bugün

2 hafta tam kapanma

ekonomiyi iyice batırmak haricinde hiçbir işe yaramayacaktır. neden mi ?

bak dün bugün yarın kapanma var dimi. çık cama bir bak bakalım sokaklar boş mu yoksa normal hafta içindeki bir günden 3 kat daha mı kalabalık.. bizim insanımıza yapma dersen bir şeyi gider inadına yapar. eğer kapanma yapıyorsan polisleri zabıtaları hatta bekçileri görevlendireceksin sokaklarda elleri götlerinde avel avel gezenleri, parklarda çoluk çocuk toplaşanları, markete/fırına gidiyorum deyip semt değiştirenleri yakalayıp acımadan cezayı yapıştıracaklar istisnasız.

bu insanlar yasaktan anlamıyorlar. sokağa çıkma diyorsun senin sağlığın için diyorsun çıkmayacaktı ise bile inatlarına çıkıyorlar. kadın fırına çıktım diyor yanında kızı komşuları torunu falan var. ulan 3 ekmeği 15 kişi mi taşıyacaktınız ne fırını ? markete çıkıyorum diyor gidiyor 3 saat sonra geri geliyor elleri boş. çoluk çocuk hep sokaklarda ağızlarında maske yok mesafe yok akşama kadar eşek gibi sokaklarda alt alta üst üsteler. ee ekonomiyi iyice mahvetmekten başka neye yarıyor bu sokağa çıkma yasağı ? çıkana bir yaptırımı yok çünkü.