bugün

--spoiler--
bdp li kışanak kendi anayasalarını yazmak için 12 Eylül referandumunu boykot ettiklerini belirterek, "Bizim rengimiz belli; sarı, kırmızı, yeşildir. Taraflarımızı en güçlü şekilde örgütleyeceğiz. Onlar bu renkleri kabul edecek ve onlar bizim yazdığımız yeni anayasayla Kürt halkına özgürlük ve demokratik özerk Kürdistan gelecek"
--spoiler--
kışanak özerkliği ilan edeceklerini bunu türk devletinden beklemediklerini de ifade etti ve bir söylentiye göre 23 eylül tarihinde gerçekleştireceklermiş. kck da bunun için hazırlanıyormuş bölgenin güvenlik güçlerini devralacakmış.

--spoiler--
Öcalana göre demokratik özerklik; KCKnın ve BDPnin güçlü olduğu yerlerde kentin güvenliği dâhil bütün yönetimi devralmasıdır. Öcalan örneğin Diyarbakır'da 5000 KCKlının güvenliği devralacağını ve bu durumda çıkacak çatışmalarda günde 1000 kişinin öleceğini söylemiştir.
--spoiler--
ne yazık ki iyiye gitmiyoruz durum ciddi dediğim söylentidir. yine çok can yanacak, çok ocak sönecek. zaten akil adamların gelmesi de bunun bir göstergesiydi. bize bunları yaşatan bütün nankör şerefsizleri açıkça lanetliyorum. özerk kürdistan değil, sizden ne köy olur ne kasaba diyorum. böyle bir bok yemeye kalkarsanızda geberir gidersiniz, dağdaki sefil kardeşleriniz gibi.(pkk için söylenmiştir oraya buraya çekmeyelim).
(bkz: hayal kurmak serbest)
bu ne zaman oldu leyn doğudayım birşey duymadım denecek durumdur.
adı üstünde söylentidir.
fantazi olmakla kalası söylentidir. habertürk te az önce "olduğu gibi" programında tartışılmış, dolayısısyla sinirlenmeme sebep olmuş durumdur.
nerde o günler azizim...
keşke böyle birşey yapsalar da kurtulsak bu çirkeflerden.
ama sıkar...
göt ister, taşak ister...
böyle birşey yapıp dünya kamuoyunda gayrimeşru duruma düşerler, dolayısı ile türkiye güvenlik kuvvetleri ile bölgede orantısız güç kullanma şansına sahip olur.
körün istediği bir göz allah verdi iki göz.
keşke böyle birşey yapsanız be...
inşallah da yaparsınız.
reflekslerimiz o kadar körleştirildi ki, bir kısım şerefsizler artık alenen ülke hakkında ciddi saçmalıklar ortaya attığı halde hiçbir taraftan -bizi temsil edenler dahil- tatmin edici bir cevap gelmiyor.

ayrıca kürtlerin hakkını savunduğunu iddia eden, böyle hayalperest hikayeleri ortaya atan adamlar daha kendi dillerini konuşamıyor.*: http://www.internethaber....i-konusamadi--293827h.htm

en azından biraz gerçekçi şeyler isteyin de demokratik haklarınızdan yararlanın; çünkü böyle anca nah alırsınız!
(bkz: sikerler)

götü kalkan ırkın hazin sonuna doğru gidiyoruz.
bi ziktirip gitsinler tamamen kurtulalım lavuklardan dedirten soylenti. ogretmeni, doktoru, devlet gorevlilerini cek birbirlerini oldursunler dursunlar feodal hıyarlar, "yandım allah bir yudum su diyeni" bile alma. Vize basvurusunda bulunsunlar ama hep reddedelim. olmamalari gereken yerde olanlara bes on gun musade et pılını pırtısını toplaması icin; sonra mubadele yapalım; bırakalım kus ucmaz kervan gecmez dagda yasasınlar; domatese sefatliye muza hasret olsunler. kopyayla alevere dalevereyle universitelere, devlete girmis olanların yerine anasının aksutu gibi helal olan ozde vatandası koy. zambiyadan bile odtuye ogrenci al bunları yaklastırma. beles elektrigi suyu kes, okulları hastaneleri yık, iran girsin ziksin birak, yahudi yerlessin amlarina koysun biz bir ara burunları surtunce geri alırız.

sagduyulu edit: yaw insan boyle diyor ama asker arkadaslarida aklına gelince yazık lan diyor yuregi elvermiyor.hem bu yazılanlar insanın aklına ilk gelenler, kolay olanlardır ve cogu zaman kolay olanı secmek insanı yanlısa surukler yazı bu mahiyette okunmalıdır; kolay gele
memleketin dört bir tarafında, özellikle istanbul da olan bütün kromançiler, bulundukları yeri terkedeceklerse sevinirim belkide, hem aramızdan ayıklamış oluruz hemde delikanlı bir savaş olur, herkesin tarafı netleşir hiç değilse!
nereye gidiyoz lan siz gidin öfkesini ortaya çıkaracak yazarcıkların zeka seviyesini anlamama yol açan durumdur.lan larvalar siz beyninizde zaten bölmüşsünüz memleketi çoktan vermişiniz özerkliği bölücü dediğiniz zevata.kurtarmakta memleketini sevip ayrılmak istemeyen kürtlere düşecek ne edelim.
öyle bir açıklama için güven, özveri ve tecrübe lazımdır.
görünen, gerçek olsaydı bilime gerek kalmazdı.
evet veren koyun vatandaş'ın bu konuda tepkisini merak ediyorum doğrusu.
güncel Önemli Başlıklar