nın vitesini aşağıya çekebileceği, koşu noktalarını belirleme kaliteleri üst düzey olan sow ve kuyt ın, hücuma dönük yüzlü benfica nın boşluklarını değerlendirebileceği şeklindedir.

bekleri iyi işleyen, hücum elemanları hareketten caymayan bir benfica yı portekiz de durdurmak kolay olmasa da, fenerbahçe nin geride bıraktığı tablonun ; bu yönde çok fazla sıkıntı ihtiva ettiğini söylemek güçtür.
şanlı fenerbahçe'nin benfica'yı 1 - 0 yalan ettiği maçtır. ayrıca vefalı fenerbahçe taraftarlarının serkan acar'ı unutmadığı maçtır.
''hakeden kazansın'' ın hakedeni fenerbahçeydi.
hakettiği gol anlamında belki daha fazlasıydı ama benfica gibi bir takıma yaşattırdıkları hiç küçümsenecek şeyler değildi.
sarı kart yememesi gerekenler sarı kart yedi. o kötü oldu. yiyeydiler, kırmızı yiyeydiler de krasic selçuk falan yiyeydi ya.
o kaçan penaltı parmağımın delinmesine sebep oldu da olan oldu artık. orada alexi bi özledik yine!

futbol bu, bu oyunla yenilgi bile olabilirdi. yenilseydik bile, kızacağımız bir şey yoktu ya işte işin en güzel yanı bu oldu!
tebrikler fenerbahçe'm.
Onlar bizi boyle yakalasalar skor en az 3-0 olurdu.
fenerbahçe bu akşam futbol dünyasına önemli bir mesaj vermiştir. "hiç bir takım yenilmez değildir" mesajıdır bu..kırk maçtır yenilmeyen benfica'yı yenme onurunu bizlere yaşatan fenerbahçe takımımızı başta aykut hoca olmak üzere tüm futbolcuları kucaklıyor ve gözlerinden öpüyorum...
bugün fenerbahçe formasında türk yerine alman bayrağı olsaydı 4-0 bitecek olan maç.

maçı izlerken takımın iyi oynadığını anlamıyorsun, sonra durup düşündüğünde her şey daha net ortaya çıkıyor. karşında hangi ligde olursa olsun 38 maçtır yenilmemiş, 38 maçta 86 gol atmış bir takım var ve sen bu takıma karşı 1 penaltı kaçırıyorsun, 2 topun direkten dönüyor ve en önemlisi pozisyon vermiyorsun. çeyrek final ilk maçından sonra fenerbahçe büyük oynadı demiştim ama bu maçta daha büyük oynadı.