bugün

Yazıklar olsun dediğim gerçektir.Altı üstü 2 dilimsin ya bide lezzetlisin nedir yani bukadar kalorili olmak..
Yaa kıyamam.
özellikle vücut geliştirme yapanların yedikten sonra içinde oluşan o sıkıntı, huzursuzluk, mutsuzluk.
matematiği zayıf yazar beyanatı.

2 dilim 500 k ise,
3 dilim 750 k yapar.

he o dersi görmemişseniz ayrı amk!
doğrudur.ayrıca 20 dakika 5 kmh ile yakacağınız kalori 70 80 kalori arasıdır.
Yapacak birşey yok. 1 ay falan cardio ya girerim artık. Ama o baklavaları yiyeceğim.
Napalım amk müsli mi yiyelim. Baklava vazgeçilmezdir. iki şınav çeker yakarsın 500 kaloriyi.
Aşağı yukarı 1 buçuk saatlik zorlu cardio da yakacağınız kaloriye eşittir. Ha nabızda ortalama 145-150 olacak yer yer 180ler görülecek öyle.

Baklava pişmanlıktır yapmayın etmeyin lan.

Edit: yapmayın lan öyle cardioda 180 falan. Mümkünse 130 gecmeyin yada hoca falan varsa sorun sürat felakettir. Bilgi için teşekkürler @hergunbiryeni31
Hiç umurumda değil, ben o baklavayı yiyecem arkadaş.
Ağlatan bilgi.

Edit: kalori azaltması gereken değil arttırması gereken kategorisinde olmama rağmen ağlatti efendim.
Arkasından bi kaşık tarçın yutun. Glisemik yükünü hafifletir ve yağ olarak depolanmasını neredeyse tamamen önler. Doğru bilgi, yayalım.
Denendi sonuç verdi valla bak!
63 kilo halimle iyice abanmam gerektigini gosteren gercek.
Onun yerine bi tane hamburger yiyebiliyosunuz hem de tanesi 42 tl olandan.*
(bkz: baklavanın kilosunun 80 tl olduğu gerçeği)
işlenmiş karbonhidratlar insanın evrimsel gelişiminde yeni tüketilen şeyler. gidin et yiyin.
olsa da yesek.
antep fıstıklarını yerim gerisini bırakırım.
baklava konusu gelince zengin kalori hesab yapar fakir fiyat hesabı. Ben fiyatcılardanım.
bayramın hemen akabinde şirketteki arkadaşa tekme tokat dalmamı sağlayacak olan bilgidir. şirkete ne zaman baklava gibi ağır tatlılardan gelse kutunun yarısını ( 5-6 dilim ve fazlası ) yiyiyor ki zaten genelde de sürekli yer parası oldukça ancak eleman 70 kiloyu geçmiyor bir türlü. bu kalori hesabından sonra iyice uyuz oldum açıkçası hiç kaçarı yok artık..

hayattaki güzel olan her şey zaten ya sağlığa zararlı ya yasaklanmış bir şekilde..
öncelikle bağzı değil bazı olacak o şişko kardeşim.benim hiç öyle bir derdim yok 2 tane de yesem 20 tane de yesem almıyorum yok vallahi de almıyorum kilo milo.beyin şeker yakar deniyor zannedersem çok düşünen her şeyi kafasına takan biri olduğum için beynim sayesinde hiç kilo almıyorum.
öyle tabii. iki dilimle kurtarabilirsen gene iyi. avusturyalıların ünlü apfelstrudel´larının bi tanesi, bi de çok hafifmiş gibi gelir insana, 1500 kaloriymiş !! açsan doyana kadar ondan 6-7 tane yersin. ondan sonra bi hafta hiçbişey yemesen, olur.

sonuçta; aslında bi tepsi baklavada bütün mahalleye yetecek kadar kalori var.

istersen ye tabii. ye de, gene de bil.bilinçli ye.
umrumda değil yiyecem oh mis.
Vay amq ciddi ciddi kalori hesabi yapanlar varmis lan. Yiyin gitsin amk. Olmaz bir sey.

Bakkal hesabiyla vucuda mi bakilir amq. Yok 2 baklava 500 kalori, bir saat yuruyus 400 kalori he canim he oyle. Hesaplayip durun.
zaten yarısından fazlası dışkı olacak. ne kasıyorsun? istersen bayramda tepsi tepsi götür, normal zamanda kendine dikkat ediyorsan pek bir sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum. kronik arızası olmayan bireyler için söyledim bunu. alerji, yaşlılık ve benzeri tuhaf durumlarınız varsa zaten hiç yemeyin.
(bkz: güzel olan herşeyin günah ya da sağlıksız olması)
güncel Önemli Başlıklar