bugün

valla ben geçirdim kovidi. bana giren çıkan yok. isterse tam açılma olsun. antikorlar taptaze.
zannedersem bir nabız yoklama durumu var. nabız yoklandığına göre halkın bu kapanmaya net bir şekilde karşı olduğu da anlaşılmıştır. ha yok, akp yüzde 30 olan oyunu yüzde 20'ye düşürmek istiyorsa buyursun kapatsın ülkeyi. geçiniz efendim. pandemistlere de önerim, kendi yasaklarını kendileri getirip evden hiç çıkmamalarıdır. ulan kargonuz bir gün gecikse ortalığı ayağa kaldırıyorsunuz, ne kapanması amk?

bu da böyle bir entry'dir.
buraya hunharca random atmak isterdim ama çaylak yaparlar diye atmıyorum. yapamazlar. beş kuruş para yok. millet ağlıyor işsizlikten tam kapanma yaparsa hiç oy alamazlar yazık değil mi tayyiploşkoma.....
en başında yapılması gereken buydu. şimdi bahar geliyor havalar güzelleşiyor. nah tutarsınız milleti 2 hafta evde.
Olmayacak, olamayacak olandir.
O is gecti artik.
kapanma gelsin diye sahte ölüm haberleri yayacak kadar alçaklaşanların beklentisidir. ama y*rağımı beklersiniz.

pandemistler son çırpınışlarını yaşadıkları için ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar. hiçbir etik değerleri yok. amaca giden yolda hiçbir sınırları yok. bunlara karşı herkes gardını alsın, kimse oyuna gelmesin. zaten mayıs-haziran gibi aşılama tamamlanacak dendi, daha kapatma mapatma yok.

bu da böyle bir entry'dir.

edit: zorunuza mı gitti pandemistler? eksiye abanmışsınız yine. sizi şuraya alalım o zaman.

(bkz: berrin akbal öldü yalan haberi)
Çözüm olmayacaktır.
Italya 2 ay kapandı..e sonuç gunkuk 20.000 vaka...bırakın bu safsataları..
Bu saatten sonra bitti gitti. Ölen ölür kalan sağlar bizimdir.
Bu hükümetin 2 hafta tam kapanma yapacağını beklemek, karıya gidip bakire çıkmasını beklemek gibi bir şey.
Zırvalıktır.

Ulan bir düşünün akıl var mantık var. dün 150 kişi ölmüş düz hesap. Nüfusa orantılı dağıtıldığında kocaaa istanbul'da 26-27
kişi ölmüş. Günde 26-27 kişi ölüyor diye 18-20 milyonu eve kitleyelim. Bu mu yani mantığınız aq, bu denli önemsiz bir virüsün tüm dünyayı esir almasi inanılır gibi değil.

Pandemi fetişi oradan çıkar yeni normale alışalım der, hastanedeki hemşiresi çıkar benim gördüğümü görseniz burnunuzu dışarı çıkartmazsınız ühühü der. Ne lan bu?

Maske de dahil tüm yasaklar kaldırılmalı.
Kapattın peki açılınca ne olacak? Her şey yeniden yine başlayacak. Bu virüsün tek çaresi aşılanma veya etkili bir ilaç bu saatten sonra. Bir gün aç üç gün kapa, üç saat aç altı saat kapa. Böyle iş olmaz. Oyuncak ettiniz milleti yeter artık.
evde mila kunis olacaksa iki değil bir ay kapanırım.

(bkz: mila kunis)
Hiç bir işe yaramaz sadece 3 5 vaka eksiltir. Bize en az 1 ay kapanma lazım.
ekonomiyi iyice batırmak haricinde hiçbir işe yaramayacaktır. neden mi ?

bak dün bugün yarın kapanma var dimi. çık cama bir bak bakalım sokaklar boş mu yoksa normal hafta içindeki bir günden 3 kat daha mı kalabalık.. bizim insanımıza yapma dersen bir şeyi gider inadına yapar. eğer kapanma yapıyorsan polisleri zabıtaları hatta bekçileri görevlendireceksin sokaklarda elleri götlerinde avel avel gezenleri, parklarda çoluk çocuk toplaşanları, markete/fırına gidiyorum deyip semt değiştirenleri yakalayıp acımadan cezayı yapıştıracaklar istisnasız.

bu insanlar yasaktan anlamıyorlar. sokağa çıkma diyorsun senin sağlığın için diyorsun çıkmayacaktı ise bile inatlarına çıkıyorlar. kadın fırına çıktım diyor yanında kızı komşuları torunu falan var. ulan 3 ekmeği 15 kişi mi taşıyacaktınız ne fırını ? markete çıkıyorum diyor gidiyor 3 saat sonra geri geliyor elleri boş. çoluk çocuk hep sokaklarda ağızlarında maske yok mesafe yok akşama kadar eşek gibi sokaklarda alt alta üst üsteler. ee ekonomiyi iyice mahvetmekten başka neye yarıyor bu sokağa çıkma yasağı ? çıkana bir yaptırımı yok çünkü.
tüm önlemler alınıp, salgının ilk günlerindeki gibi büyük oranda kimse sokağa çıkmasa bile, akabindeki hafta çok büyük bir yüklenme olacaktır dışarıya çıkıp gezme için.

biz diğer milletlere göre bu konuda biraz daha aşırı tepki veren bir milletiz. aşırı sıkarsan, aşırı gevşeriz.
ipin ucu kaçmış. Artık 4 ay kapanma gerek.