üniversite değil önlisans mezunudur.
Askerlik dışında kimseye üniversite mezunuyum demek gayesi ile okumayın.

Hayat kısa ve mutlu olmak için elinizden geleni yapmaya çalışın.

Anne babanız akrabalarınız komşularınız vs kim ne düşünür diye yaşamayın.

Eskiden bedelli yoktu. Varsa şekliniz hiç bu toplara girmeyin.
isterse doktoram var desin yahu, kimsenin kimseden diploma soracak hali yok.

gelgelelim iş güç konularında mutsuz eder. yani insanlara, bilhassa gençlere hababam 2 yıllık mezunu olmak 4 yıllıkla aynıdır, hatta çok da güzeldir düşüncesini empoze etmek yanlış.

zaten bilgiye fazlasıyla aç insanlarız. olmadık laflar etmek yersiz o bağlamda.

eğitim öğretim hikayesi belli bir çağdan sonra insanın kendi bileceği şeydir. kimi insan vardır ömründe okula gitmemiştir bile ama ömrü boyunca okula giden çok insana bilgisiyle, görgüsüyle veya başka özellikleriyle iç çektirebilir.

ancak her seviyenin insana getireceği vardır, insandan götüreceği vardır.

o üniversiteyse, o da üniversite dediğiniz şeyin arasında kalfalıkla ustalık kadar fark olması gibi.

elbette lisans eğitimi bir konunun uzmanlığında ancak gerek şart olabilir. yeter şart her konuya göre bambaşka şeylere ihtiyaç duyar.
o diplomada üniversite yazıyor mu, yazıyor, bitti gitti.
cumhura başkan olacak değiliz ya!
ortamlarda üniversite mezunuyum dersin bilecek durumudur. adamdan saymıyor kimse bunları neyin kafası bu? evet.
4 senelik lisans mezunlarının bile işsiz olduğu bu ülkede, ön lisans okuyup iş aramak sadece zaman kaybıdır.
2 yılda 200 yüksek lisans mezunu pampiş stajyer için not verdim. Hani yanlış anlaşılmasın daha 30 yaşındayım. Teşekkürler diler. Sizi de kadromuz da görmekten onur duyarım.
Önemli olan kaç yıl eğitim gördüğün ya da hangi üniversiteden mezun olduğun değildir. Önemli olan aldığın eğitime yakışır şekilde davranabilmektir. Ayrıca ben ne adamlar tanıyorum iki yıllık üniversite okumuş olmalarına rağmen kendilerini iyi şekillerde geliştiren. Eğitim insanın kendisiyle alakalı bir meseledir dostlarım. Önemli olan sahip olduğunuz diploma değil, yaşamınız boyunca kendinizi eğitimeye devam etmeniz. Eline kitap almayan insanların böyle şeylere takılması da ilginç doğrusu.
Üniversite mezunu olma hayalini uzunca bir süredir satan ve bu sistemden dersaneydi haçtı kitaptı para kazanan bir eğitim sistemi var.

Daha büyük güzelliği insanları daha yüksek bir gelir seviyesine geçebilecekleri gibi bir fikre inandırıyorsunuz.

Her yere üniversite açıp gümüşhane universitesi gibi örneklerde olduğu gibi tek adamla okulu döndürmeye çalışıyorsunuz.

Her üniversite mezunu iş bulacak diye bir kaide yok diyerek okul acmaya umut dağıtmaya devam ediyorsunuz.

2 yıllık mezunu olmak 4 yıllık mezunu olmak bir yana artık üniversite mezunu olmanın reel olarak bir anlamı yok.
Olabilir doğaldır yüksek okul mezunuyu mu desin ?
bu necmi 6 tane 4 yıllık üniversite bitirdi sorulduğunda 4 yıllık abi diyor ama hala işsiz.
iki tane iki yıllık okuyup iki üniversite bitirdim iş bulamıyorum demekle yarışacak ifade.
ezikliğini kapatmak için uydurur. evet.
güldüren acınası durumdur. böyle olanlara üzülüyorum. evet.
2 yıllık üniversite okudum ve bana müdürüm diyenlerin hepsi yüksek lisans mezunu, teşekkürler.
4 yılda görülecek olan eğitimi hızlandırılmış, gereksiz konulardan arındırılmış, sıkıştırılmış bir şekilde gören ve iş hayatına diğerlerine göre 2 yıl erken başlayan kişidir. Eğer isterse dgs ile 4 yıla tamamlayabilir.
Biri tekniker çıkar diğeri ise mühendis. Biri pratik öğrenir diğeri teorik.
meslek yüksekokullarında verilen eğitim sıkıştırılmış fakülte eğitimidir ve bu sebepledir ki iki yıllık okulu iki yılda bitirebilen adam zekidir.
bölünmeye o kadar müsait bir millet olduğumuzun göstergesi bir başlık.

lan bıraksalar birbirlerini öldürecek adamlar. tamam sen 2 yıl daha fazla okudun gel amk.
Lan ben mimarlik oğrencisiyim beni ne eksilediniz?

Napiyosaniz yapin yiyin birbirinizi.
Kaç yıl okursan oku sonunda işsizim diyeceksin.

Hepiniz kardeşsiniz sarılın ulan!
yüksekokul 4 yıllıktır.

meslek yükseokulu 2 yıllıktır.

2016da bu fark hala bilinmiyor galiba.
2 yıllık fizyoterapinin 4 yıllık fizik öğretmenliğinden daha zor olduğunu öğrendiğimiz hede..
4 yıllık okuyup bir şeye balta olamayanların 2 yıllık okuyup üniversite mezunuyum diyenleri eleştirmesi ne ironik.
insanı güldüren durumdur. ne üniversitesi yarım üniversite mi? evet.