bugün

uzun bir süredir uğraşılan robinho nun beşiktaş a transferinin kesinleşmesidir. kendisi 4 yıllığına kartal olmuştur. bütün beşiktaş camiasına hayırlı olsun .

not: pazartesi günü istanbul a gelecekmiş sanırım. yıllık ücreti 6.5 milyon euro olup transfer bedeli 16 milyonu peşin toplam 26 milyon eurodur.
kaynak görmek isterim inanamıyorum galiba.
robinho için resmi açıklama yapılması ile birlikte "lisanslı huni" satışlarınında başlayacağı gelen haberler arasında.
http://www.haber1903.com/...ardian-robinho-besiktasta
(bkz: vay anam bjk coştu)
az önce beşiktaş kulübü iMKB'ye kamuya açıklanmamış herhangi bir özel durumumuz yoktur demesine rağmen, bir şeyi çok istersen olur diye düşünen bjk'li arkadaşların tarihiyle falan duyurdukları transfer.

(bkz: it s not over till the fat lady sings)
(bkz: lisanslı huni)
(bkz: yapıştır)
bir çok beşiktaşlının bile resmi açıklama gelmeden inanmak istemediği asrın transferidir.
koskoca bir bilgi kirliliğidir.

sözde transfere m-oil'in sponsor olduğu söyleniyor. m-oil %70 demirören holding'indir. yani demirören holdingindir.
eğer böyleyse bunun şirket hortumlamaktan başka bir anlamı yok. sen holding firmasının kasasından 30 milyon euro'yu alıp, direk organik bağının olduğu ve yönetim kurulu başkanı olduğun beşiktaş futbol yatırımları sanayi ticaret a.ş.'ne parayı aktarıp adına sponsorluk diyeceksin.

ya arkadaşlar oha derler adama. orada durun.

muhtemelen rekabet kurumu ve SPK devreye girer burada. çünkü bu konularda türkiye'deki denetleme sistemi oldukça iyi ve kuralcı. olay şuna benziyor; aziz yıldırım kendi şirketi olan maktaş'dan 50 milyon euro alır, yönetim kurulu başkanı olduğ fenerbahçe sportif a.ş.'ne parayı aktarıyor. gidiyor zlatan ibrahimoviç'i alıyor.

bu transferin önünde ciddi ekonomik engeller vardır. bahsedilen fiyatlar düşünüldüğünde sponsor şart ve bu sponsor m-oil olamaz.
(bkz: ziraat mühendisinden ekonomik çıkarımlar)
stad yine dolacak robinhoya beste yapılacak siyah formayı giyicek, bunları bildiği halde heyecanlanan bjk tarftarı * .
(bkz: kanlar kızılay a organlar fenere)
çekemeyen yazarların bok attıkları olaydır. inci sözlük esprileri ile burada liseli , ergen vs yazarak kendi kendilerini tatmin etme yolu da bulmuşlardır hayırlı olsun.

oysa biraz dönüp arkaya baksalar şampiyon olamadıkları halde sahaya atlayıp timsah yürüyüşü yapan kimdir unutmasalar, bursadan gol haberi var sesi duyulunca kadıköyde beşiktaş diye bağıran kimdir unutmasalar ne de güzel olacaktır.
bir galatasaraylı olarak facebook durumuma "yok artık robinho, oha beşiktaş" yazdıracak olaydır. hakikaten moil de sağlam para var demekki. oha m-oil.
ben daha görmedim transferi, dalga geçmeyin beşiktaşlılarla. bu adamı bütün dünya takip ediyor ve istiyor. -fatih altaylı/habertürk/arap yarımadası-20 ağustos 2010.*
bir an önce olsun da bitsin dediğim transferdir. yani bu bjk taraftarlarının artık her bir durumda fenerbahçe'ye laf yetiştirme gayretini anlamıyorum, madem çok üstün oldunuz, madem en iyi transferleri yaptınız lütfen kendinizi fenev dediğiniz takımla değil kendi çıtanız olan milanla, juventusla hatta gidin messinin takımıyla karşılaştırın. insan takımı böyle bir adamı transfer ediyor diye sevinir bu kimi bjk taraftarı fener'e laf sokcam diye seviniyor, gelmiş embesil embesil 2-2 mi diye soruyor. ben böyle düşman taraftar görmedim, biz sizin 8-0'la bu kadar taşak geçeydik yeminle dışarı çıkcak yüzünüz kalmazdı.
gelirse fenerbahçe taraftarı olarak m-oil'ı boykot ederim. *
fenerbahçe'li olmama rağmen,beşiktaş maçlarını izlememin nedeni guti ile q7 idi.bu herifte gelirse s.kerim fenerbahçe maç özetlerini.

bu sene şampiyon olur bak bunlar.

geldiyse tabii.
(bkz: işte kaynak)
http://www.medyafaresi.co...tal-bombayi-patlatti.html
şayet geldiyse fenerbahçenin ronaldinho yu alması artık farz olmuştur derim.
Diğer türlü ne yapsak yalan olacaktır.
+abi duydun mu? bjk quaresmayı alacakmış.
-şu portekizli, interli olan mı?
+evet abi onu alcaklarmış.
-hadi git olum işine, o tatil için bile gelmez buraya.
(imzadan sonra)
-zaten q7 yaramaz adam olum, adam olsa interde, chelseade oynardı.
+abi tüpçü çıldırmış guti de geliyormuş duydun mu?
-ya hüsnü bir siktir git. kafan mı iyi olum?
+valla bak ya.
-şu real madridde 14 senedir oynayan guti mi? olum her duyduğunuza inanmayın bu adam artık giderse barcelona ya gider.
(imzadan sonra)
-hüsnü ne lan o darülacezeye çevirdiniz takımı, 34 yaşındaki adamı almışsınız realli diye hava atıyorsunuz.
+abi birşey söyleyecem ama neyse..
-ne olum ne diyeceksen söyle
+ya beşiktaş yine be abi
-kimi almışlar yine
+robinho geliyormuş abi
-zuhahaha.. olum de get laa, hadi öncekilerin biri serseri, diğeri yaşlı ama robinhonun formasını getiremezler olum buraya.
(robinho uçaktan indikten sonra)
+abi ne iş, dünkü gazetede gördüm seni hava alanında robinho ya forma imzalatıyordun.
-kem küm..
20 Ağustos 2010 tarihi saat 00.30'da ingiliz gazetesi The Guardian'ın internet sitesinde Daniel Taylor imzalı habere göre, Beşiktaş uzun süredir peşinden koştuğu Robinho'nun transferini bitirdi.
bir çok yazarı göt eden olaydır.
(bkz: robinho gelince göte giren entryler listesi)
honduras ekibi motagua'ya söz vermiş bir futbolcunun yarattığı gerçek olmayan haberler sekmesidir.

robinho'nun yaptığı açıklama ise şöyle: " motagua çok iyi bir takım, honduras ligi de çok üst düzey bir lig, beşiktaş ise motagua kadar iyi olmasa da iyi takım. ama adı daha az duyulmuş bi' takım. şimdilik motagua'ya daha yakınım. "
Tüm masraflarıyla birlikte 26 milyon sterlin'e mal olmuş.