bugün

En azından şekeri kalbi olan babalar 70 yaşındaki anneler için bu kadarı yapılmalıdır yoksa bugün akinan önlemlerin hiçbir mantığı yoktur.
taş gibi bir manitayı eve çağırıp sonra aa 2 hafta sokağa çıkma yasağı çıkmış diyerek 2 hafta boyunca çata pata seks yaparak geçirmemizi sağlayabilir.
burası laik bir ülke, kimseyi kapanmaya ya da açılmaya zorlayamazsınız.
aklıma şu karikatürü getirdi. *

görsel
mali durumun el vermediği, ölenin öleceği kalan sağların bunların olduğu düzen yüzünden uygulayamadığımız tedbir.
mümkün değildir.

pamuk ipliğinde duran ekonomiyi tamamen bitirir.

Bakınız geçtiğimiz günlerde tüm restoran, kafe, bar ve meyhaneler kapatıldı. Sektörün içinden gelen bir insan olarak komisinden garsonuna, barmeninden aşçısına, mekan sahibinden şefine, güvenlik görevlisinden baristasına kadar bir sürü insan tanıyorum, alayı işsiz kaldı. En iyi dostum da dahil olmak üzere.

Kiram geldi nasıl ödeyeceğim? Elektriğimi kesecekler ne bok yiyeceğim? Karnım acıkınca nerden yemek bulacağım? diye soruyor bu insanlar.

bazılarının aileleri, bakmakla yükümlü oldukları çocukları, bebekleri var.

hizmet sektörü zaten bitti.

şimdi tam kapanma yaşanınca buna diğer sektörlerin de katıldığını düşünün.

işin içinden çıkabiliyor musunuz? hayır.

bu işin yönteminin, devletin herkesin maaşının en az %70'ini 1 ay boyunca ödeyerek bu süre içinde tam kapanma yapması olduğunu biliyoruz.

ama bunu yapacak para var mı? yok. Zamanında bütün paraları çaldılar çünkü.

o yüzden tam kapanma diye bir şey de yok.

Bu doğru değil, ancak bir gerçek.

imza: Bir kaç ay öncesine kadar turizm-otelcilik sektöründe gayet güzel ve saygın bir işi olan, tüm üstleri tarafından yükselmesine kesin gözüyle bakılan, şimdi ise işsiz olan bir adam.
tamam kalkalım kalkalım da ekrem abi....
düşünmeden konuşan insan grubunda yer alan kişilerdir. kapanmalar bir işe yarasaydı, şu an salgın bitmişti.
Italya 2 ay kapandı..e sonuç gunkuk 20.000 vaka...bırakın bu safsataları..
Bir dönem ben de destekledim. Lakin 1 ay da olsa çözülmeyecek gibi bu mevzu. Artık tamamen açılması görüşünü destekliyorum.
Zamanında alınması gereken bir karardı. Geçti Bor’un pazarı, sür eşeği Niğde’ye...
Tam kapanma hiçbir zaman virüsü bitirmez sadece yoğunluk kontrol altına alınamayacak seviyeye geldiğinde hastanelerin yükünü azaltmak icin uygulanır. Yani niye 1 ay tam kapanıp sonra coşmuyoruz diye bi mantık yok.
bundan sonra babayı alırsınız kapanak şövalyeleri.

2 hafta 3 hafta kapanmanın dünyanın hiçbir yerinde teknik açıdan mümkün olmadığı defalarca anlatıldı. tekrar anlatmaya lüzum görmüyorum. o yüzden diyeceğim tek bir şey var, babayı alırsınız.

bu da böyle bir entry'dir.
Kapatalım kapatalım anasını satayım. Dışarı kimse çıkmasın hatta bir sene; insanlar intihar etsin, evde kafayı yesin, aileler bozulsun, evde bin kilo olsun hareketsizlikten millet, her yer iflas etsin. para mı o da ne? Sikerim parasını virüs kapsan iyi mi?, demi yani. Amk senin bu virüse yakalanman trafik kazası yapıp ölmenden daha düşük ihtimal. Sadece hasta ve yaşlılar etkileniyor zaten. Salgın malgın yok ortada.
Biz onbir buçuk aydır tam kapandık ama de hani bi bok olduğu yok dedik açıldık biz de artık

Yine kapanalim derseniz kapanalim ama.
Esnaf gerçekten çok zor durumda olduğundan alınmaması gereken karar. Bir sürü insan fatura ödeyemez oldu, zor durumdalar. Kontrollü de olsa artık normalleşmeye geçmeliyiz.
O iş olmaz, hele ki tarımsal ve hayvansal faaliyetlerin başladığı bu aylarda hiç olmaz
Bana deseler "2 hafta evden çıkmayacaksın" diye her gün o 3bin lira ceza yemeyi göze alır yine de çıkar işimi yaparım.
(bkz: bir kadını kapatmak)

(bkz: genç kızlarını türbana alıştıran baba)
Son günlerde böyle bir muhabbet dönüyor.

Sikerler kapanmanızı.

Kongre yaparken sorun yok ben pikniğe gidince mi virüs var.
Haftaya sınavım var, ne kapanması yahu!
Olmaması gereken, plandır.
malum zihniyetin olmasını istediği ülke çökerse bakın akp ülkeyi çökertti demek için baskı yaptığı yeni senaryolarından biridir. yazık..
tam kapanma değil de hafta sonu yasakları geri gelmeli. kafe ve restoranların iç mekanları kapatılmalı. akşam 19:00'dan sonra sokağa çıkma yasağı gelmeli. 21:00 çok geç.

çift maske takalım arkadaşlar. pandemi bitse bile alışkanlık haline getirelim şu hijyen tedbirlerini.
şarttır.
Ben sezona başladım sikerler öyle işi banane aq.
Ülkenin sağlık bakanı ortalıkta yok. Herkes kafasına göre takılıyor. Onların umursamazlıklarının cezasını neden ben çekeceğim.