bugün

Belki 1-2 gün tutabilirim.
Kismet olursa tutacağım.
Hızlı geçer inşallah amin.
sanmıyorum 2 seneden beri pas geçiyorum ..
Allah'tan bir mani olmazsa oruçlu olacağım.
bu sene tutmayacağım, kendimi bildim bileli tutarım normalde. bu sene ilaç kullanıyorum.
aralarında ben yokum. belki havuç yutabilirim ya da balık tutabilirim ama. nasıl espri.
en son 2015 te oruc tutmustum.
musluman bir cocugu seviyordum filan o donem.
bir takım mumin askları:)
onun oncesinde son oruc tutusum 1998. ortaokul ve lisede sık sık tutardım. bazen butun ay. bazen birkac hafta.

bu sene icimden gelmiyor. tutmıcam.
hicbir duam kabul bile olmuyor benim:(
bazen diyorum yanlıs tanrı ya filan mı dua ediyorum.
bu din min islerinden anlamam zaten.
kendimce sadece ara sıra tanrı yla sohbet ediyorum, dua ediyorum, dileklerimi ve temennilerimi iletiyorum kendim, ulkem, arkadaslarım, ailem ve dunya icin.
Beni de ekleyin oraya.
inşallah...
Allah nasip ederse tutacağım. Her sene olduğu gibi...

Bu vesileyle;

Hastalıksız, sağlıkla, huzurla ve birbirimize edeceğimiz güzel dualarla bir ramazan geçirmemiz nasip olsun inşallah.

inanmayan, farklı mezhepten olan arkadaşların da ramazanı kutlu olsun.

Selam ve duaaaaaa ile...

Evet
Kısmet olursa... inşaallah :-).
2 yıl geçirdiğim hastalık yüzünden tutamadım. Bu yıl nasipse tutacağım. Heyecanlıyım. *
Ben tutmam. Oruç ben de ekstra asabiyet yapıyor. Zaten asabım bozuk.
Tutmayacam şeker düşmesi var bende.
Allah, tutmayı nasip eylesin.
Kahve içmeden yaşayamam ama tutmama nedenim bu değil tabi. inanmıyorum ve çok saçma buluyorum..
Mendebur kâfir zındıklar toplanmış gene.
inşallah tutacağım.
Burada ilk ramazanımı hatırlıyorum. Lys'ye hazırlanıyordum. Bende ramazan ilk günler baş ağrısı ve dahasına sebep olur. Olmasın diye pencereyi açıp öyle uyumuşum (sıcak) (vakit geçsin diye uyudum) daha kötü olmuşum. Bir başlık gördüm "yazarlar iftara ne yapacak" bana öyle sıcak bir başlık gibi geldi ki. Akşama hasta olmayan da mı var? Diye de düşündüm. O dönem pek arkadaşım kalmamıştı şehirde, hem sınav stresi bayağı da gergin hissederken burada öyle başlıklar hoşuma gidiyordu. Öyle bi anı. Bi durum.
öğlene kadar eşlik ederim size...
Sözlüğün eski geleneği olarak her gece başlığı canlandıracak yazarlardır. Evet.
Bunlardan biri de benim.
yaz beni lan.
allah cümlesininkini kabul etsin.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar