bugün

kadikoy-topselvi (bkz: iett) hattinin numarasi. diger tum iett hatlarindaki otobusler gibi bu da kendine ozgudur. eskiden, kasitli olduguna inanarak, en seyrek gecen otobus oldugunu dusunurdum, fakat; artik garip bir sekilde zamaninda gelmektedir. e-5 hattini kullanan otobuslerdendir ve (bkz: kartal devlet hastesi)'nin bulundugu kavsaktan (bkz: cevizli sapagi) iceri girer, kartal'in merkezinden ve ilginc ara sokaklardan gecip bir o kadar da ilginc olan (bkz: topselvi) mahallesine varir. evimin onunden gecen tek otobus oldugu icin de ayrica bir sempati ve nefret beslerim kendilerine.
kartal-kadikoy hatti arasinda seyir eden tek otobusmuscesine tum ogrenciler buna biner. omur torpusudur, hayati zindana cevirendir fakat bir sure sonra alisilinca bindiginizde tatli bir burukluk olusur. bostanci koprusunden de gecer. *
(bkz: 16b genclik)
kadıköy-topselvi otobüs hattıdır. kartal anadolu imam-hatip lisesi, yüksel-ilhan alanyalı anadolu öğretmen lisesi, imkb meslek lisesi, kartal ticaret meslek lisesi, zaman zaman kartal anadolu lisesi öğrencileri bu otobüsü kullanırlar. otobüs o kadar çok dolar ki şoförün her sabah rekor denemesi yaptığını düşünürsünüz, bazen de 2 seferi tek sefere indirip insanlara eziyet çektirirler. eskiden dandik, eski, kalas otobüsleri hep 16B hattına verirlerdi fakat artık yeni mercedes otobüsler de hizmete sunuldu. bu demek oluyor ki: 'mercedeslerin yüksekliği az, esentepe' ye çıkarken götü yere çarpar abi. ondan eski otobüsleri buraya veriyorlar.' teorisi tamamen asılsızmış.

ek bilgi 1: 134dk otobüs hattını keşfettik de öyle rahatladık. bilginiz olsun gençler akbil, aktarma geçerli.
ek bilgi 2: öğretmen lisesinde okudum.
ayrıca (bkz: topselvi)

edit: nostalji olsun diye arada kadıköy' den kartal' a geliyorum ve imkb lisesinin veletleriyle uğraşıyorum. liseliler sıçtırtmayın dünyanıza. biz lisedeyken bunlar kadar gerizekalı değildik.
asla ama asla oturacak yer bulunmayan ayakta gidilmesi zorunlu otobüs. yakında olan bir iki koltuğu da sökerlerse tam olacak gibi görünüyor.
Kartal'ın en ücra köşesindeki sokağa bile giren, boktan otobüslere sahip boktan bir hattır.
sonradan kaldırılmış olan kartal - kadıköy iett otobüs hattı.
kaldırılıp km34 hattı ile değiştirilen kartal - kadıköy iett otobüs hattı.
(bkz: kübra yı sevmenin yolu betül den geçer)
yerine km34 hattı gelmiştir.