bugün

(bkz: durmak yok yola devam)
istasyona her girdiğimde acaba bugün kaç lira oldu diye merak ettiğim olaydır.hükümetimize teşekkürler bana bu heyecanı yaşattığı için.yeter lan artık bende ucuz yakıt istiyorum.yazar burda çılgına dönüyor.
Benzin fiyatları arabalardan daha pahalı.
akp ye oy verenlerin çoğunun arabasız olması, olanlarında mersedes veya bemeve ye bindiğini düşünürsek sıkıntı yok yola devam. bu daha iyi günleri en az 5 tl yi bulması gerekiyor.
son 4 ayın bilançosu .

(bkz: 8 aralık 2010 benzin ve mazot zammı)
(bkz: 22 aralık 2010 akaryakıt zammı)
(bkz: 23 aralık 2010 mazot zammı)
(bkz: 28 aralık 2010 benzin zammı)
(bkz: 13 ocak 2011 benzin zammı)
(bkz: 3 şubat 2011 mazot zammı)
(bkz: 23 şubat 2011 benzin zammı)
(bkz: 25 şubat 2011 motorin zammı)
(bkz: 1 mart 2011 benzin zammı)
(bkz: 4 mart 2011 motorin zammı)
(bkz: 8 mart 2011 benzin zammı)
(bkz: 29 mart 2011 benzin zammı)
(bkz: 19 nisan 2011 benzin zammı)
benzine yapılan zamlar yüzünden araba kullanmayı seven ben bile arabanın anahtarlarını çekmecemde bırakıp metroyla dolmuşla gidiyorum. yıl sonuna kadar 5 lirayı görür. ulan hani ülkenin petrokimya ürünlerini alacak parası olmaz az alır felan o yüzden benzinin fiyatı fazla olur da böyle de olmaz ama.
demekki seçimden sonra en az 6 liraya hazır olun denmektedir.

yakışır koyunlara .
bu gidişle herhalde bir depo benzin arabadan pahalı olacak herhalde dedirten zamdır.
Büyük üstad , orhan Veli'nin deyimi'yle Bedava yapışıyoruz , bedava...

Bugün bir yunanistan kadar ses getiren tepkiler göstermiyorsak , ortadaki tabloda hepimiz pay sahibiyiz denilebilecek durum. Bizler böyle herşey mükemmelmiş gibi kendi kabuğumuza çekildikçe bu ve bu gibi yaptırımlar müstehaktır.
ne zaman arabanın deposu boşalmaya yüz tutsa benzine zam geliyor mına koyum. bir türlü ayarlayamadım. bir kere de ben depomu fulleyim ertesi günzam yapın lan allahsızlar.
benzin fiyatını 7 kuruşluk artışla 4,13 tl'den 4,20 tl'ye yükselten olaydır.

(bkz: akaryakıt zamına tepkilerin ciddiye alınmaması)
allah razı olsun yüce hükümetimizden dediğimiz zamdır. şimdi ama başbakan 1,90 metre dalyan gibi adam, hem avrupa'ya da felaket ayarlar veriyor ki öyle böyle değil, ayar verdiği hiçbir ülke belini doğrultamadı o günden beri. bunca hizmetin yanında şu kadarcık benzin almışız zorunuza gitmesin arkadaş, neyse bunun geyiğini yapmak bile iğrenç bir duygu.

yani bir ülkede benzin zammının sadece araç kullananlara yansıdığını zanneden mallara mı yanayım, onların lafını alıp "aha lafı koymuş" diyen dingil armutlara mı yanayım, böyle içine sıçılmış bir memlekette yaşadığıma mı yanayım, seçemedim. naptım peki? götüme soktum pompayı, litresi 4.21 liradan alıyorum içime. evet şehvete doydum...

bu kadar beyinsiz adamlar seçimden hemen önce bir benzin indirimi olsa(%0.004 falan) başbakanı alkışlarlar, evet böyle.

son 1 yılda bizi zamma doyuran kim varsa .txt dosyası olarak 2 gb yer tutacak küfürlerimle uğurluyorum. uğurlar olsun, pompaya devam...
akaryakıt zammının sadece arabası olanları etkilediğini zanneden bir takım beyinsizlerle tanışmamızı sağlayan zamdır. allah beyin yerine ne koyduysa bazılarına akaryakıt'ın tükettiğimiz her ürünün maliyetini etkilediğini anlamaktan aciz kalıyorlar. kaşığı ağzına götürmekten aciz öküzlerin oyu ile aysun bacı'nın oyu bir olmamalıymış demekki.
--spoiler--
(bkz: araba alabilecek duruma gelip benzin için ağlamak)
--spoiler--

adam burda lafı yerine koymuş.
tek kelime ile:

rezillik.
(bkz: yetmez ama evet)
vatandaşı gene mi a*ına koyim ünlemine sürükleyebilecek olan olaydır.
(bkz: evetçilere duyurulur)
akp'liye benzine yine zam geldi demişler. öyleyse daha çok yolsuzluk yaparım demiş.
türk telekom un sabit ücrete sessiz sedasız yaptığı zamla eşdeğer zamdır. ev avantaj100 tarifesi 21.89 TL olmuş.
benzin zammı sadece arabası olanlara değil olmayanları da etkiler toplu taşıma araçlarına da zam gelir doğal olarak.
23 nisan da koltuğa oturtulacak olanlara, "koltuk boş değil ama" mesajıdır.
arabası olmayan şakirtleri etkilemeyen zamdır.
anketlerdeki oranları gördükçe müstehaktır dediğim zamdır. ulan adamlar donunuzu alacak yalakalarını zengin etmek için hala daha ses yok. türk halkı garip vesselam. (bkz: durmak yok geçirmeye devam)
edit: ulan hala eksileyen gerizekalılar var. allahınızdan bulun lan
yanlış bilgidir, nede olsa enflasyon oranı bilmem kaç senenin en düşük oranında. hem zam gelse ne olurki hepimizin kişi başına düşen milli geliri artmıştır. 200 beygir bi araba alsak bile deposunu doldurmakta sorun olmaz. zengin ülkenin iş bilen hükümetinin zengin vede alım gücü yüksek vatandaşlarıyız. sen çok yaşa akepe.
not: sözlüğe içkili veya haplı girmedim. ama kafamda tuhaf bi uyuşukluk var.