bugün

GP istanbul Milletvekili adayı ibrahim Tatlıses, paraya pula ihtiyacı olmadığını söyleyerek niye siyasete girdiğini enteresan bir örnekle açıkladı: "Sizin için aday oldum. Doğruları söylemek, için aday oldum. Şimdi teknenin birinde, Bodrum'da 18 yaşında kızlarla gezmesini bilmez miyim? Demiş.

vayy be fedakarlığın da bu kadarına pes!!!

Gözlerimden akan yaşlara engel olamıyorum. Engel olamıyorum senin geldiğin diyarlarda senin gibiler yüzünden başına ne gelirse gelsin yaşamın baharında 18 yaşındaki kızlara yapılanlar aklıma geldikçe!
ibrahim tatlises'in orman kibari oldugunu tastikleyen aciklamadir.
(bkz: aglamak istiyorum sayin seyirciler)
sübyancıyım ama bunu daha iyi yapabilmek için dokunulmazlığa ihtiyacım var gibilerinden bir söz. evet, müthiş bir fedakarlık! aynı zamanda.
- ibrahim bey neden siyasete girdiniz?
- kızlar 19 oldu
- anlamadım?
- bende anlamadım hep 18 kalacaklar sanıyordum
- yine anlamadım ibrahim bey
- anlamamanız daha iyi.
Yat'ın arızalanmasından mutevellit mitinge gelen ibrahim tatlises repliği. ama adam ne yapsın, çıkıp sahneye şarkı söylerken kendini yırtan, sahnede onun yanında göbek atıcam diye binbir takla atan 18'lik kızları görünce "lan olum ben bunları iki şarkı söyleyince tava getiriyorum, ülke de yönetirim lan ben" demiş olabilir, yadırgamamak lazım.
yasalara saygılı sübyancı. +18
işte fedakarlık, işte kendini halka adamaya hazır insan. milletvekili olursa 18 kızlarla gezdiği zamanda bizim için gezecektir kesin. yoksa kendi geçici zevklerden arınmış, nirvanaya ulaşmış bir siyasetçidir.
- teknenin birinde 18 yaşında kızlarla gezmek varken mitinge geldim.
+ hadi ya! niye geldin peki?
- ne bilim lan ben. gel dediler geldim.
+ e konuş o zaman. buraya kadar gelmişsin artık.
- ayağındaaaaa kunduraaaa, ayağında kunduruaaaa...
+ türkü söyleme konuş. halka seslen.
- konuşmak mı? lehmecuuunn, isottt, şiş kebap. ben sevdim mi allahına kadar severim huleennn...
+ bu mudur yani? e git bari sen.
- kızlar teknede bekliyorlar zaten. gitmekte fayda görüyorum bende. ama çok güzel isot dedim, halk çok etkilendi.
+ bencede..
mitingden hatun kaldirmaya gelmis birinin sozudur.

(bkz: kiz kaldirmak) ve (bkz: mitingden kiz kaldirmak) *
fedakar bir sanatçı kişilik olan birinin kurabileceği cümle. arkasından türkü çığırmak varken meclise uyumaya geldim cümlesi çıkabilir.
sanırım ibrahim tatlıses meclise girdiğinde, milletvekili olma yaşının 18'e inmesini talep edecek (kadın milletvekili) diye düşündüren hadise ve çok talihsiz bir açıklama...
cem uzan allah cezanı verecek.
(bkz: emeğe saygı)
(bkz: beyler repleri unutmayalım)
ibrahim tatlıses'in, izmir'in torbalı ilcesinde yaptiği konuşmada söylediği sözlerdir. bir siyasetçiye yakişmayan bir üsluptur.
(bkz: talihsiz aciklama)
cem uzan'in hitap ettiği kitle düşünüldüğünde tam da yerinde söylenmiş bir cümledir. zira halk demiyor mu, abi adam motorolayı dolandırmış, bir gelse bu başımıza dışarıya olan bütün borçları siler, diye şimdi aynı halk ibo için ne der tahmin edebiliyorum..

"abi adam 18 lik çıtırlarla geziyormuş, bir vekil seçilse hepimize manita yapar allahsızım"
(bkz: eli iste gozu oynasta)
ibrahim tatlisesin değer yargılarının vekili olmaya çalıştığı halkla ne kadar örtüştüğünün göstergesidir. onun yapabileceği en büyük fedakarlık 18 yaşında kızları teknede bekletmek.
(bkz: benim için seks ikinci planda kalır)
Tatlıses:
-Urfa'dan aday olacaktım, ancak, sevenlerim 'Sana nasıl oy vereceğiz?' dedi. Bunun üzerine GP'den istanbul milletvekili adayı oldum
secmen:
-?!?
(bkz: dünyanın en güzel varlıklarına saygı duyuyorum)
kaz gelicek yerden tavuk esirgememektir.
zira kendisine milletvekili seçilirse daha fazla 18'lik düsürecegi salik verilmistir.
simdi sadece çevresinde artiz olmak isteyenler var. vekil oldumu danismanlar olcak, kalem mudurleri olcak, sekreterler olcak.
Bu sözü söyleyen erkeğin aynı yaşlarda bir kızının olması nedeniyle çelişkilerle dolu söz. ibrahim Tatlıses bir nevi "kızım yaşındaki hatunlarla gezmek varken milletvekili oluyorum. " demektedir. Ayrıca milletvekili olmak bu kadar ucuz mudur? Ben hayatımı adadım bu memleket için derlerdi eskilerde. Şimdi ise hatunlardan vazgeçtim deniliyor.
bugün mitinge gelmek için 18'lik kızları bekleten ibo'nun yarın öbür gün milletvekili seçildiğinde vatanı için ne büyük fedakarlıklar yapacağını belli eden söz.
bunun seçmen versiyonları içinse:

(bkz: sabun alıp otuzbir çekmektense oy kullandım)
(bkz: caddede gezmektense oy verdim)
(bkz: yavaş gel saçın başın dağılmasın)