sözlük yazarlarımızdan karpuzkabugu'nun vatanı görevi için birliğine teslim olmadan önce adına düzenlenmiş zirvedir...

17 kasım cumartesi günü saat 17:00'de zirvenin ilk ayağı ve akşama kalamıyacak yazarları da düşünerekten taksim'de yeşilçam cafe'de toplanıp geyiğin dibine vurulacaktır... yeni yazarlar ile eski ve artık zirvelerde görmeye alıştığımız yazarlar kaynaşıp dostluk, arkadaşlık vs. bağlar kurması sağlanacaktır... bir birine sarılmayan sohbet etmeyen yazarlar canlı ayar yiyecektir... *

saat 20:00'de asıl zirve mekanı olan sütliman cafe bar da fasıl keyfi yapılacaktır... göbecikler atılacak, eğlenilecek ve vucuddaki tüm kurtlar mekanda bırakılacaktır... karpuzkabugu askerlik derdine düşmüşken biz eğlenmekten helak olacağız... arada "en büyük asker bizim asker" diyerek havalara atılıp sonrasında tutmayarak yere düşmesini, çanağını kırmasını sağlayacağız... *

--spoiler--
burada önemli olan zirvenin bu ayağına katılacak yazarlar kesinlikle bildirmeleri gerekmekterdir... kesin rezervasyon sayısını mekana bildirmek için bu önemlidir... şimdilik ortalama bi sayı söylenmiştir... zirvenin bir gün öncesine kadar kesin katılacaklar özel msj yolu bile bana bildirmeleri gerekir...
--spoiler--

ilk buluşma noktasında herkes istediğini yapabilir... arada çay fln için ama mekandan kovulmayalım...

asıl fasıl mekanında iki çeşit menü olayı vardır...

1- limitsiz fix menünün fiyatı 40,00 ytl dir... eleman bir ton şey saydı not alamadım ama siteden kontrol edebilirsiniz... * alkol sınırsız tek aklımda kalan ve önemli nokta bu...

2- limitli fix menünün fiyatı ise 30,00 ytl dir... bu menü de çok alkol tüketemeyen yazarlar için güzel bir fırsattır...

ilk mekanın web adresi; http://www.yesilcamcafe.com

asıl mekanın web adresi; http://www.sutliman.com.tr

yine mekanların tarifleri sitelerinde bulunmaktadır... tarif için yormayınız beni...

önemli not: zaamtoox arkadaşımızın düzenlemek istediği 17 kasım 2007 istanbul bok yiyoruz zirvesi ricalarımız sonucu iptal edilmiştir... daha sonra düzenlenecektir ama... kendisine de bizi kırmadığı için teşekkür eder hepinizi zirveye bekleriz... bak hepinizi dedim dikkatinizi çekerim... gelmeyenlerin ekşi sözlük yazarlığı onaylanmayıp, buradaki yazarlık statüleri de çaylaklığa düşürülecektir... *

ben bilgileri ortama girdim, siz de girin...

önemli not 2: içki içme zorunlulugu yoktur... *
"sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır" diyerek katılmak istediğim fekat içkili menüyü görünce oha diye irkildiğim zirvedir. lan olm dualarla, tekbirlerle, mevlütlerle uğurlamak varken nedir bu haçlı eğlencesi e kuzucuklarım benim? oysa ki mahalle camimizin imamı tanıdıktı, beleşe hallederdik hepsini. ama siz bilirsiniz tabi.
katılmayı arzu ettiğim zirvesir. benim zirve karpuzkabuğu'na helali hoş olsun. hele bir hayırlısıysa gitsin gelsin yemediğimiz kokoreç (bok demedim) kalmaz buralarda.
ankarada olacağım için katılamıyacağım ama şimdiden hayırlı tezkerelere vesile olsun dediğim zirve.
bir grup yazarın muhabbet edecekleri, yiyip içecekleri bir buluşmaya verilmiş addır. karpuzkabugu'nun bir süre için katılacağı son zirvedir.
o değil de zirve sâhipleri duyuru niyetine niye beni megafon olarak kullanırlar, bilemedim.*
fatal yapıyorsa güzeldir ama, koşa koşa gitmek gerek.
iyi güzel hoş ama madem türk geleneklerine uygun olarak asker uğurlama yapılacak neden davullu zurnalı değil de barda diyerekten sitem edip hayırlı teskerelerin umulması gereken, karpuzkabuğunun arkasından su dökülüp su gibi gidip gelmesi için dua edilmesi gereken zirvedir.
asker gidecek geri gelecek...
ikinci ayağına kesinlikle katılamayacağım zirvedir. birinci ayağı ise muallaktadır. pederden oğlum sen hiç çalışmıyorsun, .mına koyacam, falan fıstık gibi şeyler duymazsam herhalde gelmeye çalışırım. bir de yolu bulmam lazım. ne dertli adamım, gelsem beni tekme tokat kovacaklar. *
gelinmesi gereken zirve.
dış temsilciliklerden gelecek olan yazarlar ile eğlencenin dibine vurulacak zirvedir...
(bkz: yapmayın ağlatacaksınız beni)
fasıl bölümüne katılacak yazarların kesinlikle bildirmesi gereken zirve... zira ona göre yer ayırtılacaktır... şimdilik ortalama bir rakam söylenmiştir mekana...
güzel bir orgnizasyon olacağı kesindir. kıskandım şahsen uzakta olmasam bende katılırdım çünkü; karpuzkabuğu ile bende aralıkta asker olacağım. belkide aynı yere düşeriz belli mi olur. *

(bkz: en büyük asker bizim asker)
karpuzkabuğunu teslim almak üzere askeri kanadı temsil edeceğim zirvedir.

(bkz: çayda dem askerlikte kıdem)
(bkz: emir demiri keser)
içelim güzelleşelim zirvesi. arkadaşlar son bir kıyak yapmak istedim gitmeden sözlüğümün nadide yazarlarına. gelelim nedir bu kıyak?
türk sinemasının unutulmaz kötü adamı, emrahın ikinci babası, uğruna fan klüpler kurulan, facebook'u bile kasıp kavuran gazozcular kralı, uyku haplarının efendisi nuri abimiz, yani nuri alço 17 kasımda şahsımı kırmayarak bizlerle birlikte olacaktır. bir tanıdık vasıtası ile ulaştığım sayın alço nacizane teklifimi geri çevirmemiştir, sağolsundur, varolsundur...
nuri alço varsa gelmeyeceğim zirvedir. (bkz: huylu huyundan vaz geçer mi hiç)
(bkz: nuri alço)
(bkz: ben korkmaya başladım)
alkol ve sınırsız sözcükleri bir arada kullanıldığında kişi sayısında patlama yapacağını tahmin ettiğim ancak şimdiden yanılmış olduğumu gösteren zirve.
akşamki organizasyonuna türlü husumetler nedeniyle katılamayacağım; ama geyik bölümüne katılmamam için sebep olmayan; hatta askerlik konusunda ejderhanın alev püskürtmesi misali bıdır bıdır konuşacağımı tahmin ettiğim zirvedir.
(bkz: nasip kısmet)
aynı zamanda musettenin doğumgünü tarihi olan, bir tasla iki kuş vuran zirvedir.** ankara'dan canlı baglantı yapılacaktır.**
ilk önce çay kahve içip sohbet edeilecek daha sonrasında ise alkol alınıp güzelleşilecek zirve... saat 5 gibi başlayıp gece yarılarına kadar güzelleşmeye devam edilecektir... *
sadece çay kahve kısmına katılacağım zirve...
çayımı kahvemi içtim, zaten de güzelim diye katılmayacağım zirvedir.. *
ilk yarı oynayacağım akabinde de ikinci yarının bitimine yetişeceğim zirvedir. arada ne mi yapacağım ? galata kulesine gidip balık tutacağım, mezgit çokmuş bu günlerde. rakıları bitirmeyin balıklar gelecek daha...
bir gun katilmak istedigim zirvelerden biridir. kismet.