bugün

galatasaray'lı mısın ?
moralin mi bozuk ?

bu şanlı maçı düşün yeter.
''din, kitlelerin afyonudur.'' karl marx

''17 mayıs 2000, galatasaraylıların afyonudur.'' kolarov
levent özçelik'in popescu'nun son penaltısından sonra tek bir ses çıkartarak "gol" deyip ağlamasıdır. ve o an akla geldiğinde bile gözleri dolduran tarihi maçtır.
türkiye' yi gerçekten seven herkesin sokağa döküldüğü unutulmaz gün. kimse unutturamaz.
gurur verici olaydır. küçüktüm henüz .8 yaşımdaydım ama dün gibi aklımdadır. koyu fenerbahçe taraftarı olan babamın "haydi hagi" diye bağırışı , sokakların caddelerin sarı kırmızıya boyanması , fenerli beşiktaşlı demeden herkes'in tek yürek olması,kaptan bülent'in çıkık omzuyla maça devam etmesi...."bir daha gelmez o günler" dedirten güzellikte ki olaydır.
Galatasaraylı olmama rağmen belirtmeliyim ki Galatasaraylıların başarısızlığı gizlemek için sığındığı gündür. Kardeşim kupayı aldık iyi hoş da yıllardır Avrupa'ya gidemiyoruz bile, millet fark attı uçtu gitti bize. O günlerde kapıştığımız Milan, Arsenal, Real bugün gelse bizi parça pinçik eder. Artık maziyle övünmeyi bırakıp yeni başarılar için iyi bir şeyler yapma zamanıdır.
türkiye için bir ilktir. galatasaray ve türkiye adına ilk avrupa kupasıdır. dolayısıyla yıllar geçse de ilk günkü tazeliğiyle hatırlanacak, unutulmayacak maçtır.
(bkz: şikesiz)
sampiyonluk yarınlara kaldı gordun mu arsenal a.... a...nı.
üşenmedim.*

"
levent özçelik: ergününün gözlerine bakın.
endişe... heyecan... kritik bir an!
ergün...
ergün ve gol! beklediğimiz gol işte buydu aslında, ergün'le 1-0 öne geçiyoruz.

Ömer üründül:şimdi arkadan tezahurat çıkıcak onlar atarken...

l.ö: suker... taffarel karşısında, yıllarca dünya kupaları finallerinde oynadı, bir çok final gördü.
suker geliyor, taffarel dikkatli... vee direkten döndü!!! ve direkten döndü tanrım! tanrım ne olur kesilmesin devam etsin! 1-0 öndeyiz, suker'in vuruşunda top direkten dönüyor. suker'in vuruşunda top direkten dönüyor 1-0 öndeyiz!

hakan...
bu sevinç hiç durmasın! bu sevinç bu 5 vuruşun sonuna da yansısın.
hakan... 26 golü var avrupa kupalarında... hakan ve gol! hakan ve gol! 2-1!!? hakan ve gol 2-0, şu anda 2-0!

parlour...
parlour topun başında... çıkarırsın taffarel, düdük çaldı. parlour geldii... ve top ağlarda 2-1.

ümit geliyor sevgili seyircilerimiz. ümit davala...
tuttuk nefeslerimizi bir kez daha...
haydi ümidimiz! haydi ümidimiz!! ümit ve ters köşe!! biri sağa biri sola! 3-1. az kaldı çocuklar, az kaldı!

ö.ü:haydi taffarel diyoruz şimdi, haydi!

l.ö:patrick vieira...
viera... taffarel çizgide. haydi tafi! haydi tafi!! top direkten döndü!!! aman allahım! aman allahım!!
direkler bir kez daha izin vermedi! direkler bir kez daha izin vermedi!!
tanrı bizim almamızı istiyor! aman allahım!! aman allahım!!
atarsa bizim! atarsa kupa bizim! aman allahım...

popescu*...
popescu geliyor...

haydi popescu...
haydi oğlum!..
haydi oğlum!!!

ve gol!*

l.ö:*kupa bizim..
ö.ü:gol leventcim gol.
l.ö:kupa bizim!!
kupa bizim! tanrım, tanrım şu güzelliğe bakın! tanrım kupa bizim!!!*
ö.ü:korkunç bişey!!
l.ö:allahım sana şükürler olsun! allahım sana şükürler olsun...

uefa kupası 1999-2000 sezonunda bizim sevgili seyirciler!

"
fenerbahçe ile beraberlige sevinen galatasaraylıların hala yorum yaptıgını gösteren mac olmustur.
henry'nin gelen ortaya attığı kafa vuruşu ve taffarel'in o topu kurtarışı hala gözümün önündedir.
bu maçı izleyip de tüyleri diken diken olmayan türk değildir. renk fark etmeden insanı gururlandıran maç tarih kupa.
arsenal'in şike yaparak hagi'yi maçtan attırıp bülent'in kolunu kırdırdığı ve maçı penaltılara taşıttığı maçtır. lakin aslanlarımız her zaman şikenin karşısında mağrur durdukları için bu maçı kazanabilmişlerdir.
arif'im kaçırdığı pozisyon için fatih terim'in arif'e devre arasında şunu söylediği rivayet edilir; hayatında sol ayağınla gol attın mı arif?
en nefret edilen nokia cep telefonu melodisi ve ömer üründül*ü sevdirmiş maçtır.

http://www.youtube.com/watch?v=sve6lw2YPdI
bu gece saat 01.00 da trt 3 te yayınlanıcak maç. yıldönümünde. teşekkürler galatasaray. ömrüm boyunca belki bir daha tadamayacağım hisleri henüz 10 yaşında,babamın omuzlarında yaşattığın için.
sevinçten hüngür hüngür ağlayabilmeyi hatırlatan maç.

(bkz: kupa bizim)
az sonra trt de başlayacak olan maç.
bütün türkiye'yi gururlandıran ve kimisini kıskandıran maçtır.
edit: ulan hala mı kıskançlık? *
(bkz: neden hagi) sorusunu akıllara getiren maç. ayrıca bu nickle yazar da var.
bırak izlemeyi bu tarihi duymam bile tüylerimin diken diken olmasına neden oluyor. gerçekten insanın kelimelere dökmeyeceği maçtır.

haydi oğlum haydi tafi hala duyuyorum o sesi.
hele bir de Popescu son penaltıyı kullanırken levent özçelik in haydi oğlum diye bağırması gerçekten anlatılacak bişey değil.

allah tekrarını nasip etsin.
biz daha iyisini yapana kadar en iyisinin bu olacagi mactir..
galatasarayı günahım kadar sevmem fakat bu kupayı ülkemize getirerek bizleri dünyada bir adım ileri tasıdıgı icin onlara cok tesekkür ediyorum. hepiniz sag olun var olun iyi ki varsınız.

not: sapına kadar fenerbahceliyim.
27 yaşında izlediğim maç. ev ahalisi olarak hatim indirmiştik.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar