2 yıllık üniversitelerin sadece lisenin devamı olduğunu bilmeyen ve ego kasmak insanın yapacağı iştir. 2 yıllık üniversite okuyanlar eziktir, hele üniversite mezunuyum diyen tam gerizekalıdır.
grafik web tasarım bölümünü bitiren arkadaşım var. aldığı maaş, hayatından kazandığı 2 sene onu hiç ezik gibi göstermiyor.
yüksek lise mezunları.
--spoiler-- ego kasmak insanın işidir --spoiler--

2 yıllığı dahi okuyamayacak insanın yaptığı eleştiridir.

doğru bir söylemdir. neticede üniversite mezunu olurlar.
4 yıllık fakültelerin gereksiz bölümlerinden mezun olup, aylarca iş aramaktansa , kolay iş bulma imkanı Olan , gelecek vadeden bir önlisans bölümünden mezun olmanın daha mantıklı olabileceği düşünülerek hayata geçirilmişse , mantıklı olandır. Ayrıca üniversite mezunuyum demenin ego patlaması oldugunu düşünen yazar beyanıdır, ki her itibar sahibi insan üniversite mezunu değildir ..
doğru söylemdir. üniversite bitirilip mezun olunmuştur. 4 yıllık bölümden mezun olana illa ayrıca bir statü belirlemek gerekiyorsa fakülte mezunu denebilir.
adı üniversite diye geçiyorsa fazla söze gerek yoktur. ne 4 yıllık bölümler var bi sike yaramayan çıkınca mal gibi ortada kaldığın. bu sebepten fazla böbürlenmemek gerekir.
doğru olan yüksek okul mezunuyum olmalıdır...
Türkiye'de diyemezsin.
Çünkü Türkiyede üniversite bitirip bir kitap okumamış insanlar var.
O derece bilgili yani. Gerek duymuyor.

Bir diğer konu herkes süper zaten.
Herkes ötekidir. Toplumsal saygı ve sevgi diye bir şey yok.

Devam et güzel kardeşim bilginle insanlığınla fark edilmediğin için sanal ortamda geri zekalılığınla dikkat çekmeyi belki başarırsın.

Ha unutmamalısın ki sen ve senin gibiler 1000 tane üniversite okusun, yine adam değildir.
mallıktan başka bir şey değil lisenin bir üst seviyesi olan bu myo lara adamlar üniversite diyor ya hhahahskktr.
mal hatta mal oğlu maldır. etrafındakilere üniversite okuyorum diye hava atar ama karşı tarafın tek sorusu ile göt olur.

2 yıllık mı?

üzücü bir durum.
2 yıllık okuyup 4 yıllık okudum tribi çakanlar da var.
ortamlarda üniversite dersin kim bilecek. evet.
4 yıllığı 8 yıldır okuyorum ben demiyorum onun ne haddine amk.
2 yıllık üniversite mezununun hiç bir kurum gözünde liseden farkı yoktur. KPSS de bile lise ön lisans mezunlarını birlikte sınava sokarlar.
ingiltere'de böyle bir sorun yoktur, belki birkaç ülke daha böyledir bilmiyorum, iki yıllıklara 'college' denir, 4 yıl okuyanlar üniversiteye giderler.
"kallıç mezunuyum" desinler efendim.
Tanım: olağan durum. sonuçta üniversite.

Bu tür saçmalıklara malzeme olmamak için kamuya devam ediyorum.
hepinizin amk.
peki 2 yıllığı 4 yılda okusak diyebiliyor muyuz. varmı öyle bi seçenek varsa iyimiş yani o kadarda kötü değil.
yüksek okul okuyup üniversite mezunuyum diyenin bir tık altındadır.
insanı güldüren durumdur. ne üniversitesi yarım üniversite mi? evet.
4 yıllık okuyup bir şeye balta olamayanların 2 yıllık okuyup üniversite mezunuyum diyenleri eleştirmesi ne ironik.
2 yıllık fizyoterapinin 4 yıllık fizik öğretmenliğinden daha zor olduğunu öğrendiğimiz hede..
yüksekokul 4 yıllıktır.

meslek yükseokulu 2 yıllıktır.

2016da bu fark hala bilinmiyor galiba.
Kaç yıl okursan oku sonunda işsizim diyeceksin.

Hepiniz kardeşsiniz sarılın ulan!
Lan ben mimarlik oğrencisiyim beni ne eksilediniz?

Napiyosaniz yapin yiyin birbirinizi.