bugün

hüseyin başaran ile beraber trtnin yıllardır bu işi başlarıyla yapan kaliteli spor spikerlerinden
(bkz: 9 kasim 1988 galatasaray neuchatel maci) radyo anlatımı mükemmel olan spor spikeri. o maçta tanju çolak'ın attığı gollerden birinde gol olmadan golün geleceğini hissetmiştir.
http://www.youtube.com/watch?v=GzRYR1X5cJI
rezalet yaratan, maçın ortasına atlayan spor spikeri:))
Ozel kanallardan gelen onlarca teklife ragmen trt'den kopmamis,turkiye'nin en iyi mac anlatan spikerlerinden biridir.
1992 yılında ki fenerbahçe - galatasaray maçında saha içine girip futbol, oyuncularla yaptığı röportajları her biri gözlerden yaş getirircesine komiktir.

levent özçelik: gel... evet neler söyleyeceksin, gün çok büyük..
müjdat: söylenecek birşey şu an yok. bütün herşey "hakemin başlama vuruşuyla" başlayacak.

------------------------

tanju: bugün inanıyorum ki "güzel bir sonuçla buradan galip gelmek istiyoruz"

------------------------

levent özçelik: nereden sakatlığın gösterir misin bize ?
engin: büyük parmağımda.. bi lokal anesteziyle oynuyorum

teknik direktör: sonuç için; maç öncesinde şartlar yarı yarıyadır. *

------------------------

(tanju 9, oğuz 4 numaralı formayı giymiştir, sonrasında olaylar gelişir)
levent özçelik: oğuz ve tanju 10 numaralı forma esprisinin kahramanları.. artık çözümlendi mi ?
oğuz: zaten herhangi bir sorunumuz yoktu bizim, tabi ki çözümlendi.

(levent özçelik oğuz'un arkasını çevirir..)
levent özçelik: şu anda sana bakıyoruz, 4 numaralı forma..

(tanju arkasını döner)
levent özçelik: sende 9 numaralı forma

tanju: zaten bu problemi, polemiği yapan bizler değildik.. "sayın basındı, mensuplarıydı"

------------------------

(yazı-tura atılır, gsli ismail kaleyi seçer)
levent özçelik: neden ismail ? neden bu taraf ?
ismail: kaleci öyle istiyo..

------------------------

levent özçelik: evet sayın çakır ne diyeceksiniz bu maç için?
ahmet çakar: zor maç.. her maç zordur esasında her maç da kolaydır
umarım herşey çok güzel olacak
levent özçelik: zemin nasıl biraz kaygan gibi
ahmet çakar: biraz kaygan ama normal, bu hava şartlarındaaaa bu zemin normal
levent özçelik: sertlik konusunda müsamma?
ahmet çakar: zaten fifa'nın kuralları belli, bu maçta göreceksiniz neler yapacağımı

------------------------

(ümit bir pozisyonda biçilerek sakatlanır, kendisi saha içinde tedavi edilmektedir)
levent özçelik: ümit nedir problem ?
ümit: valla gördüğünüz gibi bomboş gidiyordum, arkadan vurdu ya. (ama bu pozisyonda ümit ağlamaklı konuşmaktadır)

(bkz: şaka gibi)

http://www.youtube.com/watch?v=biSIPUoE8bM
trabzon doğumlu ve iyi bir galatasaray'lı olan trt futbol spikeri. unutulmaz zaferleri, unutulmaz anlatımlarıyla daha da güzelleştirmiştir. doğaldır, içinden geldiği gibi hareket eder.

çok hoş bir röportajını okumak için;

http://www.milliyet.com.t...07/05/19/son/sonspo13.asp
an itibariyle trt'de yayınlanan olimpiyatlar konulu spor programında federasyon başkanlarına ayar üstüne ayar veren efsanevi spor spikeri, spor adamı.
18 şubat 2009 fc bordeaux galatasaray maçını burnumuzdan getiren spiker.. trt'den çok rica ediyorum şu adama maç anlattırmayıp ömer üründül'e yorumculuk yaptırmasınlar.. trt'yi ettiğim gibi bilimle ilgilenen tüm insanlığı spiker ve yorumcu sesi kısan kumanda yapmaya davet ediyorum.. hayır becerebilsem inanın ben yapacağım ama elimden gelmez öyle işler.. lütfen türk halkını kurtarın bu zulümden..

bir insan arkasında eşşek kadar jurietti yazan adama ısrarla 5 kez gourcuff der mi ya? ya hadi karıştırıyorsun diyelim biri sağ bek oynuyor diğeri orta saha, biri beyaz ayakkabı giyiyor diğeri siyah, biri daha uzun ve teknik diğeri daha kısa ve düz.. yapma gözünü seveyim ya! bize de acı azcık..

ayrıca gourcuff'a gorküff, nonda'ya şaban, placente'ye pılasenti deyişini yazmıyorum bile.. o kadar da insaflıyım yani..

yerden gelen hava toplarında çok etkili nedir ya?
ankara hukuk mezunu, iyi folklör oynayan, kaliteli maç spikeri...
80'li yılların maç spikerleri vardı. Bu arkadaşların ağzından lafı kerpetenle almak gerekirdi. Örneğin: "Ülken... Sağa doğru verdi. Atak şansı olabilir. Araya Abdülkerim girdi. " Gibi son derece ölgün ve suskun işlere imza atmışlardır. Maçın heyecanını bizim kuşak 90'lı yıllarda anlamıştır. Şimdi Levent Özçelik de Galatasaray Bordaux maçında benzer haltlara imza atmıştır. Ulan maçın heyecanını yaşamak istiyoruz. Ne istiyorsunuz bizden. Biz kayıp kuşağız anlayın artık be!
(bkz: saban top istiyor)
(bkz: yerden gelen hava topu)
Galatasaray'ın Avrupa'daki uğurlu spikeri. Levent Özçelik'e laf söylemeyin çarpılırsınız. Ben nasıl anlattığına bakmam, önemli olan onun atlatması. UEFA finali, Süper Kupa finali ve bu maç. Adam uğurlu geliyor işte bize. Önemli olan kısmı bu. Ben takıntılı adamım, böyle şeyler önemlidir. Levent Özçelik anlatsın isterse Baros'a Prekazi desin.

Levent Özçelik seviyorum ulan seni.

Uğur bastı topa
arkadaşlarının gelmesin istedi.
Uğur ceza sahasında
Tanju boşta
Hadi Tanju Gol
Gollllllllllll
haa haa
durum 5-0
durum 5-0

neuchatel xamax maçından.
bordo maçında 'hadi ömer bize bi yorum yap da keyfimiz yerine gelsin' gibi akla ziyan sözler etmiştir. hayır bu işi bilmeyen bir adam da değil hani. yılların spikeri. üründül de afalladı zaten soruya. baba kendini bi an rakı sofrasında zannetti heralde.
çarşamba günü oynanan bordeaux-galatasaray maçının ilk yarısındaki bir pozisyona yedek kulübesinde oturan nonda'yı dahil etmiş -galatasaray'da ten rengi nonda'ya en yakın adam da meira bu arada, siyahla bej ne kadar yakınsa işte- ikinci yarıda oyuna giren bu futbolcudan da şaban diye bahsederken samimiyetini göstermiştir.
sesini özletmiş galatasaray bordeaux maçındaki replikleriyle gülümsetmiş spiker.
(bkz: barış baroş solda arda boş)
trt'nin en iyi futbol spikeridir. hatta türkiye sınırları içindeki en iyi futbol spikeridir diyebilirim. zira çocukluğum ve halen daha yaşamım levent özçelik'in sunumlarını dinleyerek geçti, geçiyor. 17 mayıs 2000 uefa finalindeki bağrışlarını unutmak mümkün müdür? gereksiz konuşmaz. tempoyu ayakta tutar ve seyirciyi boğmaz. seviyoruz seni levent özçelik...
paçalarından oluk oluk gs akmaktadır.
fenerbahçe'nin en son 14 sene önce türkiye kupası kazandığını iddia ediyor. sağlık olsun.
'fenerbahçeliler stadı boşaltıyor keşke kalsalardı. en azından kupayı görürlerdi' diyerek ezikleri iki kat ezen trt'nin güzide spikeridir.
24 haziran 2010 kamerun hollanda maçında yapmış olduğu anlatımla sanırım bizimle dalga geçmek istiyor.
(bkz: köyt) (bkz: mataysın) (bkz: şitekelenburg)
(bkz: fan broşkoyt)
*
--spoiler--
adam o kadar kendinden emin 'köyt' diyor ki, sanırım bundan önce 'kayt' diyenlerin hepsi yanlış söylüyordu.
--spoiler--
ahaaa 24 haziran 2010 kamerun hollanda maçının 23. dakikasında resmi açıklama yaptı hollandalı ve kamerunlu spikerlere sorarak test etmiş. sanırım ya hollandalılar fena makara yapmışlar levent özçelikle ya da en kafası güzeline denk geldi*
isimleri test ettim de söylüyorum diyerekten anında tarafımıza ayar vermiştir. ama keşke sormasaydın lan.