bugün

el yazısıyla eğitimi ilk gören z kuşağı tayfasıdır. aynı zamanda sbs sınavına tek seferde ve son kez giren tayfadır. yine aynı şekilde ygs lys bu tayfa ile son bulmuştur. ülkenin deney tahtası ihtiyacını biz 99 doğumlular ve 2000'liler karşılıyor.
icq'nun tavan yaptığı yıllardan biridir. ayriyeten en sevdiğim yıl olma özelliğini de taşır. 1998 ile neredeyse aynı derecede seviyorum bu yılı.

bu yılda yaşamayı çok isterdim. tüplü monitörler, icq, fifa99, tuşlu telefon. bilgisayar teknolojisi henüz ilkel çağlarında ne güzel. inanılmaz sempati besliyorum bu yıla.

keşke 81 doğumlu olsaydım da 98-99 yılı benim 17-18. yaşıma denk gelseydi diyerek de sürekli yakınırım.

görsel
16 yaşındaydım.
milli piyango yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiyenin 1 trilyon lira olduğu yıl.
4 yıllık üniversiteyi 2.5 yıl okuyabildi gariplerim.
Tanım: 1 yaş küçüklerimin Doğum yılıdır.
8 yaşındaysanız hayatı Cedric gibi görmüyorsunuz. anladığınız yıl...
Ömrüm boyunca gördüğüm 2020 den sonra ülkemin en pislik yılı.

Malum 99 Gölcük depremi..
2020 Corona..
7 yaşında olduğum yıl. depremden etkilenip okula başlamak istememiştim. herkes korkuyordu. ama sosyal medya olmadığı için felaket tellallığı da yapan yoktu galiba sanırsam.
Felaketler yılı.
2020' nin babasıdır zannımca.
(bkz: fifa 99)
reha muhtar, murat kekilli, savaş ay, saadettin teksoy, mehmet ali erbil, cine5.
Acer aspire 6400 bilgisayarımla mırc’ta ve quake oyununda çılgın attığım yıllar.
benim için internet ile tanışma yılı desem sanırım yanlış olmaz.

Mirc ile tanımadığı yüzlerce insanla tanışma fırsatı yakalıyordu insan. şimdi çok saçma gelse de o dönem çok büyülü geliyordu kişiye. gereksiz ve kısa sohbetlerle zaman öldürmeye çalışıyorduk tanımadığımız, tipini bile bilmediğimiz insanlarla.

ardından icq, akabinde de msn'in gelişiyle tarihin tozlu raflarında yerini almıştır mirc.
1000 yıla veda yeni bin yıla başlangıç olduğundan ürkeklik ve hüzün varmıştır. Tabi bir de saçma bir heyecan. 90lı yılların tüm kasveti belki de bu yıla toplanmıştır.
(bkz: tim duncan)
(bkz: san antonio spurs)

(bkz: bailamos)
(bkz: zor kadın)
(bkz: let s get loud)
(bkz: livin la vida loca)

(bkz: cruel intentions)

(bkz: sıcak saatler)
20 yıl öncesi.
the matrix
fight club
Sertab Erener - Yanarım.
1987 doğumluyum 2006 dan sonra hayatttaki en sevmediğim yıl olmuştur 1999

malum 99 depremi
ve ardı sira gelen gelişmeler
deprem neredeyse ülkenin 30 40 yıllık siyasi tarihine etki etti diyebilirim..
şaka maka neredeyse üzerinden 20 yıl geçmiştir.

nasıl tespit ama? şeytanın aklına gelmez.
Aklıma hep 17 agustos u getirir.
aklıma murat kekilli, deprem dede, reha muhtar, hazan mezarcı ve sıcak antalya gecelerini getiren yıl.
(bkz: uzay 1999)
doların bugünün parasıyla 0.42 tl olduğu yıl.
çok özlüyorum ulan çok..
arkadaş zaman makinasında kaybolmuş galiba.
3 yıl önce geride bıraktığımız hoş bir yıldı.