bilimden, teknolojiden habersiz cühela tiptir. bu kadar fosil, bu kadar bilimsel çalışma ve bu kadar kanıt varken hala evrim yok demekte ve herşeyi allaha refere etmektedir. muhtemelen evrimini tamamlayamamış tiptir. yakın amanda kendisinin doğal selekse olması dileğiyle. evrim akıl fikir versin.
"evrim var deyip bilgili olacağıma, evrim yok deyip cühela olmayı tercih ederim" a master of thoughts
maymundan gelip insan olan ve tekrar maymuna giden insan tipleri.
21. yüzyılda hâlâ evrimi "benim atam maymun değil" diye açıklamaya kalkan cühelâdır.

arkadaşım, evrimi ucundan kıyısından bilen kimse "insan maymundan evrimleşmiştir" demiyor. insanın da bir primat olduğunu ve maymunlarla ortak bir atadan geldiğimizi söylüyor.

peri masalları kadar kulağa hoş gelmiyor tabiî milyonlarca yıllık süreç ama böyleyken böyle.
yazar maymundan geldiğini kabul ediyor olabilir. lakin evrim falan zıvırtıdır başka birşey değildir.
bende evrime inanmıyordum aslında taa ki;
(bkz: dostum sende evrimin tersine işleyişini gördüm)
halt eden tip.

efenim sebebine gelince: insan evrimleşmektedir. yani demem o ki insan, insanlıktan maymunluğa doğru evrimleşmektedir. kim o evrim yok diyen tipi tip.
savunma halinde tip tir . iddiası ispatı yoktur. bu kadar fosili olan varlığı açıklayamaz. hatta bugün var olan türlerin kökeni hakkında gram telakkisi yoktur.
Fosillerin uydurma bulunan sözde ''homo sapiens'' isketletlerinde yapay olduğunu anlayacak kadar maymunla akraba olmayan tiptir.doğru yoldadır.
(bkz: #8393864)
evrimin maymundan gelmek olduğunu zanneden maymunların içerisine girdiği tip. adam cahil cühela. ulan at kafası önce bir evrimin ne olduğunu öğren sonra itirazını söyle.
inançlarını yaşanılan yüzyıllarla bağdaştırmayan "tip"tir.
evrim teorisi oldukça güçlü, gerek fosil kaynaklarla gerekse homolojik karakterlerle desteklenen bir teoridir. inanç sistemi değildir. teoriyi red durumu varsayılanlar arasında söz konusu olabileceği gibi; kabul etme durumu da varsayılar arasındadır. kişi hür iradesiyle, aklı fikriyle araştırıp kabul etme veya doğru bulmama yetkisine sahiptir. ancak din olgusunun çarptırılıp evrimde yeri yok zırvalıklarına kulak asarak bu kabul-red durumunu dengede tutması hassastır.
evrim ve din olgusunun çatışmak zorundaymış şeklinde sunulduğu düzende cepheleşmenin bir sonucudur.
- evrim var.
- bence yok.
- sen cahilsin sana göre yoktur tabi.
- uzatmayalım geçerli kesin bir kanıt olmadığı için ben öyle inanıyorum, sen öyle inan.
- inanacaksın yoksa cahilsin derim.
- ya abi bi siktir git. varsayalım evrim var dedim. ne değişti? dünya daha iyi bir yer olacaksa kabul edeyim... ne bu a.q. zorla evrimi kabul ettirmek için baskı yapıyorsunuz. size ne insanların düşüncesi. sen öyle inan o öyle inansın. sana ne zararı var? girip çıkan var mı?
"evrim evrim diye tutturdunuz, ulan bütün evrimler götünüze girsin" dedirteceğiniz sonunda ama hala böyle bir şey yok, gayet sakin olun.
tip değil tıp tır. Tıp söylüyor lan.
canlılar içinde bir gelişim ve değişim vardır. ama allah kesin olarak vardır. darwin foseptiği içinde boğulan bir arkadaş ilk madde olgusunu allah dışında bir kavramla açıklasın tartışmaya ondan sonra devam edelim.
* (bkz: evrim yoktur az allah vardır)
karşınıza "e o zaman niye şimdiki maymunlar evrim geçirip insan olmuyolar ki neden hala maymunlar?" şeklinde bir soruyla çıkabilicek tiptir!
doğa ananın! insana tanıdığı bu ayrıcalığa takılmış da olabilir. milyar çeşit börtü, böcek, canlı olsun. hepsi ortak bir atadan türesin. ama içlerinden sadece birisi düşünüp teknoloji geliştirsin, iletişim kursun, birikimini sonraki nesillere aktarsın. neden diğer canlılarda doktor moreonun adasındaki, maymunlar cehennemindeki gibi düşünüp konuşmuyo da bi tek biz. demek ki hakkaten azimli evrimleşmişiz. insanoğlu işte hırs yapmış, yememiş içmemiş evrimleşmiş uzaya çıkmış. amcaoğlu da halen ormanda daldan dala atlasın, birbirinin bitini ayıklasın
termodinamik kanunun ikinci maddesinin adı entropi'dir ve türkçe karşılığı-izahı şudur: şey, zamana paralel tahribat yaşar. yani her şey zaman geçtikçe olumsuz bir değişim yaşar pozitif bir gelişim değil.. bu durum insanla sınırlı değildir. tarlanın ortasına 2014 model bir bmw koy 100 yıl sonra gel bak, başı götü dağıtmış bir halde bulursun. ben 25. yy da yaşasam bile bu durumu bana hangi evrim alimi izah edecek merak ediyorum.
dini inancı olan tiptir . evrimin lduğuna inananda maymundan gelmiş olabilir.
Saçma olduğu içindir. islam daha mantıklı.
Hala var diyen tiplerden masumdur.
Evrim yok diyen arkadaşa sormak istiyorum. Babayın kuyruklu(çift kuyruklu olanları da var) sperminden iki ayağı üzerinde durabilen, düşünüp konuşabilen bir yaratığa dönüşmen evrimi doğrulamıyor mu?

Ayrıca evrim demek maymundan gelmek demek değildir, bu evrim teorilerinden sadece birisidir.