bugün

Unutulmaz konser. Bohemian rhapsody çalınmaya başladığında halk tarafından Bir alkış tufanı kopmuş, peşine okunan akşam ezanı nedeniyle şarkıya 3 dakika ara verilmiş; ezanın bitmesine müteakip şarkıya kalındığı yerden devam edilmişti. Güzel konserdi.
rosberg yozgatın gavurcadaki ismidir, ona bu isim bu konserin hatırası olarak verilmiştir, konserden sonra herkes bu efsane şehri tanıyor ve lakap takıyor, işte o günden beridir karşı komşum funda ablayla kocası yokken düzenli olarak her haftasonu buluşur sikişiriz.
yorktown a gideceğim derken isimler karışıp da gelmişlerdir. 80 lerde yozgatı yan tarafındaki sivaslılar bile bilmezdir queen nereden bulup da gelmiş üstüne konser vermiş lan.
(bkz: 5 aralık 1986 metallica şırnak konseri)
hiç unutmuyorum,
o zamanlar küçüktüm sahneyi görmüyorum diye ağlayınca tüm konseri babamın omuzlarında izlemiştim.
o günden bugüne öylesine çoşkulu kalabalığı bir daha hiç görmedim.
meydandaki saat kulesinin dibinde gerçekleştirmiştir.
amcamın lokantasında testi kebabı ve tandır yemiş ben de elvan gazoz getirmiştim masaya.
Cok efsane eglenmistik yalniz hatirladim da simdi.
Günün anlam ve önemini vurgulamak için yimpaş'ın önüne terminalinin hemen yanına heykel diktiren konserdir.

Soldaki freddie diyolla.*
görsel
yozgat the power isimli parça da bu konserde spontane çıkmıştır.
Gençliğimde benimde katıldığım konserdir.
Ordaydım tabiki.viii völl vii völll rak yuuu
48 bin biletli seyircinin katıldığı konserdir.
yozgatlı çılgın gençlerin unutamadığı gece, hep birlikte bağırmışlardı vi vıl vi vıl fak yu sonra naptılar bilmiyor.
bohemian rhapsody çalınırken nefeslerin kesildiği konserdir.
konser esnasında f. mercury nin eşcinsel olduğunu öğrenen Yozgat halkı çileden çıkmış, konser yarıda kesilmiş ve ardından çıkan arbedelerde yüzlerce insan yaralanmıştır.
Yozgatlının birinin rahmetli Fordçu merküriye bu şehir iki ipneye fazla demesiyle olaylı bir biçimde Son bulmuştur.
19 agustos 1999 dan 10 yıl oncedir.
12 ağustos 1986 queen bayburt konserinden 1 hafta sonradir.
gece gece hatırladığım konserdir... kafiyeli olsun diye layv et yozgat yerine layv at yozgat demişti freddie biz de öyle sloganlara başlamıştık, ne günlerdi... ayrıca unutulmamalıdır ki, wembley konseri mahşeri kalabalığın olduğu yozgat konserinin provasıdır.
O konserde kaç çift yeni bir birlikteliğe sayfa açmıştı. Hatırladıkça hüzünlenirim.
polisin elektrikleri kesmesiyle erken sonlanmıştır.
Ne gündü amına koyim be. En ön saftaydım tabi peder o zamanlar yozgat'ın taşaklı adamlarından vi-ay-pi yer ayırtmış bana sağolsun. En öndeydim lan, freddie mercury full hd karşımdaydı, adama el salladım götünü döndü malum biseksüellik kanına işlemiş falan. Konser under pressure'la başlayıp yozgat türküleriyle bitmişti. Bu da böyle bi anım.
havadaki ağır marijuana dumanından Freddie Mercury'i tam olarak göremesem de çılgınlar gibi seviştiğim konserdir. Sex drugs and rock'n'roll felsefesi asıl karakterini burda buldu. Dönemin belediye başkanı Yozgat'ı turizm başkenti yapmak için "What happens in Yozgat stays in Yozgat" isimli reklam kampanyasını başlattıysa da başarılı olamadı.
freddie'nin ayak basmasıyla birlikte yoz-gay olarak 1 günlüğüne adını değiştiren ilimiz.
Sahneye koşup yakaladığını öpmeye çalışan kızlar akşam babalarından abilerinden sağlam dayak yemişlerdir.