bugün

artık çok alıştığımız akp taktiği. gündem karışıksa geçiriver aradan temel ihtiyaç mallarına zammı.

günaydın türkiye bu sabah itibarıyla biraz daha yoksulsun.
metrekareye düşen zam oranı bilgileri için lütfen bir tarih aralığı belirleyin. örneğin: 19 nisan 2011 sabahı-19 nisan 2011 akşamı gibi...
(bkz: araba alabilecek duruma gelip benzin için ağlamak)
nihat'cığım halkına bir kere daha geçirdiler.
(bkz: yine mi bamya)

iyice dalga geçer hale getirdiler bu işi. bir kuruş indirimin hemen ardından beş kuruş zam yaparak iyice nefretini kazanıyorlar halkın. tamam arabamız yok, ama toplu taşımaya etki ediyor sonra, doğal olarak her şeyi etkiliyor bu meret.
(bkz: benzine verdiğim paraları biriktirseydim araba galerisi açardım)

akp'nin hiç bitmeyecek icraatlarından bir yenisidir. Durmak yok yola devam da benzinim bitti be abi!
(bkz: pompaya devam)
yanlış bilgidir, nede olsa enflasyon oranı bilmem kaç senenin en düşük oranında. hem zam gelse ne olurki hepimizin kişi başına düşen milli geliri artmıştır. 200 beygir bi araba alsak bile deposunu doldurmakta sorun olmaz. zengin ülkenin iş bilen hükümetinin zengin vede alım gücü yüksek vatandaşlarıyız. sen çok yaşa akepe.
not: sözlüğe içkili veya haplı girmedim. ama kafamda tuhaf bi uyuşukluk var.
anketlerdeki oranları gördükçe müstehaktır dediğim zamdır. ulan adamlar donunuzu alacak yalakalarını zengin etmek için hala daha ses yok. türk halkı garip vesselam. (bkz: durmak yok geçirmeye devam)
edit: ulan hala eksileyen gerizekalılar var. allahınızdan bulun lan
arabası olmayan şakirtleri etkilemeyen zamdır.
23 nisan da koltuğa oturtulacak olanlara, "koltuk boş değil ama" mesajıdır.
benzin zammı sadece arabası olanlara değil olmayanları da etkiler toplu taşıma araçlarına da zam gelir doğal olarak.
türk telekom un sabit ücrete sessiz sedasız yaptığı zamla eşdeğer zamdır. ev avantaj100 tarifesi 21.89 TL olmuş.
akp'liye benzine yine zam geldi demişler. öyleyse daha çok yolsuzluk yaparım demiş.
(bkz: evetçilere duyurulur)
vatandaşı gene mi a*ına koyim ünlemine sürükleyebilecek olan olaydır.
(bkz: yetmez ama evet)
tek kelime ile:

rezillik.
--spoiler--
(bkz: araba alabilecek duruma gelip benzin için ağlamak)
--spoiler--

adam burda lafı yerine koymuş.
akaryakıt zammının sadece arabası olanları etkilediğini zanneden bir takım beyinsizlerle tanışmamızı sağlayan zamdır. allah beyin yerine ne koyduysa bazılarına akaryakıt'ın tükettiğimiz her ürünün maliyetini etkilediğini anlamaktan aciz kalıyorlar. kaşığı ağzına götürmekten aciz öküzlerin oyu ile aysun bacı'nın oyu bir olmamalıymış demekki.
allah razı olsun yüce hükümetimizden dediğimiz zamdır. şimdi ama başbakan 1,90 metre dalyan gibi adam, hem avrupa'ya da felaket ayarlar veriyor ki öyle böyle değil, ayar verdiği hiçbir ülke belini doğrultamadı o günden beri. bunca hizmetin yanında şu kadarcık benzin almışız zorunuza gitmesin arkadaş, neyse bunun geyiğini yapmak bile iğrenç bir duygu.

yani bir ülkede benzin zammının sadece araç kullananlara yansıdığını zanneden mallara mı yanayım, onların lafını alıp "aha lafı koymuş" diyen dingil armutlara mı yanayım, böyle içine sıçılmış bir memlekette yaşadığıma mı yanayım, seçemedim. naptım peki? götüme soktum pompayı, litresi 4.21 liradan alıyorum içime. evet şehvete doydum...

bu kadar beyinsiz adamlar seçimden hemen önce bir benzin indirimi olsa(%0.004 falan) başbakanı alkışlarlar, evet böyle.

son 1 yılda bizi zamma doyuran kim varsa .txt dosyası olarak 2 gb yer tutacak küfürlerimle uğurluyorum. uğurlar olsun, pompaya devam...
benzin fiyatını 7 kuruşluk artışla 4,13 tl'den 4,20 tl'ye yükselten olaydır.

(bkz: akaryakıt zamına tepkilerin ciddiye alınmaması)
ne zaman arabanın deposu boşalmaya yüz tutsa benzine zam geliyor mına koyum. bir türlü ayarlayamadım. bir kere de ben depomu fulleyim ertesi günzam yapın lan allahsızlar.
Büyük üstad , orhan Veli'nin deyimi'yle Bedava yapışıyoruz , bedava...

Bugün bir yunanistan kadar ses getiren tepkiler göstermiyorsak , ortadaki tabloda hepimiz pay sahibiyiz denilebilecek durum. Bizler böyle herşey mükemmelmiş gibi kendi kabuğumuza çekildikçe bu ve bu gibi yaptırımlar müstehaktır.
bu gidişle herhalde bir depo benzin arabadan pahalı olacak herhalde dedirten zamdır.