bugün

Galatasaraylıların Fernando Belluschi'yi izleme fırsatı buldukları karşılaşma. Ayrıca Riera'nın verilmeyen kırmızı kartı karşılıklı sayılmayan iki gol ile Fırat Aydınus tarafından katledilen maçtır.
iki takımında doğru düzgün pas yapamadığı tat vermeyen maç.
galatasaraylı olarak zevkli buldugum maç bursasporda çok hırs vardı güzel oynadılar bızımkılerde güzel oynadı maçın hakkı beraberlikti ölede oldu.
rüzgarın futbolu katlettiği maç, ben hakem olsam oynatmazdım.
bir bursasporlu olarak maçın hakkının beraberlik olduğunu düşünüyorum, her iki takımda maçın belirli kısımlarında birbirine az da olsa üstünlük sağladı, o kadar. ayrıca maçı tribünden izleyen biri olarak inanılmaz lodos ta futbol kalitesinin beklenen seviyeye çıkmasını engelledi.
son olarak ersel hocayı zamanında yaptığı oyuncu değişiklikleri için kutluyorum, ertuğrul sağlam gibi 75 dakika beklemedi!
sanki biraz fazla ve uçuk tepkilerin gösterildiği maç

eboue yok, melo yok, hamit yok ayrıca bunların üzerine amrabat yeni gelmiş, burak oynamadı, sneijder hazır değil drogba da daha afrikada takıma bile katılmamış

çabuk gaza gelmeye bayılmaktayız. takımda formsuzlar varsa yerlerine gelecek olanlar var. bence takımdaki esas sıkıntı kafa olarak lige konsantre olamamak. oyuncu yeteneklerini falan tartışmak abuk ve saçma. ne yani geçen sene şampiyon olurken bu takım kanatlarında emre ile engin oynamıyor muydu? o zaman değildiler de şimdi mi yetersizler

dediğim gibi mesele bence kafa olarak oyuncu grubunda ve biraz da terim'in psikolojik durumunda. hoca önce kendini sonra da takımı kafa olarak toparlarsa hiç de iç burkucu bir tablo yok ortada.
maraton tribununde seyrettigim mac. eksileyen eksilesin ama bukadar senedir maca giderim ilk defa misafir tribunun bukadar baskin oldugunu gordum. tebrikler ultraslan.
50 dakikadır yorum yapılmayan maç.

dünkü beşiktaş maçından sonra zaaa xd yapan kediler ortadan kaybolmuş.
Galatasaray adlı kulübün, Fenerbahçe tarafından sahasında madara edilen takımın elinden zor kurtulduğu maçtır.
bursaspor'un döşeyemediği maç. yazık oldu.

şikesaray yenilse iyiydi.
ben hayatımda böyle bir şey görmedim.
abi maçın başlarında yakılan o meşaleler neydi gerizekalı mısınız siz. yakıyosun meşaleyi bari bağır salla bir şey yap yemin ediyorum göz göze geldim adamlarla meşaleyi yakmışlar etrafa bakınıyorlar. çok zekisiniz siz. maça falan hiç girmeyeyim herkes kendine göre yorumluyor. ama şunu diyorum bunların meşale yakması bir insanın ilk defa sigara içmesi ya da araba kaçırması gibi bişeydi. ellerine yüzlerine bulaştırdılar. meşaleden sonra biz öne geçtik. yazık ettiler.
bir fırat aydınus klasiği. adamların hem penaltısını vermedi hem de golünü. he galatasarayında bir penaltısı verilmedi onu da söylemeden geçemeyeceğim. sonuç olarak bu maç %100 bursasporun hakkıydı.

maçın yıldızı da musleraydı.
etkili olan rüzgar ve bursaspor un yüksek konsantrasyonu ile becerdiği orta alanı parselleme çalışmaları dışında herhangi bir olumlu yana sahip olmayan maçtır.

bursaspor penceresinden bakılırsa, takımı bu seviyeye taşıyan teknik direktörün olmayışı, beklenenden daha çabuk atlatılan ya da en azından rakibe endeksli bir çaba olarak kendini ortaya çıkarmış. sağ kanat etkinliği parmak ısırtacak cinstendi. sağ savunmacı şener ve sağ tarafı vardiya usulü kapatan pinto, murat hatta belluschi, riera nın etkili biçimde akınları idare etmesine göz yummadılar. iki stoper serdar aziz ve ibrahim öztürk ün maçta iyi gözükmelerine rağmen, galatasaray ın özellikle ilk yarı savunmanın arka bölgesine atılan toplarda etkili olması, bursa orta alan oyuncularının rakibi bozmak adına öne hamle yapmaları ve güvenli oyun tarzından feragat etmeleri ile açıklanabilir. pinto nun her haliyle bu ligde takımını taşıyabilecek etkili bir forvet oyuncusu olması, batalla nın özellikle fizik gücü daha az seviyede ve açık alanda oynamak zorunda olan takımlara karşı iş yapacak olması, şayet yeni teknik direktör tercih edilir ve kendisine kulübe yolu gözükmezse, murat yıldırım ın top saklayan yapısı ve çabukluğu bursa için avantaj teşkil eden noktalar. belluschi nin de ritmi ve sürpriz şutları da elbette bursaspor a katkı sağlayacaktır.

galatasaray cephesinde ise maç dışı olarak nitelendirilebilecek huzursuzlukların bugün 1 puanla yetinilmesinde etkili olduğunu düşünüyorum. eldeki forvet havuzu dahi oldukça kabarık iken, şartlardan dolayı nitelenebilecek drogba nın fuzuli transferi - elbette etkili olacaktır, ancak takım içi dengenin hassas futbolcular penceresinden bozulması olası - galatasaray ileri ucunda form uçurumu yaratabilecek gibi gözükmektedir. sabri ve riera nın görevlerini başarıyla yapmalarına karşın, önlerinde kenara yatkın oyuncu olmaması hasebiyle - emre çolak dahil. 3 lü ortanın solu daha uygun gibi durmakta - randımanları sınırlı gözüktü. selçuk un, belluschi ve kısmen battala nın etkili olan alan kapamalarıyla etkisiz oluşuna, yekta ve özellikle engin - tanınmaz halde ki geçen sene şampiyonlukta yüksek pay sahibi - in tempo sıkıntısı ve ileri çıkma kudretine sahip olamaması, galatasaray ın top çevirerek pozisyon bulma ve dar alanda aktif pas döngüsüne sahip olmasına engel olmuştur. nitekim pozisyonlar, gol de dahil olmak üzere uzun top ve bursa orta alanının ileride basma hevesi neticesinde gerçekleşmiştir. muslera nın önlediği kritik iki top, çizgiye dayalı oyununu geliştirip alan kalecisi olma gerekliliğini göz ardı ettirmemeli.

fırat aydınus ve yardımcılarının baremlerinin oldukça altında bir maç yönetmeleri, amrabat ın afrika kupası birikintilerini henüz atamaması, sneijder in bilinen kalitesiyle seremonilerde boy gösterme zarureti, umut un fransa tecrübesinden sonra üstüne koyarak devam etmesi ve her ne kadar yerini alması maalesef zor olsa da tek forvetli sistemde drogba yı zorlayabileceğini göstermesi ve iki takım taraftarının takımlarına olan olağanca desteği, dikkat çeken noktalardı.
galatasaraylı oyuncuların yerden kalkmadığı maç. maçın hakkı bursasporundu. hakem oyunun içine etti.
Öncelikle galatasaraylıyım.

Bursasporunda galatasarayında 1' er golü bana kalırsa verilmedi. Adamlar kornerde bize bir güzel yasladılar, bizdede elmanderin pozisyonunda bana kalırsa hiçbir şey yoktu.

Şimdi doğal olarak kendi takımım yönünden bu 90 dakikayı objektif olarak değerlendireceğim.

Emre çolaktan gördüğümüz üzere bir şey olmayacak. Yani luca toni v2 olabilir tabi ama geldiği yerde, meziyetleri de buna uygun değil. Geçiniz efendim, bu takımda emre forma alabiliyorda sneijder alamıyorsa kulübü kapatıp gidelim. Ciddiyim ben.

Engin baytar futboldan çok uzaklaşmış. Benim şahsi kanaatim ilk yarıda bundesligadan bir ekibe kiralanmasıydı. Adam orada top oynardı da, bize hazır gelirdi. Benim gibi bir sözzzzzlük çocuğu bile bunu hesap edebiliyorken, kulübün profesyonelleri yada teknik ekibi niye düşünmedi çok ilginç. Hazır bir engin baytar bize büyük katkı sağlardı.

Riera' ya sözüm yok. Adam özverili, birşeyler için uğraşıyor. Hakan balta böyle oynasa küfür ederdim. Neden ? Hakan balta sol bek. Riera ne ? Sol kanat. Açıkta değil bak, kanat. 4-4-2 nin solu yani. 4-2-3-1 solu kurtarmaz riera' yı. Riera yine sıçar. Rieraya hep alkış, yine alkış. Yatıp parasına bakmak yerine didindiği çabaladığı için.

Semih bu maç yine iyiydi. Adam en son sırtıyla top çıkartıyodu. Bu çocuk olacak değil oldu, artık daha ilerilere çıktıkça kendi değerini katlayacaktır. Bide bi ara rooney stayla saç ektirip o saçları da isveçli metal grubu saçı uzunluğuna getirirse, tamamdır. Ha kilo alması da gerek onu söylemiyorum bile. Bu yaz ve önümüzdeki yaz fiziğini de yeteneklerini engellemeyecek şekilde düzeltecektir. 66 kilo, az. 75-78 kilo arasına geldiğinde bülent korkmaz v2 olacak. Çirkeflikten arındırılmış, sarışın versiyonu. Mis.

Dany dengesiz. Yani iyi bir stoper bence ama adam her maç şeytanla tango yapmayı adet edinmiş. Olan bu. Gökhan zan ve haşmetli omzuna göre, iyidir dany. Gönüller isterdi ki mbia falan oynasın ama olan bu işte.

Sabri ilk dakikalarda garip bi hareket yaptı. Daha yorum yapmıcam ben sabri hakkında.

Sonradan girip oyuna sneijder etki etti. Adam futbolu iyi biliyor, iyi paslar atıyor. Ama önünde sadece iyi niyetine güvendiğim umut, genç aydın, vitaminsiz emre var. Lan selçuk inan ön libero oynar mı ? Çocuğu eritiyosunuz lan. Sneijder yaratıcı pasları atarken pirlo gibi oynaması gereken selçuk göt oğlan gibi ön liberoda sürtüyo. Melo bu kadar sikten oynayacaktı madem, ceyhunu ne göte aldık biz ? Ceyhun libero oynasaydı da selçuk standart orta saha oynasaydı iki yönlü.

Forvet hattında da üzülerek söylüyorum, sığırların efendisi burağı tek forvet oynatmamız lazım. Elmander' e de yazık ediyoruz şuan. Stoke istiyorsa kiralayalım bu arkadaşı. Elmanderi çok çok seviyorum. Ama galatasarayda kalacaksa önde olduğumuz maçlarda 60' tan sonra girip yardımcı forvet rolünde oynaması, gerideysek forveti iklieyip sığır burağa yer açması lazım. Tabi drogba gelene kadar. Drogba gelince yine bir sığır olan hamit yerine burak sağ açık oynasın. En azından arada ormanlara şut denemesi yapar da iki güleriz, sabriden açılacak boşluğu doldurur.
hakemin düdük çaldıgını lüleburgazdan karsa kadar herkez duymuştur buna rağmen o topa adam vuruyorsa sarı karttır buna rağmen gol oldu diyen zihniyet olsa olsa fener zihniyetidir 31 puandaki takımların galatasaraylılara laf sölemesi komik eger bursasporun karşında galatasaray değilde fenerbahçe yada beşiktaş olsaydı garanti en az 4 en fazla 8 tane banko yerlerdi sonuç itibariyle yine lider galatasaraydır bu sene şampiyon olucak takımda yine galatasaraydır.
ilk dakikalarda elmander e omuz atıp yere düşen oyuncunun lehine çalınan faule gülmemek elde değil. maçın kader anıydı.
sonra bursa nın net golü.
demek ki iki taraf içinde yeter yıldırım demirören yeter.
bu arada galatasaray fatih terim in 2 haftadır yaptığı değişikliklerle maçı verme noktasına geliyorsa burada sorun var demektir. geçen hafta hakan balta nın girmesi bu hafta elmander in çıkması.
galatasaray' lıların götüyle izlediği maç. hakemden şikayet ediyorlar. insanda biraz utanma olur yahu. bursaspor' un golünü, penaltısını vermedi hakem.
Şikeci galatasarayın bu sene de hakemlerle şampiyon yapılacağı aşikardır. Dün beşiktaş'ın verilmeyen golü ve ardından galatasarayın yediği golün verilmememesi ...
Not: biz bu filmi seyretmiştik
sneijder'in ne kadar etkili olabileceğinin kıvılcımlarını gördüğümüz karşılaşma olmuştur. eğer sneijder formsuz değilse, fatih hoca sneijder'i oyuna 70. dakikada almasını izah edemez. kimse sistem falan demesin. sahada sabri, riera, ampabat, aydın vardı. ne sistemi olum?
bursaspor ruhunun geri döndüğü maç oldu. sezon başından beri ilk defa bu kadar düzenli futbol oynadığımızı gördüm. siz böyle oynayın bu taraftar hep arkanızda olacaktır.
edit: bu arada hakem diye bik bik öten gs taraftarı bursanın verilmeyen nizami golünü es geçiyor galiba.
1-1 berabere bitendir.
galatasaray'ın net bir penaltısının bir de buz gibi golünün yendiği maç..
bursaspor'un golünün yendiği maç. tuncay da bitmiş ayrıca, transfer olarak değil bildiğimiz bitmiş.
sabri'nin bile sneijder'den daha şut çektiği maç olmuştur. üstelik çektiği şutlar da isabetlydi. sabri, yani.