bugün

doksanlı yıllarda çok moda olmuş şeyleri asla bilemeyeceklerdir.

kısaca sayacak olursak;

* elma şekeri alıp yemek
* çekiliş çekmek
* atari salonlarında street fighter oynamak
* taso biriktirmek
* sokakta cilli (bazı yörelerde miliş) oynamak
* doksanlı yılların eşsiz şarkıları
* sokak arasında maç oynamak
* trt 1'de susam sokağını ve bizimkiler'i izlemek
* show tv'de tutti frutti'yi izlemek
* turbo sakızlarından araba resimlerini biriktirmek
* futbolcu resimlerini biriktirmek
* yılbaşı akşamlarında ailecek tombala oynamak.
* kaygısızlar ve kültigin'in ne olduğunu hiç bilemeyecekler ayrıca.....

uzar gider bunlar yazar kardeşlerim başka varsa sizde katkıda bulunun.
Pokemon.
90 lar sarkilar. Ayni bizim 80 leri iyi bilememiz gibi.
allı ballı güllü macununu bilmeyecek olmaları.
pokemon ve yu gi oh.
(bkz: sanal bebek)
Benim zamanımdaki matematik hocasını asla bilemeyecekler. Mekanın cennet olsun hocam.
carli is basinda.
Böyle kendimizi şişirip durmayalım efendim. Sonuçta o çocuklarında kendilerine göre modaları var. Bizim zamanımızda tetris vardı ateri vardı biraz büyüdük counter oldu vs. E bu bebelerde mahalle maçı yapıyorlar yine onlarında tabletleri var telefonları var işte zaman sürekli değişiyor. bunda artistlik yapacak ne var. Çok istiyorsan sana alkış tetrisle oynadın bakkalda cipsten çıkan tasolarla oynadın, misket oynadın tamam bizde bunları yaparak büyüdük ama şişincek ne var?
Artist oynamak resimli oyun kağıtlarıyla, walkman dinlemenin zevki, hediye kazanmak için aynı resmi bulup tamamlayıp oyuncak almaya çalışmak en önemliside mektup yazmaktı sevdiklerimize.
siyah beyaz televizyonun yakından kumandası olmak.
7,4 şiddetindeki gölcük depremi ve etkileri.
Teletext, Hugo, cine5.
Bakkal amca farketmeden cipsleri mıncıklamak.
bilgisayarsızlık. şimdi maşallah 3-4 yaşında çocuklar yaramazlık yapınca 15 dakika tabletle oynamama cezas alıyorlar.
sega marka atari.
casper, jetgiller, büyük kırmızı köpek clifford.
sobada kestane kızartmak.
şurda da küçük çalılar olsun diyen ressam abimiz. (bob ross)
ruhsar.
düdüklü şeker.
walkman.
kaset kalem ilişkisi.
sokakta gerçek arkadaşlar ile oyun oynamanın nasıl olduğundan başlayan listedir.
tansu çiller süleyman demirel ve necmettin erbakan üçlüsü.
sikilacci. nami deger sik ilacı.
orta 1'e gitmek
ecevitin piclikleri , basortusuyle devlet kurumuna alinmayan bayanlar , hrant dink cinayeti. ikiz kulelerin bombalanmasi , tsunami, sokak oyunlari , ac kapiyi bezirgan basi, simiiit , atari.
Koalisyon dönemleri ve başka partilerdir efendim.

99 doğumlu kardeşime bile acıyorum len. Çocuk kendini bilmeye başladığı 3 yaşından itibaren tayyipten başka siyasetçi görmedi. Anaokuluna başladı tayyip, ilkokula başladı tayyip, ergenliğe girdi tayyip, liseye gidiyor tayyip...
olm adı üstünde 2000 ve sonrası doğumlulardan bahsediyorsunuz mal mısınız amk? bunlar zaten bir bok bilmiyor yani en basit şeyi bilmeyen çoluk çocuk için niye darbelere kadar gidiyorsunuz ki 90 doğumlular çok biliyor sanki.
eski nokia larda 2 5 8 0 tuşlarına basılması ve akabinde çıkan hakaret içerikli mesaj.

Bilemezsinlz olmm.
(bkz: Gheorghe hagi)

önemli şeylerdir.
Cep telefonsuz, internetsiz hayat.