bugün

http://www.youtube.com/watch?v=k_FEn78yJPU

bu görüntülerle başlamıştır. tabi star tv göstertmemiştir bunları..
teknik direktörleri 10 puan'daki takımı için hala ikinciliği garantilemek istiyoruz diye açıklama yapanların anlayamayacağı maç.
"12 sene önce kupa aldılar hala seviniyolar" diyen ama o kupanın gruplarından çıkmayı garantileyecek bir sonuç alınınca deliler gibi sevinen gerizekalıların anlayamayacağı, isterse 14-16 takımıyla çıksın karşındaki takımın united olduğu, gelen takımın türkiye futbol liginde takviyesiz her sene kafaya oynayacağını anlayamayan insanların bok attığı maçtır. ayrıca bu maçın yer aldığı grupta şaka gibi de bir olay vardır. cluj manchester a gs de bragaya yenilirse gs 7 puanla gruptan çıkacak. 7 puan. şaka gibi.
Heyecan dolu bir maç olmuştur. Galibiyeti çekemeyen fenerli kardeşlerimizi de görmemizi sağlamıştır. (#17614742) Ayrıca benim gibi galatasaraylıları memnun eden; saldıran, rakibi boğan, pres yapan bir galatasaraydır. UEFA kupasını da kazandıran bu mentalite olmuştur diye düşünmekteyim. Galatasaraylılara 15 puan alma hevesi veren şey bu tarz bir futbolu Old Trafford'da as kadro ile oynayan ManU'ya karşı oynayabilmektir. Marsiyla karşısında pısırık pısırık oynayan, Aykut Kocaman gibi birini teknik direktör olarak sevebilen bir fenerbahçelinin bunları anlamasını zaten pek beklemiyorum. Yine de ManU'yu yenmek başarıdır, UEFA grubundan ne kadar kolay ya da zor olduğuna bakmaksızın birinci olarak çıkabilmek başarıdır. Kimin daha başarılı olduğu konusunda saçma sapan bok atma girişimleri yersizdir.
(bkz: galatasaray/#16911113)
17 mayıs 2000 galatasaray arsenal maçından sonra ülkede izlenme(rating) oranı en yüksek spor müsabakası olmuş...
welcome to hell ! have we put?

koyduk m.u ???

galatasaray'ın bir kez daha türkiye'nin en güçlü kulübü olduğunu gösterdiği ve galatasaray düşmanlığı yapanların eline verdiği maçtır.

şampiyonlar liginde ilk iki maçta sıfır çekip, üçüncü maç sonunda bir puanla dördüncü sıradayken, şimdi 7 puanla ikinci sırada olmak büyük bir takımın başarabileceği bir iştir. bu da türkiye'de ancak imparator fatih terim ve galatasaray'ın başarabileceği bir durumdur.

bazı adını feriha koyduğumun çocukları ise zaten manchester yedek kadroyla çıkmıştı, babam da yener yedek kadroyu diyolla. rahat olun siz, zaten babanız yendi..

biz bu maçla ve sonuçla sadece manchester'a koymadık, bazı galatasaray düşmanlarına ve takımlarına da koyduk!!!

Tebrikler GALATASARAY, Tebrikler Aslan yürekli adamlar... Tebrikler imparator Fatih Terim...
galatasarayın gayet iyi bir oyun ortaya koyduğu, riera, amrabat, ebue, semih gibi oyuncuların sivrildiği, diğerlerinin de daha iyi gözüktüğü ve 1-0 kazandığımız maç.

-riera şiir gibi oynadı maçta. demek ki adamın yeri sol bekmiş*

-manu için yedek takım diyorlar ama bu oynayan yedek takım bizim ligde açık ara şampiyon olur. mesela o hernandez denen adam 2 hafta önce attığı 3 golle manu'yu kendi liglerinde, 2-0 geriden 3-2 galibiyete taşıyan adamdır*
ayrıca bu yedek kadronun değeri 130 milyon euro!!!

-galatasaray doğru bir taktikle her orta ve pası, düşünerek, har vurup harman savurmadan yaptı. defansta olabildiğince açık vermeden oynadı.

-taraftar müthişti yine. daha doğrusu bunu star tv. sayesinde sadece manu futbolcularından, yabancı kanallardan ve yorumculardan anlayabildik. hepsine helal olsun. ayrıca bu atmosfer manu'nun genç oyuncuları için önemli bir tecrübe olmuştur muhtemelen. hatta belki de ferguson'un bir amacı da budur.

-bu galibiyet galatasarayın cl'deki 50.galibiyeti oldu. ayrıca manchster united'ı da ilk kez yendi. 93'de elemişti ama yenememişti.

-bir türk takımının bir ingiliz takımını attığı kafa golüyle yenmesi de ayrıca ilginçti.

-cluj'un braga'yı yenmesi de avantajımıza oldu gibi. artık braga'ya iddaası kalmamış bir takımın karşısına iyi deplasman futbolu oynayan takım olarak çıkacağız. ayrıca cluj da ingiltere'ye gidecek. yedeklerle oynayacak olsalar da işleri zor olacaktır.

-star tv ve sahipleri. alayınıza kafam girsin.

(bkz: no way out)
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

bu da gecenin çözünürlüğü en yüksek bonusu:

http://i.imgur.com/vtZpN.jpg
melonun geri döndüğü, amrabatın harikalar yarattığı, semih ve danynin kusursuz oynadığı maçtır. lakin ben hala kime koydumuğumuz anlayabilmiş değilim. ingilizlere koyduk aslında ama çığlık kadıköyden yükseldi.
--alıntı--
anders lindegaard:müthiş bir taraftar ve yarattıkları baskı vardı. bir an için ayaklarım titreyecek gibi hissettim. böyle bir atmosfer daha önce yaşamadım.

danny welbeck: unutamayacağım bir atmosfer yaşadım. ilk yarıda iyi oynadığımızı düşünüyorum, ama ikinci yarıda kötüydük. galatasaray’ı tebrik etmekten başka bir çaremiz yok.

darren fletcher: ben takımdaki diğer arkadaşlarıma göre daha tecrübeliyim, ama hayatımda böyle bir gürültü hiç duymamıştım. taraftarın gürültüsünden oyuna adapte olmakta zorlandım. gerçekten inanılmazdı.

rafael da silva: galatasaray galibiyeti hak eden taraftı. atmosfer çok etkileyiciydi. taraftar muhteşemdi. kazanmak için gelmiştik ama olmadı.
--alıntı--

--alıntı--
Even the noise generated in the warm-up made the loudest of English atmospheres seem tame. Galatasaray fans – drums beating, bodies bouncing – whistled, sung and chanted their way towards kick-off. When it came, they just kept going. With added flares, streamers and a giant 3D lion, of course.
http://www.manutd.com/en/...atch-report.aspx?pageNo=2
--alıntı--
sözlükteki trolleri arayanların hepsini bulabilecekleri başlık olmuş bu maç. yahu nasıl bir beyinse nasıl çalışıyorsa gerçekten inanılmaz.

maça gelirsek semih, riera, hamit ve amrabat çok iyiydi. kazanmamız gereken bir maçtı ve kazandık. bragayı da yenersek kendimize güvenimiz iyice yerine gelir artık.

bu arada bütün maçın sesini kısan, koreografiyi göstermeyen, maç sonunu ve başını göstermeyen star tv, götüne kına yakabilirsin artık.
manchester united'in, avrupa kupalarında 21 maç sonra gol bulamadığı müsabaka.
taraftar gösterisi için :

http://www.sabah.com.tr/m...;albumId=45105&page=7
kazandığımız maç. oğlum ikinci yarı formasını giyip "haydi cimbom haydi gol at" dedikten 3-5 dakika sonra burak'ın golü geldi. kucağıma alıp zıpladım. gece formasıyla yattı, sabah da kreşe formasıyla gitti. güzel şey galatasaraylı olmak.
bir bursaspor taraftarı olarak galatasaray'ı tebrik ettiğim, ileriki yıllarda daha fazla anadolu takımının avrupa'da boy gösterebilmesi için ülke puanına çok önemli etkisi olan maçtır.

dün akşam maç esnasında heyecan yapmayan, sanki kendi takımı mücadele ediyor gibi stres yapmayan var mı? varsa kimliğindeki uyruğu tekrar kontrol ettirsin.
(bkz: koyduk m u)
bir çok embesili gün yüzüne çıkaran maç.

galatasaray bu galibiyet ile şampiyonlar liginde bir üst tura çok yaklaştı, avrupa ligine devam etmeyi ise garantiledi. galatasaray taraftarının sevincinin nedeni budur. ne yapalım yani, sevinmeyelim mi avrupada şubatı gördük diye? ulan bu takım 2 sene önce küme düşmemeye oynuyordu be, ertesi sene şampiyon oldu, şimdi avrupada devam etmeyi garantiledi.

yoksa, manchesterın c takımını yenmeyi başarabilen 3. türk takımıyız aq, başka bir ekstrası yok bu maçın.

manchester unitedın as kadrosunu yenen tek türk takımı fenerbahçe, manchester unitedı avrupa kupalarından elemeyi başarabilen tek türk takımı ise galatasaraydır.
oynadığımız futbol iç açıcı değil her ne kadar kazanmış olsak da manchester united hiç doğru düzgün atak yapmayarak maçı bize hediye etti. ama sezon başında şampiyonlar liginde sıfır çekeceğimizi hayal edenlere de bu 7 puan kapak olsun. yine de biz onları yarın akşamki maçlarında destekleyeceğiz.
özlemişiz şampiyonlar ligi galibiyetlerini. bu heyecanları. teşekkürler galatasaray.

umarım fenerbahçe de uefa kupasında ileri aşamalara giderde futbol şöleni olur türkiye için.
bu galibiyet başta erman toroğlu olmak üzere, ağzından salyalarla yenilmemizi bekleyen zavallılara kapak olsun.
(#17578439)

galatasaray'ın Şl maçlarında kehanetlerim genellikle doğru çıkıyor. ama her seferinde golü atacak kişileri tutturamıyorum. dünkü maça ilk yarı, maç sonucu ve skor tahmini oynasaydım iyi para alırdım heralde.

maça gelirsek dünden aklımda kalanlar; melo'nun taraftarı gazlaması ve ardından gelen gol, hamit'in direkte patlayan topu** ve fatih terim'in su şişesiyle olan enstantanesi. maç içinde hem hırsı hem aksiyonu hem korkuyu hem komediyi yaşadım. hepsi bi arada mükemmel bi film gibiydi. iyi final sürprizli olmadı, boşu boşuna ters köşeye yatırmanın alemi yok. şu braga'yı da yenelim bir üst tura çıkalım.
galatasarayın hakederek kazandığı ve sonuç olarak manchester united ı yendiği maçtır. fenerbahçeliyim.
(Not : A2 takımı yenmek, yedekleri yenmek doğrudur ancak sonuçta manchester united ı yenmiştir, galatasaraylı arkadaşların kızmamaları eğri oturup doğru konuşmaları gerekmektedir, neden çünkü fenerbahçe nin de tuncay ın 3 golü ile manchester united ı yendiği maçta aynı lafları kendileri etmiş, yok yedekler geldi paftakım vs.vs. lafları dönmüştür ki bu medyada da dönmüştür bolca gs nin şansı medyada bu laflar fazla dönmemiştir.)

(Edit: gerçekler yazılınca birilerine fena dokunuyor heralde, eksiler coşuyor, tamam yavrum hep siz haklı siz en iyisiniz siz müthişsiniz oldu mu )
bu maçta oynayan futbolcuların, yani ilk 11 lerin maddi değeri;

manchester united; 130 milyon dolar.
galatasaray : 90 milyon dolardır.

'' manu yedekleriyle geldi, cimbom o yüzden yendi, yoksa nah yenerdi ' falan diyenler oltraford da oynanan maçı da unutmasınlar. as'lara kök söktürdü galatasaray.. sarı kırmızıyı karalamaya çalışanlar önce kendi renklerine baksınlar.

1-0 süper bir galibiyettir. umarız devamı gelir.
itinayla şeytan taşlanır.